1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kadınlar hakkında doğru bilinen 10 yanlış

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kadınlar hakkında, bilgiler, bilinenler ve yanlışları burada arkadaşlar.
  < Konu Resmi..>

  İngiliz psikologlar tarafından hazırlanan ve birçok dergide yayınlanan araştırmada, kadınlar hakkındaki 10 yaygın düşünce çürütülmüş bulunmakta!
  Bilim adamları kadınlarla ilgili 10 adet mit yayınladı:

  • Tarihin ilk çağlarından itibaren erkeklerin toplayıcılıkla ailenin yiyecek ihtiyacını karşıladığı bilinir. Ancak arkeologlara göre kabilenin ihtiyacının %80’ini kadınlar karşılıyordu. Erkekler sadece zaman zaman büyük hayvanları avlamaya gidiyordu.

  • Kadınların çocuklarıyla daha fazla duygusal iletişim kurduğu bilinir. Psikologlar bunun yanlış olduğunu ortaya çıkardı. Babalar annelerden daha fazla vakit geçiriyor, daha fazla sevgi gösterisinde bulunuyor. Ancak anneler çocukları gülümsediğinde daha fazla mutlu oluyor.

  • Anneler çocuklarını kokularından tanıyabiliyor. Aslında bu çok da doğru bir bilgi değil. Annelere çocuklarının giydiği t-shirtler verilerek yapılan bir deneyde annelerin çocuklarını tanıyamadıkları görüldü. Babalar ise daha büyük bir çocukla bebeğin kokusunu ayırt etmede başarı gösterdi.

  • Çalışan kadınların erkeklerden daha az kazandığı düşünülür. Ancak araştırmaya göre Avrupa’daki kadınların %60’ı erkeklerden daha fazla kazanıyor.

  • Kadınların erkekler kadar sinirli olmadığını düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz. Suç istatistiklerine göre eşlerini öldüren kadın sayısı erkeklere oranla çok daha fazla.

  • Her zaman kadınların daha narin, korunmaya ihtiyacı olan varlıklar olduğunu düşünürüz. Ancak psikologlar stresle baş etme oranlarına bakarak kadınların daha dayanıklı olduğunu ortaya koyuyor.

  • Kadınların acıya dayanıklı olmadığı da tamamen bir yanlış. Doğum gibi ağrılı bir sürece kolayca katlanabildikleri düşünüldüğünde, kadınların acıya karşı da dayanıklı olduğu görülebilir.

  • Kadınların temizliğe erkeklerden daha düşkün olduğu da diğer bir gerçek.

  • Kadınların pornografik ögelerden hoşlanmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

  • Erkekler cinsel anlamda daha fazla heyecan duyan varlıklardır. Uzmanlar kadınların da bu konuda en az erkekler kadar heyecanlı olduğunu ortaya koyuyor.


   
Kadınlar hakkında doğru bilinen 10 yanlış konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkekler hakkında bilinen 10 doğru 10 yanlış

  Erkekler hakkında bilinen 10 doğru 10 yanlış

  hoşlanan erkek nasıl davranır Biz hepimiz toplumca herşeye önyargılı bakan insanlarız en kötü özelliklerimizden biri de bu olsa gerek. Bayanların bu önyargılı baktığı konulardan biri de erkekler. Hep bir muhabbetleri vardır erkekler şöyle erkekler böyle kalıplaşmış alışılmış bilgiler sürekli diretilir. Bunlar halk arasındaki görüşlerdir isterseniz erkekleri birde uzmanlardan dinleyin artık ne...
 2. Vitaminler hakkında doğru bilinen 5 yanlış

  Vitaminler hakkında doğru bilinen 5 yanlış

  Birçok insan sağlıklı olmak için taze sebze ve meyve yerine vitaminlere başvuruyor. Peki bu ne kadar sağlıklı?Şimdi hep beraber doğru bildiğimiz yanlışları inceleyelim.. Reader's Digest dergisinin haberine göre insanoğlu yıllardır vitaminlerin kendisi için iyi olduğunu düşünüyor. Ancak son zamanlarda yapılan araştırmalar, bazı vitaminlerin sağlığımızı tehdit ettiğini gösteriyor. Zaman...
 3. Tarot hakkında bilinen yanlış ve doğrular

  Tarot hakkında bilinen yanlış ve doğrular

  tarot ne kadar doğru Sevgili Melekler ,burada verilen bilgiler yakın dönemin Tarot tarihçilerinin yazılı metinlerin ve günümüze kadar kalmış kartların kanıtları inceleyerek elde ettikleri bilgilerdir. TAROT’UN KÖKENİ HAKKINDA Yanlış: Tarot Mısır’dan; Hindistan’dan; Çin’den, Fez, Fas’tan; Sufilerden; Katarlardan; Musevi Kabalacılardan veya Musa’dan gelmektedir veya Tarot’un kökeni...
 4. Bebek Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

  Bebek Bakımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar!

  bebek bakımı, bebek bakımı nasıl olmalı, bebek bakımı hakkında Sevgili melekler, bebeklerini en iyi şekilde yetiştirmek isteyen acemi anne adayları bunun için özellikle kendilerinden daha tecrübeli büyüklerinden yardım isterler. Ancak ne yazıkki her konuda olduğu gibi bu konuda ne kadar tecrübeli de olsalar kulaktan dolma bilgilerin doğruluğuna inanan ve acemi anne adayına da bu şekilde...
 5. Prostat Kanseri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar !

  Prostat Kanseri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar !

  prostat kanseri nedir,prostat kanseri belirtileri,kimler prostat kanseri olur,prostat kanseri tedavisi,prostat kanseri nasıl teşhis edilir,yaşlı erkekler mi prostat kanseri olur,prostat kanseri hakkında bilgiler Prostat, erkekler için ciddi ve önemli bir sağlık sorunu. Sadece Türkiye’de değil dünyada en sık görülen kanser türlerinden biri olan prostat kanseri erken teşhis edildiğinde...

Sayfayı Paylaş