1. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.852
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ

  Kadınlar erkeklerden daha kıskanç

  Konu, 'Kadınlar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

  Kadınlar erkeklerden daha kıskanç Uzmanlara göre, erkekler evlendikten sonra eşini kaybetmeyeceğini düşünüyor. Kadınlar ise kocasını başka birine kaptırma endişesine kapılıp kıskançlık yapıyor ve ilişkiyi geriyor.
  Kıskançlık genellikle erkeklerle özdeşleştirilir. Oysa uzmanlara göre, evlilik içinde kadınlar daha kıskanç oluyorlar. Bunun nedenini, Doç. Dr. Armağan Samancı şöyle açıklıyor:
  “Kadın için daha yarışmacı bir sevgi var. Kadınların, kıskançlıkların, rekabetin daha çok hissedildiği bir sevgi anlayışı vardır. Erkek ise sevgisinde rekabet aramaz. Bunu görmek de istemez. Erkek, kadını kazandıktan sonra kaybetmeyeceğini düşünür. Özellikle de evlendikten sonra, karısının onun olduğunu düşünür ve sahiplenici bir tutum içine girer. Kadın ise kocasını kaybedeceği korkusu yaşar. Dolayısıyla daha çok kıskançlık gösterisinde bulunabilir. Bu da ilişkiyi gerer.”
  Maskeli davranış…
  Prof. Dr. Sedat Özkan’a göre de kadın, kaybetme korkusunu daha fazla yaşıyor. Kadın, daha paylaşımcı, erkek ise sahiplenici oluyor. Erkek, kaybetme korkusunu kadına göre daha az yaşıyor. Özellikle de menopoz dönemindeki kadınlar, güzelliklerini ve çekiciliklerini yitirdiklerini düşünürler ve kocalarını başka kadınlara kaptıracakları endişesini hissederler.
  Kadınlar erkeklere göre daha kıskanç oluyor fakat kıskançlıklarını dolaylı ve maskeli davranışlarla ortaya koyuyorlar. Oysa erkekler, agresif bir kıskançlık içine giriyor. Kıskandığını açık açık belli ediyor ya da söylüyor.
  Güven çok önemli
  Prof. Dr. Sedat Özkan, kadınların duygularıyla, erkeklerin ise dürtüleriyle hareket ettiklerini söylüyor ve iki cins arasındaki temel farklılıkları da şöyle açıklıyor:
  “Erkeklerin engellenme eşiği daha düşüktür. Herhangi bir isteği kadın tarafından engellenince, daha öfkelidirler. Kadınlar daha dirençlidir. Kadın, riskli davranışlara karşı tedbirlidir. Kadın daha koruyucudur. Mevcut değerleri daha çok korur, erkek daha dağıtıcıdır. Erkek maceracı şeylerden hoşlanır. Kadın ise güven ve emniyet içindeki faaliyetleri tercih eder.
  Erkek dürtüleriyle hareket ediyor
  Erkek daha dürtüseldir. Daha atak karakterlidir, daha girişimcidir. Kadın ise daha domestiktir. Anne kimliği, onun kendisine algısını ve erkeği algısını etkiler. Kadın duygusal, erkek eylemseldir. Erkek duygularını bastırır. Bunda, sosyokültürel çevrenin etkisi de büyüktür.”

   
 2. büşran

  büşran Forum Okuru

 3. nur_nur_nur

  nur_nur_nur Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2010
  Mesajlar:
  34
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bencede çok doğru
   
 4. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Eşime güveniyorum kıskanırım ama öyle herşeyden değil arada sırada
   
 5. miss angel

  miss angel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.108
  Beğenilen Mesajlar:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  bencede bi kadın bi erkeğe göre çok çok çok çok kıskançtr:):):)
   
 6. tavuk_kavurma

  tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2008
  Mesajlar:
  929
  Beğenilen Mesajlar:
  115
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  walla kadın erkek bilmem de tavuklarda kıskanç :D:D ben kıskancım şahsen :D
   
 7. jnevin

  jnevin Hamiş Melek

  Kayıt:
  3 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  599
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Bencede kadınlar içten içe daha kıskançlar
   
 8. elfce

  elfce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  72
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  evimmdeee :)
  bence içten içe değil :D göze soka soka kıskançlar :D :D
   
Kadınlar erkeklerden daha kıskanç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar erkeklerden daha uzun yaşıyor

  Kadınlar erkeklerden daha uzun yaşıyor

  Son nüfus sayımına göre kadınların erkeklerden daha uzun süre yaşadığı ortaya çıktı. 85 yaş ve üstü 278 bin kişinin 193 binini nineler, 85 binini ise dedeler oluşturuyor. Uzmanlar, erkeklerin erken ölümünde baş sırayı alkol, sigara ve kalp hastalıklarının çektiğini belirtiyor. Türkiye'de 40 yaş üstü kadınların erkeklerden uzun süre yaşadığı ortaya çıktı. Uzmanlar, erkekleri "karşı karşıya...
 2. Kadınlar strese erkeklerden daha dayanıklı

  Kadınlar strese erkeklerden daha dayanıklı

  Kadınların strese karşı erkeklere oranla daha dayanıklı olduğu, bazı hastalıklara daha az yakalandıkları ve daha uzun ömürlü oldukları belirtildi. Stresle baş etmek için zaman zaman kas gevşetme ve solunum egzersizlerinin yapılması, kişinin dış ortama olumlu açıdan bakmaya çalışması öneriliyor. Çalışmanın başarılı olabilmesi için bir miktar stres gerekiyor. Ancak, bunun belli bir düzeyi...
 3. kıskanç erkek

  kıskanç erkek

  çogu kadın kıskanıldığını hissetmek ister ama fazlası ayrılığa kadar uzanır erkeklerin yüzde atmışı kıskançtır.... peki neden kıskanırlar. kendilerine özgüveni olmadıgı için bazen eşine,sevgilisine vb güvenmezler. çogu kadın kıskançlık ugruna şiddette maruz kalıyor eve kapatılıtor özgürlükleri elinden alınıyor bazen ölümle sonuçlanabiliyor..... bazı kadınlar sessiz kalıyor. sessiz kalmayın...
 4. Kadınlar Erkekten Daha mı Güçlü?

  Kadınlar Erkekten Daha mı Güçlü?

  erkeğin gücü,erkeğin üstünlüğünü savunanlar,kadın ile erkeğin gücü birmidir,erkek gücü, kadının gücü, kadınlar daha güçlü Pek çok insan erkeklerin gücünün, kadınlara oranla daha fazla olduğunu düşünür; ve yanında erkek var ise, korkmayan kadınların sayısı oldukça fazladır. Ancak bu sadece olayın bilinen yüzü. Bir de bilinmeyen yüzü var: o ise, bazı durumlarda ise, kadınların erkeklere...
 5. Kadınlar mı Erkekler mi Daha Uykucu

  Kadınlar mı Erkekler mi Daha Uykucu

  erkek, erkekler, kadın, kadın erkek ilişkisi, kadın sağlığı, Kadın-Erkek İlişkileri, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Sağlık, sağlık haberleri, Uyku Alışkanlıkları, Uyku Araştırmaları, uyku süresi İngiliz uzmanlar, ‘kadınlar mı yoksa erkekler mi daha çok uyuyor’ sorusunun yanıtını buldu! Buna göre, kadınlar erkeklerden 20 dakika daha fazla uykuya ihtiyaç duyuyor. Loughborough...

Sayfayı Paylaş