Kaburga kırığı olduğu nasıl anlaşılır ağrı olur mu?

B

By.mo

Forum Okuru
Kaburga kırığı olduğu nasıl anlaşılır ağrı olur mu?

Kaburga kırığı melek kadınlar kulübü kaburga kırığı nasıl anlaşılır forumda.​

Arkadaşlar size bir sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim. Bir hafta önce temizlik yaparken evin içinde merdivenden düştüm ağrım sızım olmadığı için doktora gitmedim. Ama bu sıralar sanki kaburgam ağrıyor özellikle nefes alırken batma ve ağrı hissediyorum doktora gitmeli miyim kaburga kırığı kendiliğinden geçer mi sormak istedim. Kaburga kırığı olduğu nasıl anlaşılır peki?

Merhabalar
Kaburga kırığı çoğu zaman yaşlı hastalarda kemik erimesine bağlı olarak oluşabileceği gibi tabii ki düşmelere bağlı olarak da kaburga kırığı oluşmaktadır. Kaburga kırığı nasıl anlaşılır en önemli belirtisi nefes alıp verirken şiddetli bir ağrının oluşmasıdır bazen ağrı olan kısma dokunduğunuzda da yine ağrı hissedilmektedir. Elbette eğer sizin kaburga kırığınız varsa ve bu hafif bir kırıksa çok ciddi değilse yani bu 6-7 ay içerisinde kendiliğinden geçer ve yaşınıza bağlı olarak da bu etkilidir. Belki de kırık değil çatlak gibi hafif bir durumda olabilir sizinki.

Eğer kaburga ile alakalı bir sıkıntınız varsa size tavsiye edeceğim şey kemik ve et suyudur. Bol bol kemik ve ilik suyu içmelisiniz bu kemiklere kaburgaya çok iyi gelecektir daha hızlı iyileşmenizi sağlayacaktır ama ağrılarınızı geçmezse elbette bir doktora görünmenizde de fayda var.

Kaburga kırığı ile ilgili olarak aşağıda sizinle bir yazı daha paylaşmak istiyorum dilerseniz inceleyebilirsiniz. "Kaburga kırığı belirtileri ve tedavisi" başlıklı konumuz aşağıdaki linkte.

Geri