1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Kadınların Erkeklerden Üstün Olduğu 10 Alan

  Konu, 'Kadınca' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  kadınlar erkeklerden üstündür kadınların erkeklerden üstünlüğü kadının erkekten üstünlüğü erkeklerin kadınlardan Bana göre kadınlar her alanda erkeklerden üstün ama 10 alandaki üstünlüğü araştırmalarla kanıtlanmış :tik:

  1-YATIRIM
  Mal sahibi olmakta üzerlerine yok...
  Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.
  2- TRAFiK
  Ölüm riskleri az
  Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.
  3- RAHATLIK
  Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar...
  2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.
  4- iŞ HAYATI
  Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu’nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80’i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.
  5- YÖNETiCiLiK
  Bu konu biraz tartışılır
  Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri düşündükleri problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.
  6- GÜZELLiK
  Geçmiş nesillere göre daha çekiciler
  Araştırmalar gösteriyor ki kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.
  7- EĞiTiM
  Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar
  Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.
  8-BESLENME
  Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar
  Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.
  9- SAĞLIK
  Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü
  Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.
  10- YAŞAM
  100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın
  Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85’i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.

   
 2. <3PirayeEda<3

  <3PirayeEda<3 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Haziran 2010
  Mesajlar:
  224
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Trabzon
  6- GÜZELLiK Geçmiş nesillere göre daha çekiciler
  Araştırmalar gösteriyor ki kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.

  İşte Buna Bayıldım :D Kendimi övdüğümden değil tabii ama :D:D anladınız işte :D
  teşekkürler hayatım :D

   
 3. Misafir insan

  Misafir insan Forum Okuru

  Meleklerin erkeklikleri dişilikleri yoktur
  size göre kadınlar her alanda üstün olabilir ama birde işin gerçek boyutu var ki o da sizi yalanlıyor. Ayrıca hangi araştırmalar kimlerin yaptığı araştırmalar? Kim yapmış olursa olsun bu araştırmalar saçmalamadan ibaret gözüküyor.

  Sıraladığınız maddeler tam bir fiyasko. Yok yaşammış, yok sağlıkmış yok beslenmeymiş yok güzellikmiş vs.. bunlar üstünlük göstergesi mi? Üstünlük bunlarla olmaz. Üstünlük ancak takva iledir. Ha yaratılıştan gelen bazı üstünlükleri kastediyorsanız onlar başkadır. Mesela fiziksel güç. ALLAH c.c. fiziksel kuvvet açısından erkeği kadından üstün yaratmıştır. Yöneticilik vasfına gelince Kadınlar dini açıdan zaten yönetici olamazlar. Dinimiz bunu çeşitli sebeplerden ötürü yasaklamış. Size tavsiyem böyle gereksiz şeylerle vaktinizi harcamayın daha faydalı şeylerle uğraşın.
   
 4. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  ''Misafir insan'' kod adına sahip olan misafirimiz sanırsam ''erkek insan'' dediğimiz cinslerden :D

  Sevgili Misafir'imiz; yazdıklarınızda elbette ki haklısınız. Yaradan bizleri yaratırken, her birimize farklı bir yetenek - güç ve özellik vermiştir.
  Siz ''din'' üzerinden konuşmuşsunuz. Zira dinimiz de insanların kendilerini, diğer insanlardan üstün görmesi günahtır...

  İlgili konumuz, gerek eğlence amaçlı, gerek ise bilgilendirme amaçlı açılan bir konudur. Unutmayın ki, bizler kadın erkek farkı olmadan birer yarım elmayız, diğer yarımız kendimizin karşı cinsidir. :)

  Kadının eksiklerini, erkek tamamlar, erkeğin eksiklerini de kadın. :)

  Sevgilerimle...

  RüYaM
   
 5. orkide

  orkide Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  bende anlayamadım neresi
  Kadınlar erkeklerden 10 dan fazla konuda üstün bence aksini düşünen ispatlasın.:D:D
   
 6. benimm ben

  benimm ben Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  827
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Benim yerim Onun yanı.. :)
  kesinlikle doğru :)
   
 7. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Çok doğru bir yazı bence daha da çıkarabiliriz bu rakamı.
   
 8. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  bence de çok doğru hatta çok daha fazla konuda üstün kadınlar :)
   
Kadınların Erkeklerden Üstün Olduğu 10 Alan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 10 Erkek 1 Kadin

  10 Erkek 1 Kadin

  10 ERKEK 1 KADIN 11 kişi bir helikopterden sarkan halata asılıdırlar. 10 erkek ve bir kadın. ip herkesi taşıyacak kadar güçlü olmadığı için içlerinden birinin ipi bırakması gerektiğine karar verirler. Yoksa hep beraber düşecektirler. Bu kişinin kim olacağına karar veremezler ama o anda kadın çok etkileyici bir konuşma yapar. Tamamen gönüllü olarak ipi bırakabileceğini...
 2. Erkek Mi Üstün, Kadın Mı

  Erkek Mi Üstün, Kadın Mı

  en üstün melek islamda en üstün melek allah katında Günümüzün en çok konuşulan konularından biri de kadın hakları söylenenler, aydınlatmaktan çok karıştırıyor kafalarımızı. Galiba unutulan şu: İnsanları yaratan, hak ve sorumlulukların yaradılışlarına uygun olarak bildiren bir sahipleri var. Tek yol, Yaratıcımız’ın tayin ettiği bu hak ve sorumlulukları öğrenip gereğini yerine getirmek....
 3. Erkeklerin haklı olduğu 10 aşk gerçeği..!

  Erkeklerin haklı olduğu 10 aşk gerçeği..!

  Erkekler bizim gibi uzun uzun düşünüp bir konuda takılı kalmıyorlar ve çoğu zaman rahatlar. İşte bu düşünceyle, aşkta ve sekste onları haklı bulduğumuz noktaları bir araya getirdik. Erkeklere ne kadar kızsak da, bazı konularda haklı olduklarını kabul etmemiz gerekiyor. Onların fikirlerini ve içgüdülerini gerçekten dinlediğimiz zaman, belki de daha sağlıklı ve mutlu bir aşk hayatımız olacak,...
 4. Kadınların erkeklerigeçtiği 10 alan !!

  Kadınların erkeklerigeçtiği 10 alan !!

  Kadınların Erkekleri Geçtiği 10 Alan.. Burdan bütün erkeklere bir gönderme yapıyorum.. Bakın Bakın araştırmalar ne diyorr erkeklerr... :bai: 1-YATIRIM Mal sahibi olmakta üzerlerine yok... Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor....
 5. Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan ....

  Kadınların erkekleri geçtiği 10 alan ....

  1-YATIRIM Mal sahibi olmakta üzerlerine yok Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor 2- TRAFiK Ölüm riskleri az Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor 3- RAHATLIK Problemlerini kolayca söylüyor ve...

Sayfayı Paylaş