1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  Kadınları Deşifre eden bir KADIN... (sizce doğru mu yazmış gerçekten merak ediyorum)

  Konu, 'Kadınca' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  eşlerimizi değiştik önce yazıyı okuyun kızlar, sonra da yorumlarınızı bekliyorum

  kızlar bence hepimiz istisnayız, Pkize sudanın dedikleri hakkında ne düşünüyorusunuz? ben çok katılmıyorum açıkçası.. bence yazıda belirtilen kadınlar elbette var, ama genellemek çok yanlış.. ya sizce ? doğruluk payı ne kadar?

  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düsen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir
  .
  Bütün kadınların mutlaka koşulacak şartları vardır. seninle evlenirim ama… , dediğini yaparım ama… Nedense bütün aşk şiirleri, en duygulu şarkı sözleri hep erkekler tarafından yazılmıştır, çok duygulu oldukları söylenen kadınların bu sırada ne yaptıkları merak konusudur. Bence kadınlar o sırada diğer kadınları incelemekle meşguldürler. ne giymiş, ne takmış, benden güzel mi? Vs

  Erkekler (eğer ruh hastası değillerse) eşlerini çok yakın arkadaşlarından, akrabalarından, yani olur olmaz herkesten kıskanmazlar.Oysa kadınlar, hiç ayırım yapmaksızın, ömür boyunca, istisnasız her dişiden kıskanırlar kocalarını.

  30 yaş büyük bir kadınla, sırf parası için evlenen pek az erkek vardır. Buna karşılık etraf, babası, hatta dedesi yaşında, ama mutlaka zengin erkeklere aşık olan (!) kadınlarla doludur. Hiç bir kadın çalıştığı yerde üstünün kadın olmasını istemez. Vallahi bunu ben söylemiyorum, anketler öyle diyor.

  Erkekler kadınlardan ilgi, şefkat, sevgi dışında pek bir şey beklemezler. Kadınlara bunlar asla yetmez, ilâve olarak iki bilezik , bir yüzük gerekir çoğu zaman. Gelin-kaynana çekişmesinin fıkralara geçtiği ülkemizde hiç damat-kayınpeder çekişmesine tanık oldunuz mu? Elti gemisi yürümez diye bir söz vardır da neden bacanaklar için söylenmiş benzer bir lâf yoktur?

  Evli kadınla ilişkiye giren çok az erkek vardır. Buna karşılık evli erkekle hiç düşünmeden ilişkiye giren kadın sayısı, benim bildiğim , gördüğüm, duyduğum kadarıyla bir hayli kabarıktır.

  Erkekler bir araya geldiklerinde işten, politikadan, futboldan bahsederler genellikle. Kadınlar bir araya geldiğinde ise vay o anda orada olmayan diğer kadınların hâline!
  Eşlerinden, yorgunum , başım ağrıyor bahanesiyle mümkün olduğunca kaçan kadınlar, ortaya ikinci bir kadın çıktığı zaman âniden kocalarını çok sevdiklerini (!) fark ederler. Kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine, bir çocuk daha yapmayı tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.

  Kadınlar evde akşama kadar istedikleri gibi yaşarlar.Ne karışanları ne de görüşenleri vardır. Erkeklerin ise akşamdan akşama geldikleri evlerinde pek de özgür oldukları söylenemez. Kendilerine durmadan oraya oturmaması, sigarasının külüne dikkat etmesi, ayakkabısını çıkarması hatırlatılır.

  Kadınlar akşama kadar kocalarının bilgisi dışında istedikleri arkadaşlarını misafir ederler. Oysa hiç bir erkek karısından izin almadan eve bir erkek arkadaşını getiremez. Hatta izin alarak bile. Kadınlar her istediklerinde eşlerinden izin almadan annelerini ziyaret edebilirler. Erkekler ne haberli, ne habersiz, yanlarında eşleri olmadan asla annelerine uğrayamazlar.

