Kadınların Beyni Uyurkende Çalışıyor

KeLeBeK's

KeLeBeK's

Daimi Üye
Üye
Kadınların Beyni Uyurkende Çalışıyor
Kanada’nın Montreal Üniversitesi’nden Adrianna Mendrek ve ekibinin yaptığı araştırmaya göre kadınların beyninin dinlenirken bile çalışması sonucuna varıldı.Biz kadınların beynindeki sizir aktivesi erkeklerden daha fazla olduğu için erkeklerin beyninin daha fazla ve daha iyi dinlendiğini kanısına varıldı...Ve kadınlar dinlenirken ”kendi kendilerini değerlendirdiklerini” vurguladı.

356584d5684ff9aaf7.jpgŞizofreni uzmanı Mendrek, şizofreni hastası bazı kadın ve erkeklerin beyin aktivitesini bu kişiler aktifken ve dinlenirken karşılaştırdı.
3 boyutlu bir resim kullanarak katılımcılara yaptırılan alıştırma sırasında ve dinlenirken beyin faaliyetleri MR ile görüntülendi.
Dinlenirken kadınların biraz önce yaptıkları ile ilgili öz değerlendirmede bulundukları ve daha sonra yapacaklarını planladıkları belirlendi. Erkeklerin ise tamamen rahatladıkları görüldü.
Bu durumun sosyal baskı ya da hormonlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığının henüz bilinmediğini belirten Mendrek, şu an toplumda kadınların ara vermeden birçok işle meşgul olduklarını ve erkeklerden daha fazla ”işi yönetmek” zorunda kaldıklarını vurguladı.
Sonuçları henüz yayımlanmayan klinik araştırmaya imza atanlardan Mendrek, Fransız “Le Figaro” gazetesine yaptığı değerlendirmede bu sonuçların karşılaştırılması için şizofreni hastası olmayanların katıldığı daha geniş çaplı araştırmaların da yapılması gerektiğine dikkati çekti.


 
gamselim

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
hiç şaşırmadım nedensee buna cok dogruu ee bayan olmak ayrıcalıktır yaf :)
 
hüzün meleği 26

hüzün meleği 26

Daimi Üye
Üye
uyurken bile çalışıyoz kadının işi bitermi hiç
 
sebobelemir

sebobelemir

Yeni Üye
Üye
kadınlar pek çok işi birarada yürütürler.sabah kalkınca ne yapacaklarını uykuda planlarlar.
 
Üst