Kadın girişimciler için iş fikirleri iş kurmak istiyorum

• Konbuyu başlatan ErtekininAnnesi
  • Başlangıç tarihi
E

ErtekininAnnesi

Forum Okuru
Kadın girişimciler için iş fikirleri iş kurmak istiyorum
İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim

Merhaba

38 yaşındayım yaklaşık 7-8 sene muhasebe ile ilgili işlerde çalıştım şu anda herhangi bir iş yapmıyorum kendi işimi kurmak istiyorum .Doğrusu ne iş yapacağıma karar vermiş değilim çünkü Neyi yapacağımı da çok bilmiyorum iş kurmak istiyorum ama ne üzerine iş kurmalıyım yaklaşıp 90-100 bin lira arasında bir param var. Bu kadar parayla kendi işimi kurabilir miyim ve ne iş yaparım fikri olan bu konuda tavsiyesi olan varsa yazsın memnun olurum

Merhaba

İş kurmak için o kadar çok fazla fikir var ki ama kurmanız gerekebilir bilgi sahibi olmalı tecrübe sahibi olmanız gerekir Onun için birçok insan senelerini veriyor daha sonra ancak o işte başarılı olabilir. Bana kalırsa iş kurmak istiyorsanız bildiğiniz bir şey yapmak sizi bir adım öne geçirecektir.

Bir de ticaretin temel mantığında şu vardır ne kadar para o kadar köfte :) yani sermayeniz ne kadar büyükse kazanacağız para da o oranda büyük ya da olmalıdır. 100.000 lira Ortalama bir sermaye ile bir işe başladığınızda aylık 4-5 bin lira civarında para kazanabiliyorsanız bu çok iyi bir başarı sayılır bana göre.

İnsanlar başarı hikayeleri dinliyorlar sıfırdan başlayıp nasıl milyoner olduklarını anlatan bazı tipleri merakla izliyorlar ve çok insan zannediyor ki ben de sıfırdan başlarsam bu adamlar gibi milyoner olur zengin olurum zannediyor. Bu adamların anlattığı hikayelerin çoğu hikayedir. Doğrusu ben onların anlattığı hikayeleri gerçekten lafonten'den masallar olarak dinliyorum. Ekonominin ticaretin temel kanunlarının acımasızca işlediği bu dünyada dürüst kalarak az sermaye ile çok para kazanmak zengin olmak gerçekten çok çok zor diyebilirim.

Biz kendi konumuza gelecek olursak mütevazi bir bütçe ile yani ortalama 100.000 lira bir sermaye ile ne iş yapabilirim ne iş önerirsiniz diye soruyorsun. Dediğim gibi öncelikle yapacağın işi iyi bilmeli bilmediğin hiçbir işe girmemelisin yoksa elindeki sermayeden ne olursun. Eğer iş yapmak için parlak fikirler arıyorsan her zaman revaçta olan hiçbir zaman pazar payının düşmeyeceği gıda sektörünü seçebilirsin. Bu konuda özgün fakat satışı olan gıda imalatı ile başarılı olabilirsin.

Bulunduğun şehri yazmamışsın İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsan özellikle süt ve süt ürünleri ile ilgili bir iş kurmanı tavsiye ederim. Bu konuda özellikle organik katkısız süt ürünleri konusunda ciddi bir açık var ve insanların talebi de çok fazla. Bu konuda iş kurup hatta senin gibi 100 bin lirayla değil yaklaşık 2-3 bin lira ile başlayıp azmederek 3-4 senede çok iyi gelir sağlayan insanları tanıyorum.

Geri