1. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7.813
  Beğenilen Mesajlar:
  65
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL

  Kadınları Çıldırtan Sözler

  Konu, 'Kadınca' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

  çıldırtan sözler kadınları cıldırtan sözler cildirtan kızları çıldırtan erkeklere sokulan laflar Bazen bu erkeklerin alayına kirbit suyu dökmek lazım diye düşünüyorum.İlla birşey dediğimiz zaman hemen bizi yargılamaya başlıyorlar ya deli oluyorum.Hele ki erkeklerin söylediği bazı cümleler var ki kadınları çileden çıkarıyor.Hatta erkekler bu sözleri içinde gerçeklik payı olarak söyleseler bile kadınlar bu cümlelerden çok rahatsız oluyor, tahammül edemiyorlar.Edemiyoruz işte yettiniz ya aaaaa:seker:
  [​IMG]
  "Kim soktu bunları kafana?", "Sen ne anlarsın ki!" "Çalışmak senin neyine" gibi aşağılayıcı sözler aslında erkeklerin özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor.
  'Kilo almışsın, yemek pişmemiş' gibi gerçeklik payı bulunan cümleler ise bazen doğru olsa da çok kırıcı oluyor.
  - "Elinin hamuruyla erkek işine karışma, sen kadınsın otur oturduğun yerde, kim soktu bunları senin kafana, siz kadınlar çok dırdırcısınız..." Erkekler tarafından söylenen bu cümlelere pek çok kadın aşinadır. Ve bu sözler birçok kadını çileden çıkaran cümlelerin başında gelir. Önyargılı olarak dile getirilen bu gibi ifadelere en çok maruz kalanlarsa kadın sürücülerdir. Öyle ya, öndeki şoförün ufak bir hatası görülse "Sürücü kesin kadındır." cümlesi yapıştırılıverir. Çalışan, yöneten, üreten kadın sayısı her geçen gün artsa da kadınlara olan önyargılar hâlâ tam anlamıyla kırılabilmiş değil.
  "Kadınlardan yönetici olmaz.", "Kadınlardan şoför olmaz.", "Çalışmak senin neyine?", "Sen ne anlarsın ki!", "Bu evde benim dediğim olur.", "Ben erkeğim, istediğimi yapmak zorundasın." gibi cümleler kadınların hoşlanmadığı fakat sıklıkla karşılaştığı sözlerden.
  Psikolog Dr. Meltem Kavcar Sırmalı, bu durumun erkek egemen kültürün etkisinden kaynaklandığını ifade ediyor. Sırmalı'ya göre kadınlar yavaş yavaş dört duvar arasından çıkıyor. Kısa süre sonra ise iş hayatlarında başarıya ulaşıyorlar. Bu cümleleri kuran erkekler de çoğunlukla yetkinliklerini kaybetme konusunda korkuya kapılanlar. Yüz yıl önce iş yaşamına dâhil olamayan kadınların kısa sürede başarıya ulaşmalarının erkekler tarafından tehdit olarak algılanması Sırmalı'ya göre çok normal: "Çünkü binlerce yıldır kendi aralarında karar veren erkekler şimdi alanlarını kadınlarla paylaşmak zorunda kalıyor."
  Buna rağmen Sırmalı, "Erkeklerin kadınlara karşı kullandığı aşağılayıcı cümleler, kendilerini yüceltmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. Gerçekten 'özgüven sahibi hiçbir erkek', kadınlara karşı bu tarz incitici cümleler kurmaz." diyor ve ekliyor: "Zaman içerisinde gerek erkekler gerekse kadınlar modern toplumdaki rollerine alışacak; birbirine saygı ile yaklaşmayı, karşısındakini tehdit olarak görmeden yaşamayı öğreneceklerdir."
  Bazen de erkeklerin kadınlara söylediği sözler, gerçeklik payı olsa da kadınları mutsuz ediyor. Bunlardan ilki tabii ki "Kilo almışsın" cümlesi. Bir kadın, kilo problemi olmasa bile bu cümleye tahammül edemiyor. Bir diğeri ise "Yemek tuzlu olmuş" ya da "Pişmemiş." sözü. "Yemeklerinin beğenilmemesi her kadını derinden yaralar." diyen ev hanımı Aysun Yaman, "Dünyadaki hiçbir yemek, annemin yemeklerini tutmaz." diyen erkeklere fena kızıyor. Yaman, "Kayınvalidemin yemekleri kötü aslında. Ama eşimin damak tadı ona alıştığından güzel geliyor. Erkekler annelerinin yemeklerini eşlerininkinden daha fazla beğeniyorlarsa bile mümkünse söylemesinler." diyor.
  [​IMG]

  Kadınlar, hararetle bir şey anlatmaya çalıştıklarında ya da tartışma sırasında kendilerine "Sonra konuşuruz." denilmesinden de hiç hoşlanmıyor. Eşinin bu cümleyi sıklıkla söylediğini ifade eden Nur Saydam, "Bu cümle kendimi önemsiz hissetmeme ve ileride daha büyük tartışmalar yaşamamıza neden oluyor. Çünkü o konuyu içimde büyüttükçe büyütüyorum." diyor. Yasemin Kural da "Kim soktu bunları kafana?" cümlesine çok kızıyormuş. "Sanki biz bir şey düşünemeyiz, hiçbir şeyden anlamayız." diyen Kural, erkeklerin kadınların da düşünebildiğini anlaması gerektiğini söylüyor.

