Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülme Sorunu

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kadınlarda Erkek Tipi Saç Dökülme Sorunu
Bu konu; kadınlarda erkek tipi saç dökülme hakkında bilgiler vermektedir.
Sevgili melekler, bayanların saçlarıyla ne kadar çok ilgili olduğunu hepimiz biliriz. Saçlarımız güzel ve bakımlı olduğunda kendimizi çok iyi hissederiz. Fakat hepimiz bu konuda yeterince şanslı olamayabiliyoruz. Daha çok erkeklerde görülen saç dökülmesi sorunu ne yazık ki kadınlarda da mevcut. Son derece sinir bozucu olan erkek tipi saç dökülmesi sorunu ile ilgili elimizde ki bilgiler şöyle...Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bir sağlık sorunudur. Kadınların yüzde 40'ı, erkeklerin ise yaklaşık yüzde 50'si yaşamlarının bir bölümünde saç dökülmesi sorunu yaşıyor. erkeklerde saç dökülmesi kadınlara oranla daha sık görülür.

Erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen “Androgenetik saç dökülmesi”, kadınların yüzde 20 ile 30'unu etkilerken, 25 yaşındaki erkeklerin yüzde 30'unda bu tip saç dökülmesi ortaya çıkıyor.

Kadınlardaki erkek tipi saç dökülmesi çoğunlukla 18 - 44 yaşları arasında görülüyor. Dökülmeyi başlatan nedenin temelinde genellikle büyük bir stres ya da gerginlik yatıyor. İlk belirtileri; saçların güçsüzleşmesi, incelmesi ve tepeden yavaş yavaş başlayan dökülmelerdir. Ancak kadınlarda erkeklerdeki gibi tam bir kellik çok nadir görülür.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
2
Görüntüleme
712
Uzman SühaN
Uzman SühaN
K
Cevaplar
1
Görüntüleme
608
Misafir
M
Üst