Kadın Hastalıkları Nedenleri ve Tedavi yöntemleri

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Kadın Hastalıkları Nedenleri ve Tedavi yöntemleri
Kadın Hastalıkları Nedir
Kadın Hastalıkları Nedenleri Nedir?


Hemen hemen her kadın şiddetli ya da hafif olsa da bir defa olsa bile kadın hastalıkları sorunuyla karşı karşıya gelmiştir. Kadın hastalıklarının en bilindik nedenlerinden biri strestir peki sadece stres mi? Kadın hastalıklarının başlıca sebepleri nelerdir ve nasıl tedavi edilir; buyrun hepsini bu yazımızda öğrenelim melek'ler.Vücut dayanıklılığı bakımından erkeklere oranla daha düşük bir direnç seviyesine sahip olan kadınlarda hem genetik özelliklerine bağlı olarak, hem de kadınlık organları ve buna benzer çalışmaların etkisiyle yakalandıkları hastalık sayısı hem daha fazladır hem de çoğunlukla daha fazla hasar bırakıcıdır.

Doğum öncesi ve sonrası dönemde genellikle emzirme, sancılanma gibi sorunlar baş gösterirken ilerleyen yaşlarda kanser gibi, üreme organlarındaki sorunlar gibi hastalıklar oluşabilmektedir.Her ne kadar zaman içinde sağlık ürünlerinin ve ilaçların etkisi artsa da çıkan hastalıklarda onlara oranla giderek değişiklik göstermekte ve bağışıklık kazanmaktadır.Kadın Hastalıkları Neler?
Kadın Hastalıkları sadece ya da büyük oranda kadınlarda görülen hastalıklardır.
Kadın Hastalıklarının başlıcaları şunlardır.

Adet Görememe, Ağrılı Adet, Adet Düzensizliği, Adet, Aşırı Adet Kanaması, Düşük Tehdidi, Dış Gebelik, Rahim Kanseri, Meme Kanseri, Gebelik Sonrası Depresyon, Menopoz, Vajinusmus, Miyom, Vajinal Mantar ve Loğusa Hummasıdır.
 

Benzer İçerikler

THESECRET
Cevaplar
0
Görüntüleme
637
THESECRET
THESECRET
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
13K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
819
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst