1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.470
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Kadın Cariye Değildir..

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Asırların Birikimi Kadın, ikinci insan; o da erkek gibi hayata cennette basladı. Dünyadan önce cenneti gördü.Dünyaya cennetten geldi. Dünyayı insanla dolduran iki kisiden biri o oldu.

  Sorunların odağında durdu. İlk kan onun yüzünden aktı. İki kardes birbiriyle onun için tartıstı.Kadın, ikinci insan; ilk insanın kaburgasından yaratıldı. İlk insan gibi o da kulluk için yaratıldı.Ama kulluğu kula değil, kulları yaratana.

  İlk insana, erkeğe ne dendiyse ona da o dendi.Ona da iman, ibadet, itaat emredildi. O da sadece Allah’a secde için yaratıldı. O da insan. Oda doğup büyüyen, yiyip içen, yasayıp ölen biri olarak yaratıldı. O da hür, o da iradeli, o da dilli, kulaklı, gözlü yaratıldı.


  İlk insan erkek, cennetten sürüldü. Dünyada geçireceği bir dönemden sonra dönüp cennete girmesi istendi. Kadın da erkek gibi; cennetten sürüldü, ‘Hayatta kal, cenneti kazan; dön, cennetegir.’ dendi ona da. Erkekle aynı kaderi, aynı cenneti ve aynı dünyayı paylastı. Aynı imtihana tabi tutuldu.
  Peygamber aynı, din aynı, ibadet aynı, dünya aynı, cennet aynı… Ha erkek,ha kadın!Erkek imtihan için gönderildiği dünyada, iyi ve kötü dolu dolu isler yaptı. Kimi kazandı, kimi kaybetti. Kadın da dolu dolu yasadı; kaybedeni oldu kazananı oldu.Kadın neler yaptı neler!

  Doğurduğu ve büyüttüğü insanlar âlemi doldurdu. Nebiler, salihler, şehidler doğurdu, büyüttü.Günes gibi parlak isimler ondan türedi. Allah’ın adını anıp yücelten dudaklar onun emzirdiği dudaklardı. Âsiye ondan, Meryem ondan, Hadice ondan geldi. Doğurup büyüttükleriyle hayrın bası oldu.Kadın olarak yaratıldı.

  Sonra kız çocuğu oldu, anne oldu, eş oldu, kardes oldu, gelin oldu,kaynana oldu, nene oldu. Yemek pişirdi, dikiş dikti, tarlada çalıstı, bulasık yıkadı, ev süpürdü,çobanlık yaptı. Hayat kadar genis, çiçekler kadar renkli yasadı.Allah, kadına çocuk büyütebilsin diye merhamet verdi. Yemedi yedirdi, ağlatmadı güldürdü.Yufka yürekli, nemli gözlü oldu. Göğüslerini süt doldurdu. Sabır tası kadar dayanıklı oldu.

  O böyle oldu da, yeryüzü insan doldu. İnsanlık kendini onun analığına borçlu buldu.Sonra Allah, kurduğu düzende ona eslik görevi verdi. Vücudunu narin, derisini yumusak, saçını kadife gibi yarattı ki erkek onun ardından gitsin. Sesini çekici, gözlerini büyüleyici yarattı.Onu kolay ikna olur, iyi ikna eder yarattı. Bakıslarına etki koydu. Vücudunun yanında, vücuduna giydiği seyler bile erkeğin cazibesi oldu. Onun saçını taradığı tarağı, tırnağını kestiği makası bile mıknatıslı oldu.Böyle olmasını dileyip yaratan Allah’tır şüphesiz.

