1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  Kadınların en çok nelerden korkuyor

  Konu, 'Kadınca' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  Türkiye'deki kadınların profilini çıkarmak amacıyla yapılan araştırmaya katılan evli ve çocuk sahibi olan kadınların büyük bölümü, eğitim, iş ve ekonomik özgürlüğünü kazanmadığı için pişmanlık duyduğunu bildirdi. OMO Kadınlar Kulübü tarafından gerçekleştirilen araştırmaya, evli,çocuk sahibi, çalışan ve ev kadını olmak üzere, 20-35 yaşları arasındaki 800 kadın katıldı. Araştırmanın sonuçlarına göre, evli ve çocuk sahibi olan kadınların yüzde 83'ü eğitim, iş ve ekonomik özgürlüğünü kazanmadığı, yüzde 54'ü evlendiği, yüzde 53'ü de okulunu bıraktığı için pişmanlık
  duyuyor.
  Yaşları arttıkça eşlerini yeteri kadar tanımadan evlendikleri için yaşadıkları pişmanlığın da çoğaldığını vurgulayan kadınların yüzde 18'i ise, erken yaşta ve çok sayıda çocuğa sahip olduklarından dolayı pişmanlar.
  Kadınların hobilerinin başında yüzde 57'lik oranla elişi, yüzde 50 ile de müzik dinlemek geliyor. Kadınların, yaşları arttıkça kitap ve dergi okuma oranları yükselirken, televizyon seyretme süresi düşüyor. Çalışan kadınlar, bilgisayar ve internetle daha çok ilgileniyor.
  Kadınların eşleriyle ilgili korkularının başında, yüzde 37 ile hastalık geliyor. Kadınların 3'ü eşinin eve başka kadın getirmesinden, yüzde 4'ü dayaktan, yüzde 6'sı terk edilmekten, yüzde 14'ü ihanetten ve yüzde 23'ü de eşinin işsiz kalmasından korkuyor. Çocuklarıyla ilgili korkuların başında da yüzde 45'lik oranla hastalık yer alırken, bunu yüzde 16 ile kötü alışkanlıklar, yüzde 15'le şiddet ve tecavüze maruz kalma, yüzde 2 ile üniversite ve kolej sınavlarında başarısız olma izledi.
  Kadınların kendileriyle ilgili yaşadıkları korkularda ise, yüzde 46 ile yine hastalık birinci sırada bulunurken, yalnızlık, şiddet ve tecavüze maruz kalmak ile çocuklardan ayrılmak da diğer korkular arasında yer aldı.
  Araştırma katılan kadınlar, en büyük sorumluluklarının başında ''anneliği'' gösterirken, bunu ''eş, ev kadını, yönetici, çalışan kadın ve sadece kadın olmak'' takip etti. Annelikle ilgili düşüncelerin başında ise çocuk bakımı, öğretmen, sorumluluk, arkadaşlık, sevgi, destekleme ve özveri geliyor.
  Kadınların eşleriyle ilgili düşünceleri arasında, sevgi, saygı, sorumluluk, yardım ve destek, arkadaşlık, paylaşım, özveri, şefkat ve anlayış, sabır, cinsellik ile aile ilişkileri bulunuyor.
  alıntı
   
Kadınların en çok nelerden korkuyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En çok Indirilen Kadin

  En çok Indirilen Kadin

  Internet tarihinin en çok indirilen (download) kadını, Danni Ashe olarak rekorlar kitabi kayıtlarına geçti. Danni Ashe'nin bu basarisinin öyküsünü . Model olarak ise başlayan Internet sayesinde işkadını olan Danni, Şubat 1996 ile Haziran 2000 tarihleri arasında tastamam 841 milyon 271 bin 545 kez download edildi.
 2. erkekler ne tür kadınlardan korkuyormuş!!!

  erkekler ne tür kadınlardan korkuyormuş!!!

  erkekler ne tür kadınlardan hoşlanır erkekler kadınların neresinden hoşlanır hangi tip kadınlardan nasıl göğüslerden ne tip Her zaman belli etmeseler de, erkeklerin birçoğu kadınların bazı özelliklerinden korkar. Örneğin hafızalarının çok güçlü olması, zor yorulmaları, erkeklerden daha fazla yaşamaları erkeklerin her zaman kafasını kurcalar.Erkekler, daha ilkokulda hayatın acı gerçeğini...
 3. Kadınlar hayattan en çok neyi ister?

  Kadınlar hayattan en çok neyi ister?

  İkbal Gürpınar kadınların hayattan istediği 3 şeyi yazdı... İşte yazara göre kadınların hayattan istediği 3 şey... İkbal Gürpınar'ın köşe yazısı İkbal Gürpınar kadınların hayattan istediği 3 şeyi yazdı... "Harun Reşit savaşta esir aldığı düşman Generale : -Hayatını bağışlarım ama bir şartım var, der. 'Kadınlar hayatta en çok ne ister?' budur bilmek istediğim... Bu sorunun...
 4. Çok korkuyorum..

  Çok korkuyorum..

  merhaba melekler.. ben bu sene ygs-lys ye giricem fakat yapamam kazanamam diye çok korkuyorum :( ders çalışırken de aklıma geliyor derse konsantre olamıyorum nasıl engelleyebilirim bu korkuyu? benim gibi bu sene sınava gireceklerin Allah yardımcısı olsun..
 5. çok korkuyorum :(

  çok korkuyorum :(

  6 yıldır hayatımda yer alan insanı unuttuktan sonra bir ay oldu belki de birisinden hooşlnamaya başladım konuyu daha önce de açmıştım okuyan arkadaşlar bilir o hoşlnaıoyr mu bilmiyorum ama sanki böyle bir durum var gibi geliyor ya da ben öyle olsun istiyorum ondan böyle düşüncelerim. ortak bir arkadaşımı var ve ben ondan korkuyorum şu anda hoşladnığım kişi ile konuşmuyorlar ama benim bildiğim...

Sayfayı Paylaş