  Kadınlar bütün ilişkilerinde hesap kitap içindedirler. Asla şeffaf değildirler. Hoşlanırlar, hoşlanmaz gibi davranırlar, isterler, istemez gibi yaparlar. Eşleriyle sorunlarını çözmede bedenlerini silâh olarak kullananlar bile vardır. Vücutlarını göstermeye bayılırlar. Açık, dar, şeffaf, kısa giyerler. Sonra da neden bakıyorsunuz? diye sinirlenirler.Aslında amaçları baktırmaktır, ama bunu asla kabul etmezler,özgürlükten, rahatlıktan, medeniyetten falan söz ederler. Nereden biliyorsun, derseniz ben de kadınım oradan biliyorum.

  NOT: İstisnalar kaideyi bozmaz. (Bence de bunu okuyan bütün kadınlar kendini istisna olarak kabul edecektir.)
  Pakize SUDA
   
 2. nazemel

  nazemel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2009
  Mesajlar:
  144
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  denizli
  meleğim emeğine sağlıkta,ama benim okurken sinir kat sayım tavana vurdu:sinir:.bunu yazanın bir kadın olduğuna inanmakta zorluk çekiyorum,bence dünyaya at gözlüğünü takmış öyle bakıyor galiba bu bayan.birde kırsal bölgelerimize gitsin de oradaki kadınların halini bir görsün önce bakalım,sözlerinin ne kadar saçma olduğunu belki o zaman anlar.
   
 3. Münzevi

  Münzevi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  645
  Beğenilen Mesajlar:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Şehr-i İnziva
  Genellemelere her zaman karşı olduğum gibi buna da karşıyım. Ancak gerçekten haklı olduğu noktolar var. Bunları yapan kadınlar yok değilse de, kadınlığın bu olduğuna asla katılmam. Ayrıca olanı değil de olması gerekeni konuşalım da herkes kendisine bir pay çıkarıp hayatına çeki düzen versin. Üstelik, kocasından dayak yiyen, kocası tarafından tecavüze uğrayan, aşağılanan, evden çıkmasına izin verilmeyen, kısacası her türlü hakarete uğrayan kadınları bu genellemenin neresine koyacağız? Ya da saliha, hanım hanımcık kadınları?

  Bana kalırsa kadını erkeği yok bunun. İkisi de şirret oldu mu çekilmiyor... Allah bizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın...

  Paylaşım için teşekkürler Gül.
   
 4. seerose

  seerose Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.855
  Beğenilen Mesajlar:
  60
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  yurt disi
  Eeee boyle kadinlarda var tabii,herkez ayni olacak degil ki,dogru yanlarida cok bu yazinin.
   
 5. <3PirayeEda<3

  <3PirayeEda<3 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Trabzon
  Haksız da sayılmaz aslnda :D
   
 6. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Kendisini anlatmış :)
   
 7. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  valla bence de haksız sayılmaz :D
   
 8. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan
  Açıkcası Çoğumuz aldatılınca kendi cinsimizden Söylee belirticem kaba olucak ama bildiğiniz kazık yiyoruz.. Hemde bizi anlayabilen cinsimizden.BİR kadından!
  hErkesin karakter özelliği aynı değil ama bazıları vardırki bu bir gerçek bende buna katılıyorum sırf göstermek icin mini giyenler dar giyinenler dekolte giyinenler var ama bazılarımızın öyle bi amacı yok..Cogu erkek bunu ortamda dikkat cekmek icin Göstermek icin giydi der.
  Benim cevremdede cok insan vardı bez parcası giyiyorlardı resmen..Etek diyemem onlaraa
  Ve okadar raht hareket ediyorlardıki eğildikleri zaman herkesin gözü üstlerinde oluyordu ve bu onlara cok coolum cok güzelim imajı veriyordu.
  erkek gibi kadında cok
  sevgilisini aldatan
  Kocasını aldatan
  kardesim arkadsaım diyip yakınlasıp sevgilisni aldatan..
  böyle bircok insan tanıyorum
  simdi devir değişti artık kızlar erkeklerden daha girişken oldu
  ben kendi gözümle gördüklerimi dile getirdim ama şurda yanlıs yazmıs her erkek toplandığında sadece spordan bahsetmiyor yeri geliyo konu evlilik cinsellikte oluyo..Annesine gideceği zaman birbirlerine söylüyolar izin almadan gidip kocası izin alınca izin vermeyen kadın varsa o erkek kılıbıktır ya hersey karsılıklı kadın söylemeden hareket ediyorsa oda öyle hareket edicek eğer kadın her dediğini yapıyor karsılığını alamıyorsa o noktada dur diyecek...

