1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Kadını çapkın yapan nedir?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Kadının çapkınımı olurmuş yahu diye düşünüyorum.Kadın erkek eşitliği, özgürlük, Sex and City derken farkettim ki kadınlar da esas çapkın bilinen erkekleri sollayıp geçtiler!! Peki, esas neden neydi? Neden kadınlar çapkın oldu.?Kadınları bu duruma ne süreklemiş olabilir ki?Yada üzüm üzüme baka baka kararır misali bizde erkeklere baka baka bu halemi geldik ne:S:S:SBuyrunuz haberimize bir göz atalım... < Konu Resmi..>

  Çapkın bir kadın mısınız ya da etrafınızda "çapkın" olarak gördüğünüz yakın arkadaşlarınız var mı bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey, biz kadınları çapkın olmaya sürükleyen bazı toplumsal ve psikolojik nedenler olduğu. Bu nedenlerin tıbbi detaylarına inmeyeceğiz korkmayın, sadece hepimizin gördüğü ancak çoğu zaman görmezden geldiği gerçeklerin altını şöyle bir çizeceğiz.

  Sahi, bir kadını çapkın yapan nedir? Doğası gereği anaçlığa ve tek eşliliğe programlandığına inanılan kadının gözünü döndüren ve onu en çapkın erkekten bile daha iyi bir avcı haline getiren ne olabilir? Gelin ihtimalleri, baştan sonra doğru şöyle bir gözden geçirelim...

  1) TRAVMATİK İLİŞKİ
  Evet, aslında biz kadınları çapkın yapan, hormonlarımız ya da genlerimizi en iyi taşıyacak erkeği bulma güdüsünden ziyade, travmatik ilişkiler. Yani, bizim çapkın olma nedenlerimizle, erkeklerin çapkın olma nedenleri arasında uçurumlar var. Çapkın kadınların büyük bir kısmı, ilk aşklarında ya da devamında gelen ilişkilerinde ciddi travmalar yaşamış oluyor.erkek arkadaşları tarafından terk edilen, aldatılan, kötü muamele gören kadınların egolarını bir şekilde iyileştirme yöntemleri bu... Büyük bir ölçüde de, erkeklere tam olarak güvenemedikleri için başvurdukları bir yöntem.
  Etrafınızda gerçekten çapkın olan tek bir kız arkadaşınız varsa lütfen gidip ona sorun; ne zamandan beri çapkınmış? Size vereceği en iyi cevap, büyük bir ihtimalle berbat bir ilişki yaşadığı ve ondan sonra erkeklere güveninin kalmadığı olacaktır. Diğer bir ihtimalse, baba faktörüdür!


  2) EKSİK BABA FİGÜRÜ Maalesef yine çocukluğumuza dönüyoruz; ailelerimizle ve küçükken yaşadığımız deneyimlerle yüzleşiyoruz. Çapkın kadın profilinde baba faktörü ciddi ölçüde ağır basıyor; fazla pasif ya da etkisiz bir baba figürünün, kadının erkeklere olan güvenini azalttığı psikiyatrlar tarafından kabul edilen klinik bir durum.annesi , babası tarafından terk edilmiş; babası alkolik ya da depresif olan kadınların, mantıklı düşünüldüğünde iki seçeneği olabilir zaten:
  1- Eksik kalan baba sevgisini tamamlayacağı güvenilir bir erkek aramak ve onu bulduğunda büyük olasılıkla kaybedeceğinden endişe ettiği için sağlam bir yedekleme yapmak.
  2- Erkeklerden nefret etmek. Bu seçeneklerden ilkini tercih etmek, her zaman daha sağlıklıdır.


  3) CHICK-LIT KİTAPLAR VE DİZİLER
  Başımızın belası modern zaman dayatmaları... Bize en iyi ve en ince olmamız gerektiğini dayatan filmler ve kitaplar, bir de çapkınlığın sağlığa yararlı olacağı fikrini pompalamaya başladılar! Chick-Lit (piliç edebiyatı) adı verilen yazın türünün de devreye girmesiyle hepimiz bu kahramanlar gibi yaşamaya özenir olduk; güzel, alımlı ve tabii ki çapkın! Sex and the City, bu temanın üzerimize saldığı ilk vaka oldu. Kitabın ardından dizisi ve sonrasında da filmi geldi ve pek çoğumuz Samantha kadar olmasa da en az Carrie ölçeğinde çapkın olmanın, modern şehirli kadın olmak anlamına geldiğine inandık.
  Bushneil, kendi hikâyesinden yola çıkarak yazdığı kitabında Mr. Big'i nasıl kaptığını özetlemişti; mademki 40'ımıza gelince Mr. Big'i kapacaktık, o zaman "azıcık" eğlenmenin ne zararı vardı? Şimdi Gossip Girl kitabının da dizisi var... Bu gelişme, çapkın kadın profilinin yaş sınırının liseye kadar düştüğünün en açık alametidir!

