kabirde ilk gece

ışılsu

Yeni Üye
Üye
kabirde ilk gece
ölen kişinin ilk gecesi kabirde ilk gece video mezarda gece video kabirde videosu ölünün gecesi
çok zengin bir adam ölür ve çocuklari babalarina kabirde ne sorulacagini merak ederler. içlerinden bi tanesi bir fikirde bulunur.
- Bir adam kiralayalim babamla beraber kabre koyalim ve ertesi sabah adami çikartip gece olup bitenleri bize anlatmasini isteyelim der.
Diger kardeslerde bu fikre sicak bakarlar ve baslarlar kabre girecek gönüllü aramaya. Tabi kimse istemez korkudan. En son çare fakir mi fakir, üzerinde yirtik bir gömlek, pis ve yamali bir pantalon ve alti delik desik olmus ayakkabisindan baska dünya'da hiç bir seyi olmayan bir gariban bulurlar. Adama servet sayilabilecek bir miktarda para teklif ederler ilk gece babalari ile kabre girmesi için. Adam parayi duyunca kabul eder ve girer kabre. Neyse gecenin bir yarisi Münker ile Nekir ölüyü sorgulamak için kabre inerler. Münker;
  • Nekir baksana kabirde iki kisiler. der. Nekir;
  • Evet ama birisi ölü öteki canli istersen önce canliyi sorguya çekelim. ölü nasil olsa burada bir yere gidemez der. Münker bunu kabul eder ve girerler mezara. Bizim gariban melekleri görünce korkar ama belli etmemeye çalisir. Nasilsa beni degil ölüyü sorguya çekecekler diye düsünürken Münker adamin yakasindan tutup
  • RABBIN KIM ? der
neye ugradigini sasiran zavalli korkudan kem küm etmeye baslar ve bir cevap veremez. Nekir adama öyle bir tokat vurur ki adam yerin yedi kat dibinde bulur kendini. Melekler adami tekrar mezara getirirler ve sorarlar;
  • üzerindeki gömlegi nerde nasil kazandin? Adam korkudan zangir zangir titrer ve bunada bi cevap veremezTabi yine tokat yine yerin tedi kat dibi. Pantalonu, ayakkabisi, ömrünü nerede ve nasil geçirdigi sorulari ile bizimki sabaha kadar sorgulanir durur. Sabah ölünün çocuklari gelip mezari açarlar ki zavalli adam her tarafi mos mor, korkudan bembeyaz olmus bi sekilde çikar mezardan. çocuklar sorar;
  • Eeee melekler ne sordular babama ?
  • Ben, der adam su yirtik gömlekle su yirtik pantalonun hesabini veremedim. Babanizin halini varin siz düsünün.
çocuklar adama parasini vermek isterler ama adam arkasina bile bakmadan oradan kaçmaktadir...

Geri