1. * MuCiZé *

  * MuCiZé * Forum Okuru

  Kadın ve Erkek İlişkileri!

  Konu, 'Kadınlar ve Erkekler' kısmında * MuCiZé * tarafından paylaşıldı.

  Kadınlar erkekleri, erkekler de kadınları anlamıyor. Sanki bu dünyada birlikte yaşamıyoruz. Karşılıklı yalanlar üzerine kurduğumuz ilişkilerin içinde boğuluyoruz.
  Yaşama bakış açılarımız farklı, kadınlar detaycı, erkeler ise genele bakıyor. Kadınların üstünde titizlikle durduğu pek çok konu, erkekler için son derece gereksiz oluyor. Hepimiz şöyle biraz geri çekilip, objektif olarak bakmayı becerebilsek, fark edeceğiz ki, birbirimizi tamamlıyoruz. Bizde eksik olanı, karşı tarafın özellikleriyle kapatıyoruz. Yan yana güzel duruyoruz. Her şey kendi dengesi içinde var oluyor. Kadın ve erkek, siyah ve beyaz gibi; zıt olduğumuzu zannediyoruz oysa terazinin kefelerini gösteriyoruz.
  Bunu ne kadar aklımızda onaylasak da, birlikteliklerimizde didişmeden duramıyoruz. İlişkilerin ayarını oturtamadık. Sürekli bir savaş halimiz var. Kim kimi ne kadar yenecek? Kim ipleri eline alacak? Kim karşı tarafa diz çöktürüp, sözünü dinletecek?
  Ortalıkta adam kalmadı diye söylenip duruyoruz ama erkeklere göre de, ortalıkta kadın kalmadı. Bu durumda ikisinin de nesli tükendi demektir. Ama ne kadın, ne erkek, dönüp şöyle bir kendine bakmak ihtiyacı hissetmiyor.
  Bu kadar basit midir ki aşklar? Eskiye neden bu derce büyük bir özlem var? Neden herkes geçmişten, ilk aşklarından söz ediyor? Hasretini çektiğimiz bu ilişkileri, kaybeden de biz değil miyiz? Karşı cinsi yerden yere vuruyoruz ama kendimizle yüzleşmeye cesaretimiz yok. Belki de sonucunu biliyoruzdur.
  Sevmek ve bir ömrü birlikte yürüyebilmek, lafla oluyor mu? Kim gerçekten büyük emekler vermeden, ölene kadar birlikte yaşamayı becerebilir ki? Havadan para kazanalım, emeksiz aşk yaşayalım, armudu pişip ağzımıza düşürelim, temizliği hizmetçi, yemeği aşçı yapsın; biz sadece sefasını sürelim. Oldu! Nerde öyle bolluk?
  Benim de hayalimdi, ilk aşkımla son nefesimize kadar birlikte yaşamak! Yaşlılığımızda sallanan sandalyede oturup kahvemizi yudumlarken, hatırları anımsamak ama öyle bedavadan ömür olmuyor. Ben sıkıntıya gelemedim. Dertle, tasayla uğraşamadım. Ağır geldi sorumluluklar. Özgürlük cezp etti. Daha fazla özveri, emek ve sabır gerekiyordu öylesine bir ilişki için, yapmadım! Biraz çuvaldızı kendimize batıralım. Yapmadık! Cefasını neden çekmemiz gerektiğini düşündük, bir takım değerlerin yerine oturması için zaman gerekiyordu, katlanmadık! Bu durumda, o rüya gibi aşklara da ancak öykünebiliyoruz şimdi, gerisi boş!
  Hayat kimseye altın tepside sunulmuyor. Mücadele etmeden, tırnaklarınla kazımadan, çaba göstermeden, hiçbir şeyin karşılığı alınmıyor. Belki de dünyada en az emekle kazanılan şey para, diğer tüm değerler, olağanüstü çaba gerektiriyor. Hele aşk! Kimse gerçek bir aşka, kalbini, aklını, ruhunu teslim etmeden, bir heykeltıraş gibi uzun uzun üstünde çalışmadan ulaşamıyor. Ya deneriz ve sonunda elde ederiz; ya böyle oturmaya devam eder, olduğumuz yerde sayar ve sadece söyleniriz. Seçim bizim! Benden söylemesi….

  --alıntıdır--

   
 2. * MuCiZé *

  * MuCiZé * Forum Okuru

  Hayat kimseye altın tepside sunulmuyor. (kimisine sunuluyor da o da kıymet bilmiyor)


  işte hayatım boyunca unutamayacağım cümle!!!!!:)
   
Kadın ve Erkek İlişkileri! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadın Erkek ilişkisinde yaş farkı

  Kadın Erkek ilişkisinde yaş farkı

  ilişkide kadının büyük olması Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son... Peki ya aradaki büyük yaş farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı? BİR kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi? Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Pek çok...
 2. İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri

  İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri

  kadın erkek ilişkileri kadın noları sanal aşklar sanal asklar sanalasklar İnternette Sanal Aşklar ve Kadın Erkek İlişkileri Araştırmalar, internet arkadaşlığında kadınların erkeklere oranla daha samimi ve dürüst olduğunu gösteriyor. Nette her 10 erkekten 6'sı yalan söylüyor. Sidney Üniversitesi Tatbiki İnsan Davranışları Bölümü tarafından İngiltere, ABD ve Avustralya'da yapılan bir...
 3. ---------Kadın ve Erkeğin aşkı----------

  ---------Kadın ve Erkeğin aşkı----------

  Kadın ve Erkeğin aşkı Başından büyük bir aşk geçmemiş her kadın için, bu bir eksikliktir; Başından büyük bir aşk geçmiş her erkek için ise, bu bir fazlalıktır. Erkeğin hayatında belki bir aşka yer vardır. Kadının ise aşkında belki bir hayata... Erkekler deli gibi aşık olurlar, zamanla akıllanırlar. Kadınlar ise akıllı gibi aşık olurlar, zamanla delirirler. Aşk, kadını ve erkeği...
 4. Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

  Kadın Erkek İlişkilerinde Yaş Farkı Önemli mi ?

  kadın erkek yaş farkı kadının erkekten büyük olması erkek kadın yaş farkı erkeğin kadından küçük olması kadından kaç büyük olmalı Birbirine aşık bir kadınla bir erkek ve evlilikle gelen mutlu son Peki ya aradaki büyük yaş farkı? İlişkinin geleceği için belirgin bir tehdit mi, yoksa avantaj mı? BİR kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi?...
 5. Kadın Erkek İlişkileri...

  Kadın Erkek İlişkileri...

  Çok iyi başlayan aşklar var, sevdalar var. Ama kısa bir süre sonra bu ilişkilerin pek çoğunun hayal kırıklığı ile sonlandığını görüyorsunuz. Neden? Aşkın “imkansız” olduğunu hepimiz bir şekilde öğreniyoruz. Ya şarkılardan ya şiirlerden veya yaşayarak. Eğer annenizle veya anne yedeğinizle ilk bağlanmanızda bir sorun varsa, aşık olduğunuzda bu sorunla mutlaka yüzleşeceksiniz....

Sayfayı Paylaş