gebe
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.444
  Beğenilen Mesajlar:
  57
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Kadınlar da 'Bakire' İstiyor!

  Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  İnsan, kendine istediği eşin özelliklerini kendisi de taşımalı, kendisi eğri ise doğru birini aramamalı, ilk önce kendine bakmalı nasıl biri diye sonra karşısındakine...
  ve eğer doğru biriyse burda ki örnek de gibi yani bekar ise, çok normal bir şey bekar birini istemesi...
  ama herşey de sadece iki bacak arasında bitmiyor tabi, yeter ki insanın gönlü ruhu fahişe olmasın!  Yargıtay'ın, kadının bakire olmadığı gerekçesiyle evliliğini geçersiz sayması hükmüne kadınlardan beklenmedik destek!
  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin bir davada, kadının bakire olmadığı gerekçesiyle evliliğini geçersiz sayması hükmünün, "toplumsal desteğinin" olduğu ortaya çıktı. Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması-2008 verilerinde kadınların yüzde 80'inin, "kadınlar evlendiklerinde bakire olmalıdır" ifadesine katıldığı görüldü. Kadınların yüzde 69.4'ü ise "kadınlar eşinden izin almaya gerek duymaksızın istediği yere gidebilir" ifadesine ise katılmadığını ifade etti.

  Kadınların toplumsal cinsiyet rollerine yönelik tutumlarını daha iyi anlamak amacıyla, Türkiye Nüfus ve Sağlık Araştırması-2008'de görüşülen kadınlara, ev içinde, sosyal ve politik hayatta kadınların rolleri ile kız ve erkek çocukların eğitimine ilişkin olarak belirtilen ifadelere katılıp katılmadıkları soruldu.


  Türkiye genelinde 7 bin 405 kadına uygulanan ankette, kadınların yüzde 80'i "kadınlar evlendiklerinde bakire olmalıdır", yüzde 41'i "kadın eşiyle aynı fikirde değilse bile tartışmamalıdır" ifadelerine genel olarak katıldıklarını belirtti.
  Kadınların yüzde 12.3'ü, "erkek çocuğun eğitimli olması kız çocuğun eğitimli olmasından her zaman daha iyidir", yüzde 15.3'ü "erkekler kadınlardan daha akıllıdır", yüzde 41'i "kadın eşiyle aynı fikirde değilse bile tartışmamalıdır" ve yüzde 17.2'si "ailede önemli kararlar sadece ailenin erkekleri tarafından alınmalıdır" ifadelerine katıldıklarını belirtti.

  -KADIN EŞİNDEN İZİN ALMADAN İSTEDİĞİ YERE GİDEBİLİR-

  Ayrıca kadınların yüzde 69.4'ü "kadınlar izinsiz bir yere gitmemeli" görüşüne katılmadığını belirtirken, yüzde 32.7'si "erkek ev işleri yapmalı", yüzde 20.4'ü "daha çok kadın politikacı olmalı ve yüzde 8.1'i "kadınlar çalışmamalı" görüşlerine katılmadıklarını ifade etti. (ANKA)   
 2. seerose

  seerose Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.881
  Beğenilen Mesajlar:
  61
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  yurt disi
  Vavvv ilginc bir anket olmus ve sonuclarda bir o kadar ilginc.
   
 3. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.382
  Beğenilen Mesajlar:
  394
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  İlginçç bilgi:) teşekkürler
   
 4. Mi'na57

  Mi'na57 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  466
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  İlginc :D
  erkekler nasıl ki bakire kadın istiyorsa kadınların istemeside dogal .
   
 5. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.487
  Beğenilen Mesajlar:
  43
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  bencede cok ilginc, tahmin etmedigim bir sonuc:D
   
Kadınlar da 'Bakire' İstiyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bakire

  Bakire

  Rüyada bakire bir kizla tanismak, onunla dost-luk kurmak, murada ermekle yorumlanir. Kendisini bakire bir genç kiz olarak gören kimse sevgilisine kavusur.Rüyada bir bakire görmek, hürmet göreceğine, rüyayı gören kişi bakire ise birleşeceği insandan beklediği saygıyı göreceğine işarettir.
 2. ankete göre kadınlar dayak istiyor....

  ankete göre kadınlar dayak istiyor....

  Hepsi okumuş, tahsil görmüş ve üniversite kazanmış ve böyle düşünüyorlar. Tanınmış bir tıp fakültemizde yapılan kadına şiddet konulu anketin sonucu hayli çarpıcı. Üniversitenin adı ve bulunduğu bölgeyi ilişkin detaylar, etik kurulu kararı gereğince açıklanamayan ankete göre, tıp fakültelerindeki gençlerin ciddi bir oranı, şiddeti onaylıyor... * Ankete katılan kızlı erkekli 173...
 3. Genelkurmay, kadınları da unutmadı

  Genelkurmay, kadınları da unutmadı

  Genelkurmay Başkanlığı, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle 3 afiş hazırlattı. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yer verilen afişlerin ilkinde, Ulu Önder Atatürk'ün annesinin resmi ve Atatürk'ün çağdaş giyimli kadınlarla yürürken görüntüleri yeraldı. Afişin üzerinde, "Nu mutlu Atatürk yetiştiren Türk Kadınına", "8 Mart Dünya...
 4. Kadınlar da bazen

  Kadınlar da bazen

  Çok güzel ve anlamlı bir yazı meleklerim.Fazla söze gerek yok buyrunuz okuyunuz....:) Anlatamıyorum ki, kadınlar da nara atar bazen. Teni soğumuş, düşleri kırgın, hayalleri kaybolmuş kadınlar, sarhoş olurlar ayın gölgesinden. Duvara asılı kalmış bir gülüşü çalıp, koyunlarında saklarlar.Yanık türkülerin dile geldiği yürekler, ağıt yakarlar ardından aşkın. Boş bir çabadır aslında hepsi, bir...
 5. oyun oynamak istiyorum da

  oyun oynamak istiyorum da

  günaydın herkese arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve oyun oynamak istiyorun ama linki açamıyorum teşekkürlerconcon

Sayfayı Paylaş