Kadınların Bunları Mutlaka Görmeleri Gerekiyormuş

Kadınların Bunları Mutlaka Görmeleri Gerekiyormuş
ABD'li yazar Elizondo Griest'in kadınlar için yazdığı Her Kadının Gitmesi Gereken 100 Yer adlı kitabında kadınlara bayağı bir alternatif sunmuş. Ben şöyle bir baktım aslında çok güzel fikirler. Eğer fırsatınız varsa ve şartlar uygunsa neden olmasın değil mi :)ABD'li yazar Elizondo Griest'in gözünden kadınların mutlaka görmesi gereken yerler
Hawaii'de tanrıça ziyareti, Paris'te alışveriş, İstanbul'da sema gösterisi... İşte ABD'li yazar Elizondo Griest'in gözünden kadınların mutlaka görmesi gereken yerler...
Amerikalı yazar Elizondo Griest, 'Her Kadının Gitmesi Gereken 100 Yer' isimli yeni kitabında, 'kadın kadına' yolculuklar için ideal rotalar çiziyor. Griest kitabında Türkiye'den de kadın ruhuna hitap edecek birkaç mekân seçmiş: İstanbul'da Galata Mevlevihanesi, Kapalı Çarşı'nın yanındaki Orient House ve Mevlana'nın memleketi Konya.
İşte Griest'in kitabından kendi favori sekizi:
İlham almak için Hawaii Volkanları Milli Parkı: Tanrıçaların hüküm sürdüğü Hawaii'de en saygıdeğer tanrıçalardan biri volkanların hâkimi olan Pele.
Marifetlerini görmek istiyorsanız mutlaka Büyük Ada'ya yollanın.
Şımarmak için Paris'te iç çamaşırı alışverişi: İç çamaşırının anavatanı Paris'ten en az bir çift göz alıcı iç çamaşırı almalı!
Güzelleşmek için Moskova ve St. Petersburg'daki 'banya'lar: Buharlı Rus banyosu 'banya' ömrünüze ömür katacak.
Güçlü kadınları ve tarihteki yerlerini kutlamak için Frida Kahlo'nun Meksika'sı: Kahlo'nun Coyoacan'daki kobalt mavisi evine girmek resimlerinin fantastik dünyasına dalmak gibi.
Mücadeleyi ve yenilenmeyi kutlamak için Benin'de vudu festivalleri: Güney Afrika yolculuğu zorluklarıyla kadınları güçlendirir. Doğal güçlerin ardında ruhsal güçler olduğuna inanılan 'vudu'nun dünyasına dalın.
Kadınsal bir ifade için San Francisco, New York, Austin'de göbek dansı: Dünyevi benliğimize bir dokunuş olan, ilkçağlardan gelen bu dansın ABD'nin her köşesinde cemiyetleri var.
Baştan sona bir mucize için Moğolistan: Bu 'son hudut' ritüel ve geleneklerle demlenmiş, sade ve doğal güzelliklerle çevrelenmiş.
Sadece eğlencesine Bahama'da Eleuthera Adası: Denizkızlarının var olduklarına inanılan yerlerden birisi. Her yıl balina göçüne sahne olan adada yaşlılardan harika deniz hikâyeleri dinleyebilirsiniz.


 
Üst