1. aSqimSin

  aSqimSin Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.030
  Beğenilen Mesajlar:
  16
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanßuL

  Kadının En Büyük Silahı: Özgüven!

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında aSqimSin tarafından paylaşıldı.

  kadında özgüven silah sıkan kadınlar özgüvenli kadın bacağında silah olan kadın kadınlarda özgüven
  Kadının bir erkeğe karşı kullandığı en büyük gücü özgüvendir. Özgüveni olan kadın her zaman ne yaptığını ve ne yapacağını bilir ve en önemlisi karşısındaki erkeğe bunu hissettirir. Dik duruşu onu her zaman çekici kılar. Hepimiz kendimizden emin olmalıyız ilk önce biz varız ve istersek herşeyi başarabiliriz bunu unutmayalım :)
  Sevildiğinden, yapabildiklerinden, yeteneklerinden kuşku duyan, bedenini beğenmeyen çok fazla kadınımız var. Özgüven bir kadının sahip olması gereken en önemli değerdir.
  Kendimizle barışık olmak, kendimize yönelik iyi duygular beslemek, iyi hissetmek, en büyük zenginliğimizdir.
  Özgüven denen duygunun iki bacağı var; birisi değerlilik, diğeri yeterlilik.
  Bu iki bacak da biz henüz çok küçükken oluşmaya başlıyor.
  Değerlilik duygusu 2 yaşına kadar anne tarafından bebeğe karşı davranışlarla oluşturulurken, yeterlilik duygusu, 6 yaşına kadar ve baba tarafından onaylama ile belirleniyor.
  Bir insanın özgüvenli olduğunu söylemesi için beş temel değerin yükselmiş olması gerekir.
  Bunlar, kişinin, kendini değerli bulması, kendisine duyduğu saygı ve sevgi, hayatının sorumluluğunu üstlenmiş olması ve ne yapsam farklı olurdu yeteneğidir.
  Benlik saygımızı, özgüvenimizi geri kazanmamız mümkün ama insan kendini bir gecede kabul edemiyor.
  Bu yüzden emek vermek gerekiyor.
  Aşağıdaki alıştırmalar, size bu konuda yardımcı olacaktır.

  - Size bir olay anlatıldığında ya da gazeteden bir şey okuduğunuzda, bunu eleştirmeden algılamaya çalışın. Herkesin kendisi için en iyi şeyi yaptığını benimseyin. Böyle düşünmeyi alışkanlık haline getirin.

  - İtici davranan ve giyinen, vücut dili kötü olan biriyle karşılaştığınızda şu parolayı tekrarlayın: “ Böyle görünmeyi tercih etmesi sebebiyle suçlu değil”

  - İş yerinizden ya da ailenizden birine birkaç dakikanızı ayırın. Sizi sıkan
  tavırlarını inceleyin ve onu kesinlikle yargılamamaya özen gösterin.

  - Özgüven sarsıntısı geçirdiğinizde, kendinize: “…….. yapsaydım ne olurdu?” diye sorun. Yani, düşseydim, bana gülselerdi, işe alınmasaydım, beni beğenmeseydi, vb.. Soruları kendinizi sinirlendirinceye kadar devam ettirin. Bir an gelecek ve hiçbir şeyin en kötü durum olmadığını kabul edeceksiniz.

  - Kendinizi değersiz hissettiğiniz zaman: “…….. benim bir parçam, ben …….. değilim” egzersizini yapın. Örneğin “Kırılganlığım benim bir parçam, ben kırılgan değilim” gibi. Bu olumsuz olduğuna inandığınız bir yönünüzün kafanızda sürekli yankılanmasını engeller.

  - Aptalca bile bulsanız, “kendimi seviyorum çünkü…..” kartları hazırlayın. Soluksuz kaldığınızda, kendinizle baş edemediğinizde, kartlarınızı çıkarın ve bakın. Olumsuz düşünceleri ve güvensizliği üzerinizden atmanızda yardımcı olacaktır.   
  Son düzenleme: 17 Temmuz 2009
Kadının En Büyük Silahı: Özgüven! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türk kadını silaha meraklı

  Türk kadını silaha meraklı

  türk kadınının silah atışı Türk kadını silaha meraklı Sarsılmaz Silah’ın başındaki iki kardeşten biri kadın. TİM Başkanı Oğuz Satıcı’nın eşi Ala Satıcı diyor ki: Son yıllarda kadının silaha ilgisi arttı. Fuşya, yeşil, mavi renkli tabancalar çıkardık ve hepsi çok iyi satıyor Sarsılmaz Silah Sanayii, Türkiye’nin en eski silah şirketi. Kökleri 1880’li yıllara dayanıyor. Şu anda şirkette...
 2. Kadınların en büyük giyim hataları

  Kadınların en büyük giyim hataları

  Sadece tayt giymek Evet taytlar birkaç sezondur çok moda ama eğer bacaklarınıza yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görüneceğiniz kesin! Yerine göre giyinmemek Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en basit görgü kuralıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda...
 3. Bir kadına yapılacak en büyük kötülük

  Bir kadına yapılacak en büyük kötülük

  Kadınlığa verilmiş en büyük hediyedir anne olmak.. Her kadın er ya da geç anne olmayı hayal eder aslında.. Peki ya sonra? Sadece bu yolda biraz zorlanacağı için çekinebilir.. Tüm ayrıntılar gözden geçirilir.. Aşkın bir meyvesidir o.. Kadın hamile kaldığında kocasına daha çok bağlanır.. Bir bütünün iki parçası olurlar.. Sevdiği adamdan hamile kalan kadın, mutludur.. Eğer bilmiyorsa,...
 4. Özgüveni şişman kadın, güzel kadındır!

  Özgüveni şişman kadın, güzel kadındır!

  şişman güzeller güzel şişman kadınlar kadın zayıftan daha şehvetli Şişman kadın güzel midir, çirkin midir derken konu maksadını aştı sanırım. Erkeklerin şişman kadınları beğenmeyeceğini söyleyen Ebru Şallı kilolu bayanları karşısına alırken, Ebru Şallı’nın zayıflığının güzellik demek olmadığını söyleyenler, bu defa da zayıf hanımları rencide etti. Peki kim haklı?:bangin: Farkında mısınız...
 5. Kadınların en etkili silahı!

  Kadınların en etkili silahı!

  Kadınların en etkili silahını araştıran uzmanlar bakın ne gibi sonuca ulaşmışlar? Kadın dokunuşu, kişinin finansal anlamda riskli adımlar atmaya ya da riske girmeden, sağlam kararlar almaya yöneleceğini belirliyor. New york’taki Columbia Üniversitesi’nden profesör Jonathan Levav, “Bu insanları etki altında kaldıklarını farkettirmeden aniden etkilemenin çok etkili bir yolu. Bir doktorsanız ya...

Sayfayı Paylaş