Kadınların aşk ömrü

fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
Kadınların aşk ömrü
yapılan bir araştırmaya göre kadınların aşkının 4 yıl sürdüğü ortaya atılmış bakalım sizcede doğrumu değil mi?.......

Sunday Times a yer alan habere göre, kadının erkeğe duyduğu aşk en fazla dört yıl sürüyor. Bunun nedeni ise çok daha ilginç!..Amerikalı antropolog Prof. Dr. Helen Fisher, on beş yıl boyunca altmış iki ülkede yaptığı araştırmayı sonuçlandırmış. Araştırma ise kadının aşkının ne kadar sürdüğü üzerine. Sunday Times a yer alan habere göre, kadının erkeğe duyduğu aşk en fazla dört yıl sürüyor. Kadının âşık olmasını sağlayan beyin kimyasalları üç yıl içinde tükeniyor. Dördüncü yılda ise kadın yeni bir aşk bulmak üzere çevresine bakınmaya başlıyor. Kadın erkeği neden yedekliyor?Yani bu şu anlama geliyor; kadın üç yılının sonunda yeni bir aşkı bulana kadar kendisini garantiye almak için eskiyen erkeği yedekte tutuyor
Kültürel, sosyal ve ekonomik koşullar evliliği yapay olarak uzatsa da, genetik koşullar bu duruma ı-ıh diyor ve gizli ya da açık arayışlar başlıyor.

Bizden başka hiçbir memelinin aşkı bu kadar sürmüyor.kadinca.net

Helen Fishera göre kadın, dört yıl içinde erkeğe duyduğu aşkı imha edecek genetik programa sahip. Çünkü erkeğin de poligam olduğunu söylüyor. Yani kadın, aşkı sürdüğü sürece partnerine sadık, erkek ise fırsat bulduğu anda partnerini aldatmaya hazır.

Her şey "kalite kontrol" için

Cinselliği, sadece üreme ve nesli devam ettirme içgüdüsü olarak değerlendirdiğimizde bu farkın nedenini anlamak kolay oluyor. Ayda sadece bir yumurta üreten kadının, yumurtasını dölleyeceği erkeğin kim olacağına özenli bir seçimle karar vermesi gerekiyor. Çocuğu doğurup büyüten de kendisi olacağı için en iyi seçimi yapması çok önemli.kadinca.net

Bu yüzden erkeği uzunca bir süre kalite kontrolü den geçirmeye ihtiyaç duyuyor. Aşk kimyasalları, kadının erkeği sınavdan geçirme dönemini zevkli hale getiriyor.
 
fırtına

fırtına

Yeni Üye
Üye
kadınlar sadıktır sadakatlidir ama iş erkeklere gelince "YORUMSUZ" anladınız siz onu ;) :D
 

Benzer İçerikler

MEÇHUL
Cevaplar
0
Görüntüleme
787
MEÇHUL
MEÇHUL
M
Cevaplar
4
Görüntüleme
573
deria
M
Cevaplar
3
Görüntüleme
39K
pinar okul
P
ms_enemy
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
ms_enemy
ms_enemy
PaSikA
Cevaplar
3
Görüntüleme
1K
ilkimsu
ilkimsu
Üst