1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kadınların beden dili

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kadınların beden dili dudak ısırmanın anlamı kadınların vücut dili anlamları beden dudak ısırmak dilinde ısırmak Nasıl ki, biz kadınlar, erkekler hakkında ki meraklarımızı onların beden dilini çözerek gidermek istiyorsak, erkeklerde biz kadınların beden dilini çözmek istiyor Melek'lerim.

  Bir kadın sitesi olarak, bizi ziyaret eden erkek okurlarımız için, bu yazımızda kadınların beden dili hakkında muhteşem sırlar veriyoruz:)

  Sevgili beyler, Elimizin, kolumuzun duruşundan; bakışlarımıza, dudak hareketlerimize kadar tepeden tırnağa tüm bedenimizle size hangi mesajı vermeye çalışıyoruz, açıklıyoruz.

  Sonuçta bu sadece erkekler için değil, biraz da kendi kendimizi tanımaya yardımcı olacak bir yazı. Bazen bilmeden yaptığımız beden hareketleriyle oluşturduğumuz dilin şifrelerini, gelin birlikte çözelim Melek'lerim :)  < Konu Resmi..>  Parmaklar

  Bir kadın parmaklarını saçlarına götürüyorsa, karşısındaki erkeğin dikkatini çekmeye çalışıyor demektir. Saçına dokunma biçimi de burada önemli. Bu, kadının mizacına dair ipucu verir. Eğer bunu yavaş bir şekilde yapıyorsa, tam bir aşk sanatı ustası demektir. Eğer hızlı haraketlerle saçına dokunuyorsa ve gergin olduğunu hissettiriyorsa, bu, sabırsız ve utangaç olduğunun göstergesidir.

  Kadın, parmaklarıyla bardağın kenarına dokunuyorsa, Freudyan bakış açısına göre bu, seksüel bir işarettir. Teoriye göre, bardağı kasıtlı olarak okşayan kadınlar, erkeklerin dikkatini çekmek istiyordur. Bardağın üzerinde tırnakları tıkırdatarak ritim tutmaksa, sabırsızlık ya da bir SOS sinyalidir. Kadın, erkek arkadaşına kibarca “kadehi doldur” mesajı veriyordur.

  Fiziksel temas

  Kadın, erkeğe konuşma esnasında dokunuyorsa, bu, kadından duygusal bir beklentisi olan erkek için mutlu edici bir işarettir. Kadın, erkeği etkilemeye çalışıyordur. Eğer kadın, gülerken, erkeğin koluna hafifçe dokunuyorsa ya da dokunmak için fırsat kolluyorsa, onu kapmaya niyetlenmiş demektir. En azından karşısındaki erkek, kadının ilgisini çekiyordur.


  Eller

  Bir kadının elleri ile olan ilişkisi de önemli bir işarettir. Eğer kadın uzun süre ellerine bakakalmışsa, bu, sizden hoşlandığının ve ürkek olduğunun göstergesidir. Eğer çok utangaçsa, erkeğin yüzüne bakmakta güçlük çekiyordur ve bu nedenle bakışlarını ellerine odaklamakta bulmuştur çareyi. Bu davranışın başka bir nedeni de olabilir. Bir şey kadını kızdırmış da olabilir; muhtemelen karşısındaki erkek. Kadın, bir şeye kızmışsa, bunu eliyle masa üzerinde ritim tutarak da gösterebilir.

  Eğer kadın elini çenesine dayıyorsa ve bakışları düşünceli görünüyorsa, bu, erkeğin görünüşünden pek de etkilenmediği anlamına gelebilir. Genelde kadınlar bu durumda akıllarından geçen şu soruya cevap arıyorlardır: “Bu adam beni hak ediyor mu?” Öncelikle nazik olun. Aynı zamanda düzeyli espri anlayışınızı ortaya koyun.


  Kollar

  Bir kadın kollarını birbirine kavuşturmuş ve sırtını koltuğa yaslamış bir şekilde oturuyorsa, bir şeye kızmıştır. Bu jest, kadının erkekten pozitif elektrik almadığını, ona güvenmediğini gösterir. Bu durumda erkeğe hiçbir şey yardımcı olamaz. Ne havada uçuşan espriler ne de kaslı bir vücut bu etkiyi ters çevirmeye yeter. Bir erkek için yapılması gereken en doğru davranış biçimi, kendini kadından uzaklaştırmaktır.


