1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Kadın da aldatır...Ama yakalanmaz

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  kocalarını aldatan kadınlar anlatıyor kocasını aldatan kadın anlatıyor güneş kadınlar güneş azgın

  Aldatma konusunda erkekler sabıkalı görünse de, kadınlar da erkekler kadar hatta daha da fazla aldatıyor! Aldatıyor ama hiç düşündünüz mü? kadın neden aldatır? Ve nasıl yakalanmaz?Bence düşündünüz ve halende düşünüyorsunuz:DBence fazla düşünmeyin derim meleklerim okuyun derim:)

  [​IMG]

  Art arda aldatma haberleri patlak veriyor. Malumunuz en son Eren Talu’yu gördük magazin sayfalarında. Ki ben özne her kim olursa olsun bu haberlerin yapılmasına karşıyım. Ama buna İngiliz Kraliyet ailesi karşı koyamamış, gelinleri paparazzilere kurban gitmiş; benim elimden ne gelir?
  Bu aldatma haberlerinin akabinde dost meclislerinde, gazetelerde, televizyonda epey muhabbet dönüyor. Ve genelde aldatma hep erkekler üzerinden konuşuluyor. Kadınlar hiç aldatmazmış gibi...
  Halbuki kadınlar da aldatır ve sandığınızdan, bildiğinizden çok daha fazlası aldatıyor. Üçüncü sayfa haberlerine bakmanız bile yeterli. Bu haberlerin azımsanamayacak kadarı aşk cinayetleri konuludur. Kıskançlık krizine giren adam sevgilisini vurur; karısının onu aldattığını öğrenen koca hem karısını hem karısının sevgilisini doğrar; samanlıkta yasak aşk cinayeti, yatak odasında yasak aşk cinayeti, mezarlıkta yasak aşk cinayeti, üçlü aşk cinayeti... Haber başlıklarının listesi daha da uzar gider.
  Ve bunların çoğunda mesele erkeğin değil, kadının aldatmasıdır. Ki bunlar sonu cinayetle bitenler. Bir de haberimizin olmadığı vakalar var.

  Kadın neden aldatır?
  Bu konuda farklı istatistikler bulunuyor. Bazı araştırmalar erkeklerin yüzde 20’sinin, kadınların yüzde 15’inin aldattığını ortaya koyarken bazılarında bu oran kadınlarda yüzde 30-60, erkeklerde yüzde 50-70 dolaylarında.
  Oran her ne olursa olsun kesin görünen şu ki kadınlar da neredeyse erkekler kadar fazla aldatıyor.

  Belki de daha fazla. Kimin daha çok aldattığını hiçbir zaman bilemeyiz çünkü kadınlar erkekler gibi bunu bir skor olarak görmez ve kendine saklar, önüne gelene anlatmaz. En yakın arkadaşına bile anlatmayan kadınlar var.
  Ayrıca toplum aldatan erkeği asla aldatan kadını cezalandırdığı gibi cezalandırmaz. Dolayısıyla yasak aşkları gerçek anlamıyla kadınlar yaşar.


  KISASA KISAS!
  Yıllardır erkeklerin neden aldattığını konuştuk durduk. Gelelim kadınların neden aldattığına...
  Sizin için bu konuyu derinlemesine araştırdım. Madde madde kadınların aldatma nedenlerini buyrunuz...

  - Kocalarının/sevgililerinin ihmal ettiği kadınlar diğerlerine oranla daha fazla aldatıyor. Kadınlar kocalarının/sevgililerinin kendileriyle ilgilenmesini, çekici bulmasını, iltifatını esirgememesini istiyor.
  - Karısını/sevgilisini olduğundan farklı olmaya, değişmeye zorlayan “kontrol manyağı” erkeklerin karıları/sevgilileri aldatmaya daha meyilli oluyor.
  - Kadınların da agresif bir şekilde iş hayatına dalmaları, işten geç çıkmalar, iş gezileri, ekonomik özgürlük ve değişen sosyal davranışlar modern kadının daha çok erkekle tanışıp ilişki yaşama olasılığını artırıyor.
  - Aldatan kadınları konu eden televizyon dizileri (örn. “Umutsuz Ev Kadınları”) ve filmler nedeniyle sosyal tabular azalıyor.
  - Kocası/sevgilisi tarafından aldatıldığı için aldatan kadınlar var.
  - Kocasıyla/sevgilisiyle ilişkisinden tatmin olmadığı, aradığını başka birinde bulduğunu düşündüğü için aldatıyor.
  - Biri tarafından “sevilebilir yaratıklar” olarak onaylanma ihtiyacı kadınların aldatma nedenlerinden biri.
  - 20’li yaşlarının sonlarında, 30’lu yaşlarının başında, 4-5 yıldır evli olan kadınlarda aldatma vakaları sık görülüyor. Bu dönem kadınların orta yaş bunalımı olarak da adlandırılıyor.
  - Yeni bir heyecan arıyorlar.
  [​IMG]


