gebe
 1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.875
  Beğenilen Mesajlar:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  kadınlar ve yatırım

  Konu, 'Kadınlar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  Bu yazıyı okuyunca araştırma yapanlara hak verdim.Bence yapılan araştırmaların sonucu çok doğru çıkmış.Çünkü gerçektende kadın elinde tutmasını biliyor kocayı da parayı da:D:DBence öle:seker:

  MasterCard tarafından Ocak 2009'da gerçekleştirilen MasterIndex Araştırması harcama ve tasarruf eğilimlerinde kadın ve erkeğin farklı bakış açılarını gösterdi.
  MasterCard'tan yapılan yazılı açıklamaya göre MasterCard tarafından 6 ayda bir düzenlenen ve Türkiye'nin kentsel nüfusunu temsil eden 11 il merkezinde kadın ve erkek eşit dağılımlı 1.000 kişi üzerinde yapılan araştırmanın 10. yıl sonuçları kart kullanım alışkanlıkları yatırım ve tasarruf eğilimleri konularında kadın ve erkek tüketicilerin birbirlerinden farklı tutum ve davranışlarını belirledi.
  Araştırma sonuçlarına göre kadınlar yatırım eğilimlerinde daha geleneksel profil çiziyor.
  MasterIndex araştırması kadınların 2008 yılının en yüksek getirili yatırım aracı olan altını ''keşfettiğini'' ortaya koyarken araştırma kapsamında tercih ettikleri yatırım aracı sorulan kadın tüketicilerin yüzde 14'ü altına yatırım yapmayı tercih ederken bu oranın erkeklerde yüzde 8'de kaldığı gözleniyor.
  Buna karşılık erkek tüketiciler repo banka faizi yatırım fonları ve hisse senedini kadınlara oranla daha fazla tercih ettiğini kaydediyor.
  -KADINLAR BORÇ ÖDEMEDE ERKEKLER YENİ İŞ KURMADA İSTEKLİ-
  Araştırmada ''Elinize 40 bin TL geçse nasıl değerlendirirsiniz?'' sorusuna verilen yanıtlara göre kadınlar borç ödemede eğitim ve sağlıklarına yatırım yapmada erkeklerden daha istekli görülürken erkekler otomobil alımında ve yeni iş kurup işlerini geliştirmede kadınların önüne geçiyor.
  MasterIndex Araştırmasına göre erkekler cüzdanlarında kadınlara oranla daha fazla kredi kartı taşıyor. Kadınların cebinde ortalama 16 adet kredi kartı bulunurken erkeklerin cebinde ortalama 19 adet kredi kartı bulunuyor.

  Kredi kartı kullanım sıklığının erkek tüketicilerde kadınlara nazaran daha fazla olduğu dikkat çekerken kadınlar ayda ortalama 61 kez kredi kartı kullanırken erkeklerde bu rakam ayda ortalama 84'e çıkıyor. Kredi kartlarını hemen hemen her gün kullanan kadınların oranı yüzde 5 iken erkeklerde bu oranın yüzde 11 olduğu gözleniyor. Kadınların kredi kartları ile alışveriş başına harcama ortalamaları 98 lira iken erkeklerde bu oran ortalama 120 liraya çıkıyor.
  Verilere göre kadınlar kredi kartlarını beyaz eşya/elektronik eşya mağazaları internet üzerinden yaptıkları alışverişler ve süpermarketlerde erkeklere oranla daha fazla kullanıyor. Erkekler benzin cep telefonu faturası bakkal/market havayolu seyahat acentası otel/konaklama bar/ meyhane telefonla sipariş harcamalarını kadınlara oranla daha fazla kredi kartı ile ödüyor.
  -KADINLAR İNTERNET KULLANIMINDA ÖNDE-
  Kartta biriken para puanları kadınlar akaryakıt istasyonları ve uçak bileti almada kullanmayı erkeklere oranla daha fazla erkekler ise giyim mağazalarında kullanmayı kadınlara oranla daha fazla tercih ediyorlar.
  Son bir yılda internet üzerinden alışveriş yapıp yapmadıkları soruların kadın tüketicilerin yüzde 28'i erkeklerinse yüzde 25'i internet üzerinde alışveriş yaptıklarını belirtiyor.
  Kadınlar internet üzerinden daha çok elektronik eşya ve kitap/DVD alırken erkeklerse uçak bileti/tur rezervasyonu ve sosyal aktivite bileti satın alıyorlar.


   
kadınlar ve yatırım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası

  Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası

  İnsanların parasını, malını eşyalarını, zamanını ve sağlığını gerektirdiği gibi korumak ve kullanmasına tutumlu olmak denir. Tutumluluk hiçbir zaman cimrilik demek değildir. Tutumlu insan eşyasını, malını düzenli ve temiz kullanır. Zamanını boşuna harcamaz. Kendisine ve çevresine yararlı işlerle geçirir gününü. Böylece kötü alışkanlıklardan da kurtulur. Mutlu ve güvenli olur. İnsanlara...
 2. Atatürk ve Kadınlarımız

  Atatürk ve Kadınlarımız

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Kadınlar ve yaman çelişki!!!!

  Kadınlar ve yaman çelişki!!!!

  Biz kadınlar özeliz ,farklıyız.Ama bazen bizde kendi çelişkilerimizi görmeliyiz.Eğri oturup doğru konuşalım değil mi?Şurda biz bizeyiz hahaha Öperseniz beyefendi değilsinizdir, Öpmezseniz adam değilsiniz. İltifat edersiniz "YALAN" der, Etmezseniz bırakır gider. Her isteğine evet derseniz karaktersiz olursunuz, Karşı çıkarsanız anlayışsız. Çok yanına giderseniz...
 4. kısa tutum ve yatırım haftası şiirleri

  kısa tutum ve yatırım haftası şiirleri

  tutum ve yatırım haftası şiirler ile şiirlerini arıyorum. Tutumlulukla ilgili yazılar lazım sağolun.
 5. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili Atasözleri

  Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili Atasözleri

  Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili Atasözleri yerli malı haftası ile ilgili atasözleri arıyorum kısa olursa sevineceğim. Sağolun.

Sayfayı Paylaş