1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar?

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  internetten ne satılır internette ne satılır internette satabilirim satabilirim internetten Çoğu kadınlar gerek üşengeçlikten gerek vakitlerinin olmamasından dolayı internetten alışveriş yapmakta..Ben şahsen biraz çekimser kalıyorum bu konuda çünkü satın alacağım ürünü ben sadece gözlerimle değil her şekilde yakından incelemeliyim ve o anda eğer denenecek bir ürünse üstüme takıp yakışıp yakışmadığını denemem lazım benim gibi düşünenlerin çoğunlukta olduğunu sezinliyorum şimdi araştırmalara göre bakalım hanımlar internette en fazla nelere para harcıyorlarmış neler ilgilerini çekiyor ve satın alıyorlarmış ona bakalım:)

  Bugün bakıldığında internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 75’ini erkekler yüzde 25’ini de kadınlar oluşturuyor. Online alışverişin başladığı ilk zamanlarda bu oran yüzde 99’a yüzde 1 erkeklerin lehine bir durumdaydı. Kadınların ürün kategorileri arasında yer alan kozmetik ve teknoloji ürünlerine ilişkin talebinin artmasıyla kadın müşteri oranı da giderek artıyor. Sadece takı ve kozmetik ürünleri değil ama bilinenin aksine kadınlar da teknolojik cihazlar alıyorlar. En çok satın aldıkları ürünlerin başında; cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, kablosuz modemler, usb bellekler vb. teknolojik ürünler geliyor.
  İllere göre kadınların tercihleri…
  İstanbul: Teknoloji ürünlerinin ardından İstanbullu kadınların en fazla tercih ettiği ürünleri; mücevherler/takılar oluşturuyor. İstanbullu kadınların mücevherlerle/takılarla aralarının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.
  İzmir: Teknoloji ürünlerinin ardından İzmirli kadınların en fazla tercih ettiği ürünlere baktığımızda, en çok satın aldıkları ürünlerin başında incelme/masaj kemerleri geliyor. İzmirli kadınların formlarını korumaya çok önem verdikleri bir gerçek.
  Ankara: Ankaralı kadınların teknoloji ürünleri haricinde tercih ettiği ürünlere bakıldığında uzaktan kumandalı helikopterler gibi oyuncaklar geliyor. Ankaralı kadınların online alışverişte çocuklarına oyuncak gibi hediyeler aldığını görüyoruz.
  Adana: Adanalı kadınlar daha çok DVD/VCD filmleri tercih ediyorlar. Adanalı kadınlar online alışveriş ile istedikleri DVD/VCD filmleri seyretmenin keyfini yaşıyorlar.

  Rize: Rize’de yaşayan ve online alışveriş yapan kadınların evcil hayvan maması, hijyenik kum gibi petshop ürünlerini daha fazla aldığını görüyoruz. Rizeli kadınların online alışveriş ile evcil hayvanlarının bakımlarını pekiştirdiklerini söyleyebiliriz. Malatya: Malatyalı kadınların daha çok saç düzleştirici ürünleri tercih ettiğini gözlemliyoruz. Malatyalı kadınların saçlarının güzel görünmesi için online alışverişin faydalarından yararlandığını görüyoruz.
  Şanlıurfa: Şanlıurfa’dan online alışveriş yapan kadınlar, bebekler için bakım ve tekstil ürünlerini tercih ediyorlar. Hemen bu ürünlerin altında Badminton Raketi Seti satıldığını görmek bizler için sürpriz oldu…
  Diyarbakır: Alışveriş verileri değerlendirildiğinde Diyarbakır’da yaşayan kadınların daha çok sağlık ve spor ürünlerini tercih ettiğini görüyoruz. Bu ürünlerin başında, Yoga/Pilates Seti başta geliyor.
  E-ticaretin internet kullanımının ve internet üzerinde sunulan mal ve hizmetlerin artması ile her sene yaklaşık yüzde 100 büyüdüğünü belirten Hepsiburada.com’un Genel Müdürü Kaan Dönmez, online perakende cirosunun 2008 yılında 500 milyon doları aşacağını tahmin ettiklerini açıkladı..   
Kadınlar internette en çok neleri satın alıyorlar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

  Kadınlar İnternetten Ne Alıyor?

  Bugün bakıldığında internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 75'ini erkekler yüzde 25'ini de kadınlar oluşturuyor. Online alışverişin başladığı ilk zamanlarda bu oran yüzde 99'a yüzde 1 erkeklerin lehine bir durumdaydı. Kadınların ürün kategorileri arasında yer alan kozmetik ve teknoloji ürünlerine ilişkin talebinin artmasıyla kadın müşteri oranı da giderek artıyor. Sadece takı ve...
 2. Kadınlar internette en fazla neyi tıklıyor?

  Kadınlar internette en fazla neyi tıklıyor?

  İnternet ziyaretçisi kadınlar neyi 'tık'lıyorAraştırmada, en fazla ''Manken gibi bir vücuda nasıl sahip olunur?'' bölümünün tıklandığı belirlendi. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (TEKAM) Müdürü Prof. Dr. Muammer Kaya'nın internetteki kadın ve moda sitelerini ziyaret eden kadınların, bedava sunulan pratik kişisel bakım bilgileriyle ilgilenip...
 3. Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

  Evlenen kadınlar neden kilo alıyorlar?

  sikişen kadınlar sikişen karılar kilolu sikişi kilolu kadına sikiş Diyetisyenler; evlenen kadınların, evliliklerinin ilk 5 yılında hızla kilo aldığını ve bu durum ile de sık karşı karşıya geldiklerini söylüyorlar ve hatta bu alınan kilolar 8 ila 10 kiloya kadar çıkıyormuş Melek'lerim. Ancak meselenin eski pantolonlara pantolona sığamamaktan çok daha önemli tarafları var elbette; yeni...
 4. Çok kilo alıyorum ne yapmalıyım

  Çok kilo alıyorum ne yapmalıyım

  kilo alıyorum ne yapmalıyım Selam Arkadaşlar bu ara aşırı kilo aldım ne yapmalıyım önerilerinizi bekliyorum...
 5. Ramazan ayında internette en çok neleri aradık?

  Ramazan ayında internette en çok neleri aradık?

  Ramazan ayında neleri aradık, ramazanda internette en çok arananlar İnternet kullanıcılarının beğenisini kazanan Yandex'in ramazan ayı kapsamındaki aramalarla ilgili gerçekleştirdiği analize göre Türk halkı en çok 'iftar ne zaman' diye sordu. Bu sene ilk orucun tutulduğu 28 Haziran'dan 22 Temmuz'a kadar geçen süreyi kapsayan analiz sonuçlarına göre 'sahur vakti' en çok merak edilen ikinci...

Sayfayı Paylaş