1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Kadınlar neden park edemez?

  Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.  < Konu Resmi..>


  Almanya’da bir üniversitenin yürüttüğü araştırma kadınların arabayı park etme konusunda erkeklere nazaran daha yavaş ve daha dikkatsiz olduğunu ortaya koydu. Ama bu trafikte erkeklerden kötü olduğumuz anlamına gelmiyor!

  Kadınların park edememesi bilimsel bir gerçek!
  Kadınların kötü araba kullandığı düşünülür. Hatta erkekler için bazen bu gurur meselesi bile olabilir.

  Bir araştırmacı bu iddianın bilimsel temeli olup olmadığını araştırmış: Kadın sürücülerin park etme süresi erkeklerden 20 saniye daha fazla ama yine de arabalarını yolun ortasına park ediyorlar. Almanya’da bulunan Ruhr Üniversitesi’nden Dr. Claudia Wolf’un gözettiği bir araştırmada 65 kişiden ortalama büyüklükteki bir park alanına Audi A6’yı park etmelerini istendi.
  Sürücülerin paralel park etme ve geri gitmek gibi manevralarının ne kadar sürdüğü gözlendi. Ayrıca ne kadar başarılı oldukları duvarla ve diğer arabalarla aralarında ne kadar boşluk bıraktıkları göz önünde bulundurularak hesaplandı.
  Doktor Wolf, "Bu araştırma erkeklerin daha iyi koordinasyon sağladığını ve mekana dair daha yüksek bir farkındalık duygusuna sahip olduğunu doğruladı" dedi.
  Wolf ayrıca "Bu kadınlar için büyük bir yenilgi değil ki, sadece park etmekten bahsediyoruz. Bu erkeklerin kadınlar üzerinde bir zaferi de değil" yorumunu yaptı.

  TRAFİKTE KİM DAHA KÖTÜ? Kadınlar mı erkekler mi?
  Almanya'nın ünlü kadın dergisi Brigitte'nin Frankfurt Otomobil Fuarı'nda, "Kadınlar neden geri park edemez?" sorusuna yanıt aradı. Üç gün boyunca düzenlenen panellere ilgi büyüktü. Sonuçta, sorunun yanıtı bulundu. Biz de meraktan kurtulduk. Aslında yanıt herkesin bildiği gibi... Panelde konuşulanlar şöyle:
  - Kadınlar erkeklerden daha dikkatli araç kullanıyor. Bunun nedeni sahip oldukları sürücülük yetenekleri konusunda şüpheci olmaları.
  - Erkekler hata yaptıklarında suçu başkalarında arıyorlar. Kadınlar ise hatayı kendilerinde arıyorlar.
  - Erkekler trafikte sorumsuz davranıyorlar. Kadınlar ise annelik içgüdüsü nedeniyle, çevresindekiler için de kendilerini sorumlu hissediyor ve bu yüzden aşırılı dikkatli davranıyorlar.
  - Kadınların hızlı otomobil kullanmaktan korktuklarına dair bilimsel bir kanıt yok. Ancak, erkeklerin hız yaptığı ve herkesi sıkıştırdığı bir gerçek.
  - Kadınlar otomobil kullanırken daha dikkatli. Çünkü trafikte agresif değiller. Bu yüzden dikkatleri dağılmıyor. Doğası gereği güç gösterisi yapmıyorlar. Erkekler ise tam tersi. Trafikte güç gösterisi yapıyorlar. Hele yanlarında bir de kadın varsa, kendilerini adeta bir savaşın içinde hissediyorlar.
  - Erkekler kadınlara kıyasla ciddi kazalar yapıyorlar. Tipik erkek ve tipik kadın kazaları var. Aşırı hızla virajda yoldan çıkma ya da aşırı hızla otomobilin hakimiyetini kaybetme tipik erkek kazaları.
  - Virajda kaldırıma çıkma, geri park ederken çarpma ise tipik kadın kazaları arasında gösteriliyor. Ayrıca kadınlar trafikte geçiş üstünlüğünü kendilerinde zannediyorlar. Erkeklerin kendilerine geçiş üstünlüğü vermesini bekliyor bu yüzden kaza yapıyorlar.
  Sanırım bu kadar yeterli. Aslında hem erkekler hem de kadınların sürücülükleri hakkında söylenecek çok şey var. Ama biz panelde Kadın Hakları Savunucusu Prof. Jutta Amendinger'in yaptığı ilginç konuşmaya takıldık.
  Günümüzde kadınların hayatın her alanında olduğunu belirten Amendinger, şöyle devam ediyor:
  "Erkeklerin bu dünyada kadınlara kaptırmadıkları iki kalesi kaldı. Bu iki kale ayakta işemek ve geri park etmek."
  Siz ne dersiniz?
   
Kadınlar neden park edemez? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Erkekler nelere tahammül edemez?

  Erkekler nelere tahammül edemez?

  Erkekler en ufak bir nedenden dolayı bile kadınlardan uzaklaşabilirler. İşte en yaygın soğuma nedenleri... Dedikodu: Erkekler sürekli başka kadınların görünümleri ve yaptıkları hakkında konuşan kadınlardan hiç hoşlanmazlar. Kendilerini böyle kadınların yanında rahat hissetmedikleri gibi, bu davranışı aptalca bulurlar. Servet düşkünlüğü: Hiç bir erkek esas çekici olan şeyin cüzdanı olduğu...
 2. Park

  Park

  Rüyada insanın parkta dolaşması çok eğlenceli bir tatile; kapıların üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzülüp gözyaşı dökeceğine veya kapalı kapıdan içeri girememişse, önemli bir fırsatı kaçıracağını haber verir. Rüyada parkta dolaşmak çok eğlenceli bir tatile yorumlanır. Park kapılarının üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzüleceğine ve onun için...
 3. Ulusal Park (Milli Park) Nedir?

  Ulusal Park (Milli Park) Nedir?

  ulusal park milli park nedir ne demektir içinde neler vardır özelliği nerlerde bulunurlar ile ilgili bilgiler burada melekler Türkiye'de ki belgesel kanallarından Yaban Tv gibi belgesel kanallarında ve programlarında gördüğümüz ulusal park (milli park) kavramından bahsetmek istiyoruz melekler :) Hızla yok olan doğa ve doğal kaynakların korunması için insan nesli çeşitli doğa koruma...
 4. Kadın Sürücüler Park Edemez!

  Kadın Sürücüler Park Edemez!

  Bunu ben demiyorum çok akıllı Almanlar demiş Kadın Sürücüler Park Edemez! izle - Curcuna.com
 5. jurasssic park ne zaman oynayacak ?

  jurasssic park ne zaman oynayacak ?

  En sevdiğim filmlerden biri jurassci park tı. Sanırım yeniden çekilecekmiş ama acaba ne zaman vizyona girer, bilginiz var mı ?

Sayfayı Paylaş