   
 9. RefRa

  RefRa Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  27 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.436
  Beğenilen Mesajlar:
  369
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Bilinmezler Diyarı
  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir.

  Anlaşılan herkesi kendisi gibi görüyü...:)
   
 10. yeşilelma

  yeşilelma Üye Üye

  Kayıt:
  26 Haziran 2010
  Mesajlar:
  142
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  18
  ya dogru yanlarıda çok ama melekler şimdi bunların çogu acı gerçekler.....
   
 11. tuğba88

  tuğba88 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  329
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  yani tümüyle haksız da denmez
   
 12. @Kendi@

  @Kendi@ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2009
  Mesajlar:
  587
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  melekler şehri..
  dogruluk payıda var ama bukadarda acımasızlık olmaz..erkekleri melek kadınlarıda şeytan olarak anlatmış resmen..
  hepsine katılmıyorum yani.......
   
 13. HLYKSKN

  HLYKSKN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  9 Mart 2010
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Dürüst olan bütün kadinlar bu yazida anlatilanlarin % 99 doğru olduğunu kabul etmeliler... En azindan kendilerine itiraf etsinler, başkasina söylemeye utaniyorlarsa...
   
 14. juju

  juju Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Nisan 2009
  Mesajlar:
  4.692
  Beğenilen Mesajlar:
  213
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Kocası tarafından aldatılan kadınlar genellikle boşanmak yerine, bir çocuk daha yapmayı tercih ederler. Tersi durumda ise erkekler kadınlar kadar akıllı olmadıkları için bunu gurur meselesi yapar ve kadını hemen boşamaya kalkarlar.
  bunu gibi bir iki yerde haklı oldugu yerlerde var haksız da sayılmaz yaniii
   
Kadınları Deşifre eden bir KADIN... (sizce doğru mu yazmış gerçekten merak ediyorum) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. dede korkut un kadınlar için söylediği harika gerçek bir söz

  dede korkut un kadınlar için söylediği harika gerçek bir söz

  harika bir söz müthiş bir söz dedem korkut sözleri dede korkut sözleri dede korkutun
 2. kadınlar için yazılmış bir yazı

  kadınlar için yazılmış bir yazı

  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düsen bir kadın,gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir. Bütün...
 3. Kadınları Deşifre eden bir KADIN...

  Kadınları Deşifre eden bir KADIN...

  önce yazıyı okuyun kızlar, sonra da yorumlarınızı bekliyorum.. Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için ayni meslekten olmaları ya da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine...
 4. Hangi Meyve Kaç Kalori Merak Ediyor musunuz?

  Hangi Meyve Kaç Kalori Merak Ediyor musunuz?

  Hangi Meyve Kaç Kalori Meyvelerin Kalori Değerleri Hangi meyvenin, vücudumuza ne faydası vardır? Hangi meyve kaç kaloridir? İçinde hangi faydalı maddeler vardır? Hangi meyve hangi vitaminleri içerir? gibi tüm sorularınızın yanıtlarınız bu yazımızda bulacaksınız. Bakalım Hangi meyvede neler neler varmış.... Hangi Meyve Kaç Kalori Diyette yemek yememek için, bolca meyve...
 5. Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylin Ölüyor Mu merak ediyorsanız buraya!

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylin Ölüyor Mu merak ediyorsanız buraya!

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylinin Ölümü Öyle Bir Geçer Zaman Ki Aylinin Ölüm Sebebi Ekranların sevilen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin yeni sezonun da Muhammet Uzuner de rol alıyor Melek'lerim. Lakin dizi sezon finaline girdiğinden bu yana izleyicinin merak konusu olan Öyle Bir Geçer Zaman ki Aylin ölüyor mu sorusu oldu. Biz de bu yazımızda Öyle Bir Geçer Zaman ki Aylinin ölümü...

Sayfayı Paylaş