  Kadınlar neden yakalanmaz?
  - Kadınlar gizlice, tedbirli bir şekilde, normal hayatını olağan akışında sürdürürken aldatıyor. Kısa süre önce hayatını kaybeden Farrah Fawcett’ın 11 yıl boyunca yaşadığı yasak aşk buna bir örnek.
  - Erkekler cinsel deneyimlerini süsleyerek anlatırken kadınlar bu konuda yalan söylüyor.
  - Kadınların cinsel hayatı erkeklerinkine göre çok daha fazla yargılanıyor. Ve “cinsel itibar” kadınlar için hâlâ önem taşıyor. Bu nedenle kadınlar gizli ilişkilerinin gizli kalması için ellerinden geleni yapıyor.
  - Erkekler karılarının/sevgililerinin “iyi kızlar” olduğunu düşündüklerinden konduramıyor.


  (alıntıdır)   
 2. :osqe:

  :osqe: Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  484
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  yavrusunun yanında:)
  ama ben kolay kolay hiçbir kadının bedenen aldatacağını düşünmüyorum [​IMG] çok azgın olanları ama bilmiyorum [​IMG][​IMG]
   
Kadın da aldatır...Ama yakalanmaz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu da 'kadın amele' pazarı

  Bu da 'kadın amele' pazarı

  Eksi 10 derecede bekliyorlar. Gündelikleri 10 YTL. Aileri reisi onlar. Amele pazarında iş bekliyorlar. Hepsinin bir hikayesi var. Uşak'ta halk arasında ''kadın amele pazarı'' olarak adlandırılan alanda toplanan kadınlar, gündeliği 10 YTL'lik iş bulabilmek için şiddetli soğuk altında saatlerce bekliyor. Uşak'ın Eski Tabakhane bölgesinde her gün çok erken saatlerde kurulan ''kadın amele...
 2. Osmanlı Da Kadın....

  Osmanlı Da Kadın....

  OSMANLI DA KADIN Osmanlı Devletinin klâsik dönemine bugünden bakarak kadınların siyasî, ekonomik, askerî, kültürel haklarının olmadığını belirtmek mümkün değildir. Kadınlar, ekonomik hakları bakımından tıpkı erkekler gibi eşit haklara sahipti. Kazandığı para kendisine aitti ve dilediği gibi kullanabilirdi. Kadınların gelirlerinin başında, evlenirken nikah akdi sırasında belirlenen mehir,...
 3. Yaşamın mucizesi kadın da saklıdır!

  Yaşamın mucizesi kadın da saklıdır!

  Henüz kadın bile kendini tam olarak anlayamamış ve kendi bilinmezliğinde boğuşurken tıp psikoloji mistizm dahil hiçbir branş insan doğasının %100’ünü çözememişken; kadına kendini anlatmak çok zor. Hemcinslerimle konuşurken ben bile çoğu zaman anlamakta zorlanırım. Öyle büyük bir denizin dalgalarıyız ki; öyle derin uçurumlarımız var ve öylesine karışık görünen ama çok kolay basit metotlarla...
 4. Kadın olmak da zor, kadınca yaşamak da zor..

  Kadın olmak da zor, kadınca yaşamak da zor..

  Kadınca kararınca bir hayatta yaşayan kadınların sorunları neler ? Ev kadınları nasıl zorluklarla karşılaşıyor bu hayatta ? Biz kadınlar neden zoruz, neden karmaşık, duygusal, plancı, yorucu ve kimi zamanda yoran tarafız ? Neden bir kadının en büyük düşmanı gene başka bir kadın ? Kocalarımız bizi gene hemcinslerimizle aldatıyor mesela, bizi en çok en yakın arkadaşlarımız kıskanıyor değil mi?...

Sayfayı Paylaş