Kader/Kismet nasil anlasilir ...??

»| HeRCai |«

Aktif Üye
Üye
Kader/Kismet nasil anlasilir ...??
hayırlı kısmet için dua kaderi değiştiren dua hayırlı kısmet nasıl anlaşılır duası kısmetin kapalı olduğu nasıl anlaşılır
Merhaba Canim, benim sorum belki biraz komik gelecek ama, coktandir bir celiski icerisindeyim...

Simdi canim, elbetteki Kader Kismet denilen birsey var.
Ama bunu bizler nasil anlayacagiz...

Mesela : bekar olanlar, hayatlarina giren erkegi/kizi yada girmek isteyeni, geri cevirirlerse...

Bitakim nedenlerden dolayi (mesela haram oldugu icin)
Bu geri cevirdigi insanin hayirli kismeti oldugunu nasil anlar (kismetiyse tabiki) sonucta kismeti olduguna inanip, evlenenlerde vardir demi ?? hata yapip... :S

Yani genelde insanlar hep der evlenecegin insan senin alninda yaziyor diye, bu nekadar dogru??
Ve eger böyle ise, nasil anlariz biz bunu ??

Biraz karisk oldu soru, kusura bakma tatlim:S

umarim anlatabilmisimdir canim :):):)

Simdiden allah razi olsun güzel yürekli arkadasim :asskim:

canım benim aslında sorunun cevabı çok basit kişi iyi birisiylede evlense kötü birisiylede evlense bu onun kısmeti kaderidir..yani kişi biriyle nişanlansa daha sonra nişanı atıp başka birisiyle evlense oda kötü çıksa bu onun kaderidir..insan yaşayacaklarını çekeceği sıkıntıları asla engelleyemez...kaderi değiştiren tek silah duadır..dua ederek kaderimizin bazılarını değiştirebiliriz..nitekim ayeti kerimede''dualarınız olmasa ne ehemmiyetiniz var ki'' buyruluyor.yani dua etmemiz gerçekten bizim için çok önemli..
dua ederek kaderimizi nasıl değişirebiliriz...
mesela:kişi devamlı her namazdan sonra ALLAHIM BANA HAYIRLI KISMET GÖZ AYDINLIĞI OLACAK KISMET NASİP ET dediğinde rabbim ona en hayırlısını nasip eder..
sadaka vermekde kaza ve kaderi önler..sıkca sadaka vermemizi EFENDİMİZ S.A.V öneriyor.sadaka konusundada bir çok hadisi şerif vardır..

canım inş yeteri kadar anlatabilmişimdir...anlamadığını bi daha sorarsan yine anlatırım :)

RABBİM HAYIRLI KISMETLERLE MÜJDELESİN SENİ İNŞ :)

Cok gzl anlatmissin canim, anlamamak mümkün degil :)

allah razi olsun :)

Rabbim herkese hayirli kismetler/hayatta herseyin hayirlisini nasip eder insallah... :)

Parmaklarina ve yüregine saglik canim :asskim:

sorum olacak insan sevdiğinin kendi kaderi olması için nasıl dua edebilir veya ne yapması gereklidir dediniz ya sonuçta insan kaderini dua değiştirir diye ?

sorum olacak insan sevdiğinin kendi kaderi olması için nasıl dua edebilir veya ne yapması gereklidir dediniz ya sonuçta insan kaderini dua değiştirir diye ?
evet insan kaderini bazen kend değiştirebiliyor ama en güzeli allaha sığınmak ve hakkında hayırlı olanı istemek bende evvel i vakitte çok dua ettim biri için kaderi olsun diye oldu ama hiç iyi olmadı sonucu benim için evlilikten döndük eşimi tanıdım kaderimse bana yakın değilse uzak olsun dedim ve kaderimmişki evlendim

Geri