  Dudaklar

  Bir kadın sürekli olarak dudaklarını ıslatıyorsa, karşısındaki erkeğin ilgisini çekmeye çalışıyor demektir. Buradan, öpmek istediği sonucu da çıkarılabilir.

  Kadın, eğer dudaklarını ısırıyorsa da aynı şey geçerlidir. Fakat bazen dudak ısırma, erkek tarafından, kadının çekingenliği olarak algılanabilir. Oysa bu, kadının kurnazca bir flört etme yöntemi olabilir.


  Gözler

  Biraz zor olsa da gözbebeklerindeki değişimi takip etmek, kadınların duygu durumlarıyla ilgili fikir verebilir. Çünkü biyoloji bize, bir insandan ya da bir şeyden hoşlandığımızda, gözbebeklerimizin büyüdüğünü söyler. Hoşlanmadığımızda da gözbebeklerimiz küçüktür. Tabii bu her zaman güvenilir bir metot değildir. Çünkü fazla ışık olmayan yerdeyken de gözbebeklerimiz büyür.

  Göz kontağı kurmak da vücut dilinde olumlu bir anlam taşır. Bir kadın göz kontağı kurmaktan kaçınmıyorsa, karşısındaki erkeğe karşı olumsuz bir his taşımıyor demektir. Göz kontağı kurarak uzun süre sohbet ediyorsa, tanışıklığın ilişkiye dönüşme ihtimali vardır.


  Ayaklar

  Eğer kadının ayakları erkeği işaret ediyorsa, bu, kadının o erkeğe ilgi duyduğunu gösterir. Eğer ayakları karşısındaki erkeğe dönük değilse, erkeğin, kadının ilgisini çekmek için bir şeyler yapması gerekiyor demektir.


  Bacaklar

  Bir kadının özellikle üzerinde etek olduğu zamanlarda bacaklarının aldığı şekil, onun cinselliğe ve tabulara karşı tutumunu ortaya koyar. Örneğin bir bacağını altına alıp da diğer bacağını uzatan kadın, rahat ve kendine güveni olan biridir. Bacak bacak üstüne atması da rahat olduğuna işaret edebilir.

  Bacak bacak üstüne attıktan sonra bacakları paralel olarak yana alma davranışı ise kadının çekiciliğini ortaya koyma biçimidir. Erkeğe karşı davetker bir tutum içindedir.


   
 2. yildizsevgi

  yildizsevgi Forum Okuru

  Beden dili insanların sahip olduğu kültüre göre değişebilir. Örneğin Finlandiya kültüründe bir kişi göz temasında bulunuyor ise bu ulaşılabilirlik anlamına gelir. Ancak Japonlara göre biri göz temasında bulunuyor ise bu kötü bir anlam taşır ve sinirli oldukları anlamına gelir.

  Beden dili modern iletişim ve ilişkilerin önemli bir yönüdür.
  Beden dili eğitimi sanıldığı kadar kolay değildir. Farklı kişiler, farklı kültürler netice olarak farklı vücut dili hareketleri doğurabilir ama geçen yazımızda olduğu gibi yine de birkaç tüyoyu sizinle paylaşmak istedik.
  Mesela resimde Selçuk İnan hareket çekmeye hazırlanmak için bileğini yalıyormuş gibi görünse de aslında gol sevinci yaşıyor.

  Göz temasına dikkat kesilin. Sözsüz iletişimin de dikkat etmeniz gereken ilk unsurudur göz teması. Bir kişinin size olan bakışlarından neler his ettiğini hatta bazen yalan söyleyip söylemediğini de anlayabilirsiniz. Metin Şentürk’ün de söylediği gibi “Gözler kalbin aynasıdır”.

  Gülümsemek ilginin ve sempatinin en bilindik emaresidir. Sahte olan gülüş ile gerçek olan arasındaki farklı iyi ayıklamak gerekiyor. Birisi size yalandan gülümsüyorsa göz kenarların bir kırışma oluşmaz. Hakiki gülümseme de sadece ağız değil üst yüz kasları da çalışır. gözlerin kenarlarında hafiften kırışma meydana gelir.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Nisan 2016
 3. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.656
  Beğenilen Mesajlar:
  2.419
  Ödül Puanları:
  113
  Merhaba ,paylaşım için teşekkür ederiz.Lütfen konu içinde başka siteye ait link paylaşmayalım.Aksi taktirde banlanırsınız.
   
