Kadınlar neden genç erkek tercih ediyor?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kadınlar neden genç erkek tercih ediyor?
rus kadınlar nelerden hoşlanır rus kadınları nelerden hoşlanır
Ünlüler dünyasından bir çok kadın kendinden küçük erkeklerle birliktelik yaşıyor. Anadolu'da "Kendinden yaşça büyük kadınla evlenen erkek zengin olur" deyişi bu olayın sadece şimdiye değil geçmişe de özgü olduğunu anlatıyor. Şimdilerde toplumda sıkça görülen yaşça büyük erkekle birliktelik, çiftler ünlü olunca daha dikkat çekici oluyor. Kadınların genç erkeklerle ilişkilerinin oldukça düzeyli olmasının nedenleri de merak edilen diğer bir konu... Bu konuda yurt dışında o kadar yaygın ki "kocasını beşikte büyütme" üzerine yapılan şakalar bile yapılıyor. 40-69 yaş aralığındaki her üç kadından biri, kendinden 10 veya daha fazla yaş daha küçük erkeklerle birlikte oluyor. 50 yaşlarındaki her 8 kadından biri, 40'lı yaşlarını yaşayan erkekleri tercih ediyor.

Neden yaşça küçük erkekler?
Kadınların kendinden yaşça küçük erkeklerle çıkmasının nedeni sandığınız gibi istediklerinde kapı dışarı edebilecekleri veya daha sabırlı
olmaları değil... Uzmanlara göre erkekler güven veren, sofistike ve başarılı yaşama sahip kadınlardan hoşlanıyor. Bunun yanı sıra, kadınlar 30'lu yaşlarında cinselliklerinin en uç dönemi yaşıyorlar ve genç erkekler bu dönemde yaşamlarına giriyor.

Bu trendin arkasındaki diğer nedenler
*Kadınlar estetik cerrahi ve kozmetik ürünleri nedeniyle her geçen gün daha güzelleşiyor, jimnastik salonlarına giderek genç formlarını koruyor.
*Boşanan, sevgilisinden ayrılan veya uzun süre yaşamdan ayrı kalan kadınlar flört etmekten büyük zevk alıyor.
*Kadınların yaşça küçük erkeklerden gelecek garantisi sağlama, ihtiyaçlarını karşılaması gibi istekleri olmuyor. Birliktelikte eğlence, seyahat etme, arkadaşlık ilk önce geliyor.
*Bazı kadınlar ise kariyerinden çok kendisiyle ilgilenen veya çocuklarına özen gösteren bir erkekistiyor. olabilir.
*Yaşça küçük erkeğin kendisinden yaşça büyük bir kadınla birlikte olmasının sebepleri ise, çok daha ilginç, neşeli sohbet, maddiyat ve sekste daha deneyimli olması olarak gösterilebilir.
*Oldukça esnek olan insan ilişkilerinde, bu durumun nedeni biyolojik yaşı önemsememek olabilir. Fiziksel cazibe ilişkinin başlamasını sağlayabilir. Geçmişte yapılan bir araştırmada da, 20 - 40 yaş aralığındaki kadınların erkek fotoğraflarında en çok 'erkeklerin hangi yaşta olduklarını tahmin etmeye çalıştıkları, yaşlarını gösterip göstermedikleriyle' ilgilendikleri görülmüş.
 
Geri
Üst