gebe
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  224
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kadınlarda aşırı kıllanma sebepleri

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  kadınlarda aşırı kıllanma neden olur,kadınlarda kıllanma sebepleri,kadınlarda kıllanma tedavisi < Konu Resmi..>  Kadınlarda aşırı kıllanma; kılların androjen denilen erkeklik hormonuna aşırı duyarlılığı ya da bu hormonların kan düzeylerinin yükselmesi ile alakalıdır.
  En çok etnik ve jeografik, ailesel-genetik, idyopatik (tanımlanan bir neden yoktur) ve polikistik over denilen yumurtalık kistleri ve menstrüel (aedet dönemi) düzensizliklerle giden hastalıkta görülür.
  Daha az, fakat olası nedenler menopoz, böbrek üstü bezlerinin aşırı faaliyeti, yumurtalık, hipofiz ya da böbrek üstü bezi tümörleri ve bazı ilaçlardır.
  Özellikle yüz ve vücut kıllarında ani artış olursa, adet dönemlerinde düzensizlik ve ses kalınlaşması gibi durumlar ortaya çıkarsa mutlaka hekime başvurulmalıdır.
  Bunların yanı sıra, kiloda artma, deride yağlanmada artış, akne, saç dökülmesi gibi bulgular da hormonal bir problemin habercisi olabilmektedir.

   
Kadınlarda aşırı kıllanma sebepleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aşırı spor kadınları kısırlaştırıyor

  Aşırı spor kadınları kısırlaştırıyor

  Uzmanlar, kadınların uyguladıkları ağır sporla bünyelerindeki yağ oranını tükenmeye yakın hale getirdikleri için hamile kalmakta zorlandıklarını belirtti. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Yaralı, kadınları spor yaparken aşırıya kaçmamaları konusunda uyardı. Yaralı, hamilelere egzersiz olarak sadece yüzmeyi...
 2. Kadınlarda Aşırı Kıskançlık

  Kadınlarda Aşırı Kıskançlık

  Kadınlar kıskanç mıdır ? Kıskançlık aslında aşkın olmazsa olmazı ama bazı zamanlar dozu kaçınca hiç de hoş olmuyor değil mi ? Örneğin hiç kıskançlığınızı test ettiniz mi ? Bakalım sizin kıskançlığınız nasıl bir şekilde vuku buluyor ! Kıskanmanın nedenleri, belirtileri ve tedavisi ! Kıskançlığın tarifi her ne kadar onu yasayan her kişiye göre Farkli bir biçime bürünse de, fazlası...
 3. Aşırı Terleme Sebepleri ve Tedavisi

  Aşırı Terleme Sebepleri ve Tedavisi

  aşırı terleme, sebepleri, tedavisi, çareleri, kullanılacak ilaçlar, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Kimimizin en sıkıntı verici sorunlarından biri olan aşırı terleme, sosyalleşmeye de engel olur ve kişinin özgüvenini yok edecek durumlara kadar getirebilir.Bu problemden kurtulma yöntemlerine geçmeden önce terleme hakkında kısaca bilgi edinelim. Terleme: egzersiz...
 4. Kadınlarda Karın Ağrısı Sebepleri

  Kadınlarda Karın Ağrısı Sebepleri

  Kadınlarda Karın Ağrısı Sebepleri nelerdir karnım neden ağrıyor bu son günlerde üşütmüş olabilir miyim lütfen Kadınlarda Karın Ağrısı Sebeplerini yazın.
 5. Aşırı Tüylenmenin Sebepleri

  Aşırı Tüylenmenin Sebepleri

  aşırı tüylenme aşırı tüylenme sebepleri aşırı tüylenme nedenleri Bayanların büyük çoğunluğunun en büyük sorunlarından biri olan aşırı tüylenme sebebiyle bugün epilasyon merkezleri dolup taşıyor melekler. Peki neden aşırı tüyleniyoruz? Aşırı Tüylenme Nedenleri Aşırı tüylenmenin nedenleri arasındaki en önemli faktör, hormonal dengesizliklerdir. Bu nedenle, aşırı tüylenme sorununu...

Sayfayı Paylaş