 4. pinar okul

  pinar okul Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2016
  Mesajlar:
  80
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  8
  Fark etmeden neler yapıyormuşuz böyle. :) Her bayan, etkilendiği erkeğin karşısında ister istemez biraz utangaç olur diye düşünüyorum. Şahsen ben, yıllarca görüştüğüm hayatımda olan erkeğe karşı halen ilk duygularını, ilk heyecanını koruyabilen biriyim. Hoşlandığım erkekle bir arada olduğumda, muhabbet ederken temas halinde oluyorum; bunu tam olarak içimden geldiği için yapıyorum.


  Bazı erkekler, karşısındaki bayanın hemen hemen her hareketini gözlemliyor. Özellikle, dudaklarını ısıran ve saçlarını parmaklarına dolayıp duran bayanlar, erkeklerin dikkatini çekiyor. Bu iki hareket bence klişe olmuş ve ister istemez birçok bayanın istemsizce ya da özellikle yaptığı davranışlar. Erkekler, bu iki hareketi cilve ve kur olarak kabul ediyorlar diye düşünüyorum. ;)
   
Kadınların beden dili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadın beden dili

  Kadın beden dili

  kadınların beden dili kadın beden dili saçla oynamak kadınların vücut kadının vücut Kadınlar da erkekler gibi saça dokunma, giysileri düzeltine, bir veya iki ellerini birden kalçalarına koyma, ayak ve vücudun erkeğe çevrilmesi daha uzun mahrem bakışlar ve artan göz teması gibi aynı temel hazırlık hareketlerini kullanırlar. Ayrıca erkek saldırganlık hareketi olmasına rağmen bir dişi inceliğiyle...
 2. İşte beden dili sözlüğü!

  İşte beden dili sözlüğü!

  erkeğin kıza dokunması bir erkek gözlerini kaçırıyorsa erkek gözlerini kaçırıyorsa Karşınızdaki insanın size aslında ne demek istediğini biliyor musunuz ? Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor. Seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını...
 3. Kadın diliyle ''kadın''

  Kadın diliyle ''kadın''

  Bütün kadınlar birbirlerini rakip olarak görürler. Birbirlerini kıskanmaları için aynı meslekten olmalarıyla da menfaatlerinin çatışması falan şart değildir. Ortalıkta kendilerinden başka kadınların da dolaşıyor olması, kıskanmaları için yeterli bir sebeptir. Yolu kadınların görev yaptığı bir yere, örneğin bir banka şubesine düşen bir kadın, gördüğü muameleden bunu şıp diye anlayabilir....
 4. Beden diliniz ne söylüyor?

  Beden diliniz ne söylüyor?

  jest ve mimik örnekleri Hz. Mevlana'nın çok beğendiğim bir sözü ile başlamak istiyorum bu yazıma... " Dil'ini terbiye etmeden önce, yüreğini terbiye et; söz yürekten gelir, dil'den çıkar...!" Evet Melek'lerim, dilin kemiği yoktur ve o anda düşüncenizden ne geçiyorsa, dilinizden akar gider. Peki ya beden diliniz? Beden diliniz ne söyler; buyrun öğrenelim Melek'lerim :) Diliniz...
 5. kadınların beden dili :) bayanlar beden dilimizi nasıl kullandığımızı görelim mi?

  kadınların beden dili :) bayanlar beden dilimizi nasıl kullandığımızı görelim mi?

  kadınların beden dili,kadınların beden dili resimli,kadınların beden ölçüleri,kadınların beden yapıları,kadınların beden dili ve kişilerin karakter analizi İnsan var olduğu günden beri farkında olmadan beden dilini kullanıyor. Vücut hareketlerinin anlamları ve karşı tarafa hissettirdikleri arasındaki ilişki asırlar boyu insanoğlunun en çok merak ettiği sırlar arasında yer almıştır....

Sayfayı Paylaş