Kadın ve erkek eşit değil!

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Kadın ve erkek eşit değil!
Bunu biz değil, bilim söylüyor Melek'lerim. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre kadın - erkek eşit değil! İşte bu sonuca vardıran kadın - erkek farklılıkları Melek'ler:)

84d8472784ddf8.jpg


1. Kadınlar, duyguları daha kolay anlayabiliyor, empati kurabiliyorlar.

2. Erkekler problem çözerken beyninin daha çok sol yarısını kullanırken, kadınlar her iki bölümü de eşit olarak kullanabiliyorlar.

3. Her insanda stres hormonu olan oxytocin, sinirlenildiğinde sakinleştirici olarak salınır. Fakat kadınlardaki östrojen hormonu, oxytocin'in gücünü artırıcı etki yaparken erkeklerdeki testosteron hormonu bu sakinleştirici hormonun gücünü azaltmaktadır. Bu yüzden problemler karşısında kadınlar sabırlıyken erkekler daha fevridirler.

4. Erkeklerin beyinlerindeki en gelişmiş bölge, konuşma merkezi görevini de görür. Oysa kadınlar her bölgeyi eşit kullanabilirler. Felç gibi herhangi bir sebepten dolayı konuşma yeteneğini kaybeden erkekler tedaviyle konuşturulamazken, kadınlarda sıklıkla konuşmaya başlamalar görülmektedir.

5. Erkeklerin beyinleri kadınlarınkinden yüzde 11-12 daha büyüktür. Bu durum onları daha zeki yapmaz ama daha geniş olan vücut kaslarının koordinasyonunda kolaylık sağlar.

6. Morfin vurulması gereken durumlarda kadınların vücutları daha yüksek dozda morfine gerek duyuyor.
 
Geri
Üst