  Erkeği kadınla kadını erkekle sınamayı diledi. Yuvarlak bir çizginin üzerinde birbirini kovalattı. O diledi ve dilediğini de yaptı.Sonra kadın, neden güzel ve çekici yaratıldığını unuttu. O kadar unuttu ki, çekici yaratıldığı halde çekilmeye, sürülmeye, sömürülmeye baslandı. Uyustu, sömürüldüğünü anlamadı. Allah’akulluk için yaratılmıstı erkeğin esiri oldu. Savassız, silahsız esir düstü. Erkeğin cariyesioldu. Erkek onu bilezikle, kumasla, boyayla vurdu. Tırnağından, kasından yaralandı. Çevreyle,arkadasla zincirledi onu. Pesinden sürükledi.
  Asırlardan beri süründürüp pesinden gezdiriyor onu. Hâlbuki tek bir Allah’a secde etmek ne kolaydı!Simdi ise arkadasları, akrabaları, çevresi, komsuları, medya… Memnun edilecek ne çok ağasıvar! Allah’a kul olmada nazlandı, kendisi gibi kadınlara, esit yaratıldığı erkeğe cariye gibioldu. Sömürüldü. Sömürüldüğünü bile anlayamadı. Açıldı. Açıldıkça zinciri uzadı.   
Kadın Cariye Değildir.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yuva yıkan kadın değilim

  Yuva yıkan kadın değilim

  Yuva yıkan kadın değilim Adı iki dizide birlikte oynadığı Tamer Karadağlı ile aşk dedikodularına karışan hatta aktörün yuvasının yıkılmasına sebep gösterilen Deniz Uğur sessiz kalmaktan vazgeçti. Karadağlı'nın kendisini hayata bağlayan bir kahraman olduğunu söyleyen Deniz Uğur 'yuva yıkan kadın' suçlamalarını da reddederek " Ben yanlış bir şey yapmadım. Tamer'e gerçekten aşık oldum"...
 2. Cariye

  Cariye

  Bakınız; Kadın Hizmetçi.Rüyada yatagina almak için bir cariye aldigini gören kimse sevinç ve ferahliga, hasta ise hastahginin iyilesmesine delalet eder. Bazan bu rüya, fakirlikten zenginlige, zilletten izzete, sanat üzerine sanata, rütbe üzerine rütbeye yahut binek hayvani varken yeni bir binek hayvanina delalet eder. Rüya sahibi yolculuk yapabilirse, y(flculuguna da delalet eder. Bazan da...
 3. Kadınsak köle değiliz

  Kadınsak köle değiliz

  günümüzde geçmişte ve gelecekte kadınları köle gibi gören bi toplumun içerisindeyiz sanatçılardan bu tür konularda konuşanlara ne tür cevaplar geldi haberimizde...... PAPA KADINLARI KIZDIRDI! VATİKAN'IN, ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN İCADININ KADININ ÖZGÜRLEŞMESİNE YOL AÇTIĞINI AÇIKLAMASINA KADINLAR TEPKİ GÖSTERDİ: KADINLARIN HAYATINI KONTROL ETME KONUSUNDA VERİLEN ÖRNEK ONLARA YAPILAN EN BÜYÜK...
 4. şiddet kadının kaderi değildir

  şiddet kadının kaderi değildir

  21.Yüzyılda hala şiddet gören bir çok kadın var.Eskiden doğu kesimine mal edilen kadına şiddet uygulaması,malesef yaygınlaşmış durumda.....Bu da demek oluyor ki kadına şiddet kültürle,yöreyle alakalı değil..İnsanlık ile alakalı...İnsanlığı kıt olan,insan adı altında yaşayan azmanlarla alakalı..... Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı kaynaklarından alınan bilgilere göre, evli, ortalama...
 5. Terk edilecek kadın değilim

  Terk edilecek kadın değilim

  Benden aferim sana.. Herkes böyle sahip çıksın evliliğine. Düşman sevindirmeyelim:) Geçelim habere. Tanyeli, marjinal bir kulüpte sahne aldı diye arasının açıldığı eşi Alex ile barıştı: Evlilik çocuk oyuncağı değil! Dedikodular kötü niyetli, kocamdan asla ayrılmam Marjinal bir kulüpte sahne aldığı için eşi Alex ile araları açılan hatta bu yüzden, eşinin sinirlenerek Atina'ya gittiği...

Sayfayı Paylaş