  < Konu Resmi..>


  4) ÖZGÜVEN VE EGO
  Şimdi aranızda gerçekten çapkın olanlar varsa bize çok kızacaklar ama işin aslına bakarsanız çapkın erkeğin de kadının da en büyük problemi özgüven eksikliği. Çapkın kadınların büyük bir kısmı; fiziksel açıdan bazı sorunları olduğuna, çirkin göründüklerine ya da yetersiz olduklarına inanırlar. Durum tam tersi olsa bile, özgüven eksikliğinin içlerinde yarattığı boşluğu daha çok erkeği ve o erkeklerin ilgisini avlayarak elde etmeye, yerine koymaya çalışırlar.
  Ciddi anlamda çapkın olan bir kız arkadaşımın bana açık sözlülükle şunu söylediğini çok net hatırlıyorum: "Çevremdeki erkekler -kim olursa olsun- benimle ilgilenmediklerinde özgüvenim adeta yerlerde sürünüyor!"

  5) YA DAHA İYİSİ VARSA?
  Kâinatın eksenini belirleyen en temel problem: "Ya..." ile başlayan soruların insan beynini kurcalaması. Bu daha çok, kendini evlenmeye programlamış kadınlarda görülen bir sendromdur; şaşıracaksınız ama bunların büyük bir kısmı vajinal ilişkiyi reddeder. Peki, "Neden çapkınlık yapıyorlar?" dediğinizi duyar gibiyiz. Cevabı açık: Tabii ki en iyisini bulabilmek için! Vajinal ilişkiyi reddederler çünkü en iyisini bulup ilk kez onunla birlikte olmak isterler. 20'li yaşlarda başlayan bu çapkınlık profili, doğru erkek bulunamadığı sürece, kadını mezara kadar takip eder. Bu problemi yaşayan kadınların aklında hep aynı hain soru gezinir: "Ya bundan daha iyisini bulursam?" Ama mükemmeli bulamama ihtimalini asla göz önünde bulundurmazlar!

  İlişkiler ve yatağa giden yol...
  Farkındaysanız, saydığımız nedenlerin arasında "****" yer almıyor; çünkü çapkın kadın, seksüel tatmin için çapkınlık yapmıyor. Hatta seksten normal bir kadın kadar bile zevk almıyor çoğu zaman. Komik ama gerçek; cinsel anlamda tam olarak aktif olan çapkın kadınların büyük bir kısmı, kronik orgazm problemleriyle yüzleşiyor. Yani uzun lafın kısası, orgazm olamıyor.
  Peki, yeni erkekler avlamaya ve onlarla beraber yatağa girmeye neden devam ediyor? Aslında bunun birden fazla cevabı var. Öncelikle, çapkın kadınların büyük bir kısmı, seksi bir tür kendini sevdirme biçimi olarak kullanıyor. Yatmadıkları bir erkeğin onları istemeyeceğini ya da onlarla bir daha görüşmeyeceğini düşünmeleri de bunun bir başka nedeni. Ha, bir de yatakta çok iyi olduklarını iddia ettikleri için, bu tezi ispatlamayı seviyorlar. Daha önce ilişkiler hakkında ne deneyimlediniz ya da ne okudunuz bilemeyiz ama sağlıklı bir duygusal ilişkinin temel taşlarından birinin, bir erkekle tanıştığınız gece birlikte olmamak olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Hatta mümkünse, aranızdaki durum, gerçek bir ilişki halini alana kadar birlikte olmamak en sağlıklısıdır. Ancak çapkın kadının değil bir gün, bir saat beklemeye bile sabrı yoktur; avını elinden kaçırmamalı, onu muhteşem olduğuna inandığı yatak performansıyla kendine bağlamalıdır. Zaten aslına bakarsanız, çapkın kadının erkeğe en büyük vaadi de budur: Muhteşem bir gece! Devamının geleceği zaten meçhuldür ki bu da çapkın olmanın bir diğer kötü yanıdır: Siz ne kadar fark etmeseniz de, pek de güvenilir olmadığınız karşınızdaki erkek tarafından kolayca algılanır. Çapkın kadının ne kaşı durur ne gözü.
  Sürekli bir şeyleri kaybetme korkusu yaşadığı ve bu huzursuz durumunu birlikte olduğu erkeğe doğrudan yansıtma eğiliminde olduğu için, sonunda delirtip kaçırır karşısındakini. Sonra da üzerine düşer; arar, taciz eder, gecenin bir vaktinde kapısına gider, bunlarla yetinmeyip işyerini bile basar! Kimse onu terk etmemelidir; edemez. Zaten ettiği zaman da çapkın kadının yalnızken yerlerde sürünen özgüveni hemen düşer. Yarattığı boşluk anında yeniden beliriverir. Ve çapkın kadın en iyi dostuna sığınır; psikiyatrına... Zira bu hayatta, ona anti-depresanlardan ya da NLP seanslarından daha iyi gelebilecek bir şey kalmamıştır. Çapkın kadının da en büyük zaafı budur işte; her birlikte olduğu erkeği aldatır çünkü bilir ki, aldatmadığı her ilişkisinde terk edildiği ya da aldatıldığı zaman yaşadığı depresyon, bin kat daha ağır olacaktır. Dolayısıyla kadın çapkın olduğu sürece, ilişkilerinin büyük bir kısmı yolunda gitmez ve kadın geçtiği her dönemeçte kendine bakıp aynı soruyu sorar: "Neden ben?". Acaba, neden sen?

