1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  kadınlar güzellik uğruna neler yapmaz ki!!!

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  Güzellik kadınların en büyük tutkusu. Fakat güzelleşeyim derken bazı yanlışlar da yapılıyor. İşte çağımız kadınının güzelleşmek uğruna yaptığı yanlışlar...
  Kadınlar güzellik uğruna tarih boyunca neler yapmadılar ki... En zor anlarında bile ihmal edemedikleri hatta moral buldukları tek şey bu oldu.

  Bakım ve makyaj, doğru şekilde uygulandığında faydasından söz edilebilir. Ancak işin ucunda güzel olmak uğruna komik duruma düşmek de var. Neredeyse kat kat boyaların altından yüzler görünmüyor. Saç ve kaş ektirmenin üzerine bir de kirpiğe kaynak yapmak eklendi. Halbuki güzelleşmek amacıyla yaptığımız pek çok yanlış çirkin görünmemize neden oluyor. zaman, Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak'la yapılan bu yanlışları konuştu.  Bronzlaşmak uğruna kavrulmayın: İnsanların bronz bir ten sahip olma talepleri artadursun bronzlaşmakla yanmayı birbirine karıştırmamak gerekiyor. Fazla solaryum hem itici bir görüntüye yol açıyor, hem de kansere davetiye çıkarıyor.

  Saçlarınızı ütülemeyin: Ütülemek saçları zayıflatır. İlk zamanlarda hoş bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Ancak birkaç ay sonra saçlarınızı hiçbir şekle sokamazsınız.

  Her gün kaşlarınızdan birkaç tel eksiltmeyin: Yüze ifadeyi veren kaştır. Kaşı incecik almak, tamamen kazıtıp kalemle çizmek ya da başka uygulamalar hem yüzünüzün doğal görünümünü bozacak, hem de çirkin bir görüntü verecektir. Kaşınızdan her gün bir tel koparmak yerine yatmadan önce kaşlarınızı kaş tarağıyla, yoksa eski bir diş fırçasıyla aşağı, yukarı, ters yöne ve dışa doğru fırçalamak kaşınıza daha düzgün bir görünüm kazandıracaktır. Bu uygulamayı yaparken birkaç damla badem yağından da yararlanabilirsiniz.

  Saç renginizi sıkıldıkça değiştirmeyin: Saçınızda boya varken sıkılıp yeniden boyuyorsanız ve birkaç kat boyayla dolaşıyorsanız saçınıza hiç acımıyorsunuz demektir. Çünkü farklı boyalar saçın doğal rengini yitirmesine neden oluyor.

  Uzun gözükmek için çok yüksek topuklar giymeyin: Yüksek topuklarla yürüyemediğinizde komik duruma düşersiniz. Her kıyafetin altına uymayan topuklar da rüküş görünmenize neden olacaktır. Kadınlar ayak ağrısından uyuyamadıkları halde topuklu ayakkabı giymekte ısrar ediyor. Halbuki daha kısa bir topukla da hoş görünebilirsiniz.  Yanlış makyaj yapıp abartılı görünmeyin: Makyaj insanı vezir de eder rezil de. Makyaj az miktarda ve doğru yapıldığında yüze bir estetik kattığı doğru. Ancak bazı kadınlar, makyajda modayı körü körüne takip ettikleri için komik duruma düşüyor. Makyajı aşırılaştırmak, kat kat fondötenler, kapatıcılar sürmek sizi daha yaşlı, çirkin ve ifadesiz göstermekten başka işe yaramaz. En çok yapılan hata ten renginize uygun olmayan fondötenin yüzünüz ve vücudunuz arasındaki farkı ortaya çıkarmasıdır.

  Makyaj yaparken zehirlenmeyin: Makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasallar özellikle de cıva vücutta birikiyor. Bu nedenle Amerika'da makyaj malzemelerinde cıva kullanımı yasaklandı. Cıva cilt tarafından emildiğinden bedende alerjik reaksiyonlara yol açabiliyor. Makyaj malzemelerinin üzerinde yeterince çalışma yapılmadığı için onların ne tür tehlikelere neden olabileceği konusunda bilgiye sahip olamıyoruz.

  Estetikten mümkün olduğunca uzak durun: En güzel güzellik zaten sizde olandır. Bir kere bunu her zaman aklınızda bulundurun. Estetik çoğu zaman güzelleştirmez. Doğallığınızı bozup sizin diğer kadınlarla olan farkınızı ortadan kaldırır. Dolgunlaştırıcı kozmetiklerle her gün yapılan uygulamalar ise başta güzel bir görüntü oluştursa da zamanla kalıcı bir kötü görüntü veriyor.

  Zayıflamak için her bitkiyi kullanmayın: Bitki deyince hanımlar zayıflamak için onlardan daha sağlıklı bir yol olmadığını düşünür. Halbuki bitkilerden bazısı bağırsakları fazlasıyla çalıştırdığı için zamanla bağırsak tembelliğine yol açar. İdrar artırıcı bitkiler de vücuttan sürekli su attığından suda çözülen mineraller de vücuttan atılır. Vücut su atmaya devam ettiğinde böbrekler hasar görür.

  alıntı


   
kadınlar güzellik uğruna neler yapmaz ki!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nalan - Seven Ne Yapmaz

  Nalan - Seven Ne Yapmaz

  bana kollarını uzatsan biraz sana kul olurum seven ne yapmaz gel öldür bu ömür böyle tükensin sana bin can feda seven ne yapmaz bu gönül uğruna neye katlanmaz öl desen ölürüm seven ne yapmaz gel öldür bu ömür böyle tükensin sana bin can feda seven ne yapmaz
 2. Delikanlı Adam Neler Yapmaz

  Delikanlı Adam Neler Yapmaz

  Delikanlı Adam Ne yapar Ne yapmaz Melişler delikanlı adamlar neler yapar neler yapmazmış biraz sanki bana bazılarını yapıyorlar gibi geldi Siz ne düşünüyosunuzz?? 1. Delikanli adam kendisinden uzun boylu kızlarla dolaşmaz. 2. Delikanli adam sözünden dönmez. Özu sözü birdir. 3. Delikanli adam layt kola içmez. 4. Delikanli adam laga-luga yapmaz. 5. Delikanli adam kaypaklık yapmaz. 6. Delikanli...
 3. Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!..

  Güzellik Uğruna Yapılan Yanlışlar!..

  güzellik uğruna yapılan yanlışlar, bakım hataları, yanlış uygulamalar, nelerdir, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Güzel ve bakımlı görünmek her meleğin isteğidir.Ancak öyle şeyler yaparız ki bazen,güzel olalım derken hem sağlığımızı tehlikeye atmış hem de komik duruma düşeriz.Nedir bu hatalar?Güzellik uzmanı Gülten Şenşafak anlatıyor: Bakım ve...
 4. Ne uğruna?

  Ne uğruna?

  Siyaseti hiç sevmem, hatta midemi bulandırdığı gerçek. Ancak vatansever bir insanım, nankör olmadım asla. Vatan uğruna canveren, gazi olan askerlerimin üstümde hakkı vardır, bilirim. Emanete sahip çıkmak derim buna. Ancak hiddetle anlamadığım şeyler var Mesela Cumhuriyet Bayramı için Ulus'ta düzenlenen kutlamalara müdehale edenler, Nevruz'da PKK ve Öcalan bayrakları açılırken neredeydi?...

Sayfayı Paylaş