  Erkekler bizi ne zaman anlar bilmiyorum ama bildiğim birşey var ki bu erkekler hep kendilerini üstün zannediyorlar.Ama bilmiyorlar ki onları dünyaya getiren de bir kadın!!!:):):):)
   
 2. miss angel

  miss angel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.106
  Beğenilen Mesajlar:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  teşekkürler cnm paylşm için....
   
 3. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  biziz birşey yapamıyolar inan istedikleri kadar desinler hep en sonunda bizim dediklerimize geliyolar
   
 4. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  kimsinki sen?
  gibi sözlerden nefret ediyorumm :D:D:D
   
 5. sevillce

  sevillce Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  12 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Evet erkekleri yetiştirende kadın ama biz böyle olmalarını istemiyoruz ki....sonuçta hep suçlanan biz kadınlarız.
   
 6. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  ben kadınları anlamaya çalışmıyorum çünkü hepsinin saçmaladığı hem de olağanüstü saçmaladığı konular var.. nedeni bilinmeyen tavırlar , kendine özgü davranış stilleri gerekli gereksiz süslenmeler ... birçok konu var ele almak istediğinizde.. ama beni en çok rahatsız eden günümüzde artık kadınlar da erkekler kadar aldatıyorlar.. aldatan kadın ya da erkek hepsini Allah'a havale ediyorum.. kişiliğini benimseyememişlerin tek yapabildiği şey bu !..
   
 7. bn_gizemli

  bn_gizemli Forum Okuru

  erkekler sakız gibidir tadı geçilince atılır
   
 8. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ
  Erkek milleti yaa :D:D bence herşey saygıyla başlar... onun için çiftler sevgiden önce saygı korunmalı.. zaten onunla birlikte sevgide artacaktır... ama siz siz olun erkek evlat yetiştirirken dikkatli olun.. bakınız günümüz erkeklerine... anneleri kim bilir nasıl yetiştirmiş..... iyyy
   
 9. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  erkekleri de kadın yetiştiriyor demek baslarındaki kadın dırdır yapmıyor olsaydı babasından gördüğü tepkiyi eşine göstermezdi :p :D aşağlancak cümleler karşısında ezik durumda kalmamaya gayret edelimm bayanlar :))
   
Kadınları Çıldırtan Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınlar çıldırınca...

  Kadınlar çıldırınca...

  Kadın aklı başındayken erkeği sever; ilişki devam ettikçe ruh haline bakar; çıldırmak üzereyken de çeker gider... ‘Çıldıracağım artık, şu yaptığına bak!’ diyen bir kadını, bu sebeple mutlaka dikkate alınız. Size göre kadınsal sayılan mazeretler, kadınsal arızalara dönmeden duruma müdahil olmazsanız, o sizi her halinizle seven kadın, sizden öyle bir gider ki ardına bile bakmaz Peki, kadın...
 2. Kadınlardan duyamayacağınız sözler

  Kadınlardan duyamayacağınız sözler

  . Peki aşkım, öyle olsun. 2. Bugün anneler günü, annene gidelim. 3. Kaç çocuğumuz olsun hayatım? 4. Sen maç izlerken ben ütü yaparım. 5. Bugün Pazar, istediğin kadar çarşıda kalabilirsin. 6. Yok hayatım istemem, herşeyim var çok şükür... 7. Tanga giymemi ister misin? 8. Seni seviyorum aşkım. 9. Annem seninle mutlaka evlenmem gerektiğini söylüyor. 10. Babam mesleginin gelecek vaad ettigini...
 3. Kadınlar İçin Sözler

  Kadınlar İçin Sözler

  Kadınlar İçin Sözler arıyorum ben böyle güzel ve yeni ve mümkünse oldukça anlamlı güzel olan Kadınlar İçin Sözler yazarsanız çok iyi olur hanımlar:)
 4. Kadınlara özel sözler

  Kadınlara özel sözler

  kadın için sözler kadınlara özel söylenmiş sözler kadınlar için söylenmiş güzel sözler Kim ne söylediyse güzel söylemis.Cuk oturmus yani.Begendim hepsini.Agizlarina saglik :D İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur. ( Helen Rowland ) Kadın kendi başına ne gül goncasıdır, ne de diken....
 5. 2013 Kadınlar Günü Sözleri

  2013 Kadınlar Günü Sözleri

  bu konu 8 Mart Dünya kadınlar günü ile ilgili sözlere yer vermektedir. 2013 8 Mart Dünya kadınlar gününe özel kutlama sözleri ile karşınızdayım. Halen dünyanın dört bir yanında kadına şiddet ve taciz uygulanırken ve kadınlar haketitği şekilde değer görmezken dilerim ki Dünya kadınlar günü de vesile olsun ve tüm kadınlar hakettikleri şekilde değer görüp kadının adı yok sıfatından çıkıp artık...

Sayfayı Paylaş