  ÇAPKIN KADIN DURUMU NASIL İDARE EDER?
  Çapkın kadın, görünüşü kurtarsa da, iç dünyasında bir türlü rahat edemez. Onu çapkın yapan da bu idare edememe durumudur. Bu noktada bize düşecek olansa, kenara çekilip sözü onlara bırakmaktır. Bakalım çapkın kadınlar, durumu nasıl idare ediyorlar? Soralım, öğrenelim...
  Kendini ne kadar çapkın buluyorsun? Bir hayli çapkın olduğumu itiraf etmek zorundayım. Sanırım testosteron hormonlarım ağır basıyor. Yakışıklı bir erkek gördüğümde onunla birlikte olmak istiyorum, hepsi bu. Nasıl olsa bir gün evleneceğim, arada geçen zamanı eğlenceli bir şekilde değerlendirmek istiyorum.
  Bugüne kadar kaç kişiyle çıktın? Geçen gün hesapladım, bugüne kadar 25 kişiyle yatmışım. Arada bir akşam yemeğe çıktığım ya da bir iki kez öpüştüğüm tipler de oldu ama onları saymıyorum.
  Orgazm oluyor musun? Hayatımda dört ya da beş kez orgazm oldum. Ama sevişmeyi seviyorum.
  Aynı anda birden fazla erkekle çıkıyor musun? Genelde her zaman en az üç kişiyle çıkıyorum. Biri beni terk ettiğinde ya da aramadığında, gidebileceğim başka birinin olmasını seviyorum; kendimi güvende hissetmemi ve yaşadığım ilişkiye kendimi kaptırmamamı sağlıyor.
  Bir erkek arkadaşının, başka biriyle daha çıktığını fark ettiği oldu mu? Hiçbir erkek arkadaşım, ondan başka biriyle birlikte olduğuma inanmaz çünkü onu, ona sırılsıklam âşık olduğuma ikna ederim. Ayrıca ailemle yaşıyorum. Bu da beni masum gösteriyor galiba.
  Aşk trafiğinle ilgili aklına gelen en ilginç durum ne? Bir seferinde üç günde üç farklı erkekle yatmıştım. Hiçbiri tek gecelik değildi! Benim için oldukça enteresan bir durum olduğunu söyleyebilirim. Sonra kendimi kötü hissetmiştim ama başka şansım yoktu.
  Aslı, 29, Bankacı
  Her zaman çapkın mıydın? 19 yaşıma kadar, ilk aşkımla evleneceğini sanan zavallı ve saf bir kızdım. Sonra, çok âşık olduğum erkek arkadaşım tarafından, herkesin içinde aşağılandım ve o günden sonra hiçbir şey aynı olmadı. Kulağa saçma geliyor ama bir darbe aldıktan sonra, kimseye güvenemiyorsunuz.
  Seni bu kadar öfkelendirecek ne yaşandı? Beni aldattı ve birlikte olduğu kız, herkesin içinde bana bağırıp çağırdı. Sevgilimin beni aldatmasına mı yoksa yaşanan bu sahneye mi üzüleceğimi bilememiştim.

  Babanla ilişkin nasıldır? Babam birkaç yıl önce öldü. Son derece tatlı bir adamdı ancak sürekli iş gezisinde olurdu. Büyürken onu çok fazla etrafta görmedim.
  Hayallerindeki ilişki modelini özetler misin? Yalnız yaşıyorum. Benimle gerçekten ilgilenen, şımartan ve bana sahip çıkan bir erkekle birlikte olmak istiyorum. Ne yazık ki artık erkekler çok ilgisiz. Zoru görünce kaçıyorlar.
  Bugüne kadar evli bir erkekle birlikte oldun mu? Evet. Yaşça benden büyük erkeklerdi; kendimi yanlarında iyi ve güvende hissediyordum.
  Hiç, bir arkadaşının sevgilisiyle birlikte oldun mu? Evet. Hatta bu, sonradan ortaya çıktı ve ciddi bir rezalet yaşandı.

  Çapkın bir kadın olmanın iş hayatında avantajları var mı? Daha önce patronumla birlikte olup olmadığımı sormak istiyorsanız, evet, bunu yaptım. İş yerinden birileriyle olmak motivasyonumu artıyor. Bu bir faydaysa tabii!
  Bir erkeğe söylediğin en büyük yalan nedir? Genelde, uzun süreli birliktelik istiyorsam, asla ilk geceden birlikte olmam ve ona daha önce bir ya da iki erkek arkadaşım olduğunu söylerim. En büyük yalanıma gelince; bir keresinde, ailesi son derece sosyetik olan muhafazakâr bir çocukla tanışmıştım. Ona bakire olduğumu söyledim. Bana inandı ve hatta evlenme teklif etti. Ancak sonradan, başka bir arkadaşıyla daha önce çıktığımı öğrendi ve tabii ki her şey bitti!
  En son ne zaman düzenli bir ilişki yaşadın? Son birkaç yıldır ilişkilerim en fazla bir ya da iki ay sürüyor.

  < Konu Resmi..>


  Bence melişlerim bazı kadınların esas derdi büyük bir aileye ve tosun gibi çocuklara sahip olmak değil artık; hayattan alabildiklerini maksimum ölçüde almak! Pek çoğu; tek erkeğe bağlı kalmak yerine, her çiçekten bal almaya iten, yani çapkın yapan da bu işte. Ya da belki de bu başlık altında sıkışmış ve geçmişimizden gelen onlarca minik ayrıntı... Bu yüzden pek çoğumuz ilişkiler konusunda yedekli çalışıyor; birinin eksik kaldığı noktada açığı diğeriyle kapatıyor ve sonsuza dek yalnız kalmaktan kurtuluyorlar.Acaba kurtuluyorlar mı yoksa öylemi sanıyorlar işte orası MEÇHUL...


   
 2. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  BAŞTAKİ RESME BİTTİM hahaha
   
 3. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  11
  ben o resme dikkat bile etmedim
   
 4. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113
  Asıl dıkkat ceken o .. ben o tıp ınsanları anlamıyorum madem ayran gonullusun zırt pırt bırılerınden hoşlanıosun heyecan arıosun ötekıne yoll kızım yazık ya çocuklara ..:)
   
Kadını çapkın yapan nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bir Kadını GüzeL YaPaN NeDir.?

  Bir Kadını GüzeL YaPaN NeDir.?

  Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?" diye sordu. Babanın cevabı: "Bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır" oldu. Küçük çocuk...
 2. ÇaPKıN :) :)

  ÇaPKıN :) :)

  Arkadaşları çok çapkın olan iş adamını artik bir düzene sokmak ve evlendirmek isterler. Sonunda uygun bir hanim bulup isadamina haber verirler Ama isadami kadini yatakta denemeden evlilige yanasmaz : '' Ben is adamiyim. Numune görmeden böyle bir ise karar veremem.' !!! Mesaj kadina iletilir ve cevap gelir. ''Ben de iş kadiniyim. Numune veremem ama istedigi kadar referans gösterebilirim.'' !!!...
 3. kadını güzel yapan şey

  kadını güzel yapan şey

  kadını güzel yapan şey ne saçı mele yapan şey Her kadın güzeldir denir de....İşin sırrı neymiş bakalım mı? Küçük bir erkek çocuk, annesine sordu: "Niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım." Diye cevapladı annesi. "Anlamadım!" dedi çocuk. Annesi, çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlayamayacaksın!" dedi. Babasına "Baba, annem niçin ağlıyor?"...
 4. Kadını Güzel Yapan Şey Nedir?

  Kadını Güzel Yapan Şey Nedir?

  Küçük bir erkek çocuk, Annesine sordu" niçin ağlıyorsun?" "Çünkü ben kadınım"Diye cevapladı annesi "Anlamadım!"dedi çocuk.Annesi,çocuğu kucaklayıp "Hiç bir zaman anlamayacaksın!"dedi Babasına"Baba,annem niçin ağlıyor?"diye sordu Babanın cevabı:"bütün kadınlar sebepsiz ağlayabilen yapıdadır"oldu. Küçük çocuk büyüdü,yetişkin adam...
 5. doğum yapan kadın işyerinde neler taep edebilir?

  doğum yapan kadın işyerinde neler taep edebilir?

  işe dönme işyerinde çalışma koşulları selam kızlar; daha doğum yapmadınız ama inan zaman okadar çabuk geçiyorki bir bakıcaksınız bebeğiniz doğmuş ve işe geri dönüş başlamış bile peki haklarımız varmı neler talep edebiliriz Kadınlar çalışma şartları bakımından Anayasa kapsamında özel olarak korunurlar. Bu doğrultuda hamile, yeni doğum yapmış ve emziren kadınlar lehine kanuni düzenlemeler...

Sayfayı Paylaş