1. Ebrar

  Ebrar Banned

  Kayıt:
  10 Haziran 2008
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Kadınların gerçek yüzü

  Konu, 'Kadınlar' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

  Kadınların Gerçek YüzüFarkında mısınız, kadınlar-erkekler konusunda genellemeler yapılırken illa bir istisnai gruptan bahsedilir. Düşünsenize kadınlar hakkında eleştiriler sıralamaya başlamadan önce % 5-10 istisna vardır dersiniz, böylelikle kadınların epeyce bir kısmı o %5-10’luk gruba girmenin iç rahatlığıyla “başka” kadınların ne kadar kötü olabileceği hakkındaki “tespit”lerinizi okur. Sorun aslında bir azınlığın bu kriterlere uymamasıyla açıklanamaz. Genellemelerin açmazı budur: mutlaka şu veya bu kısmı birilerine uymaz.
  Haklısınız, kadınların çoğu ( bu da genelleme oluyor galiba) erkekler ve ilişkiler konusunda -en hafif tabiriyle- yapmacık. Böyle sosyalleşiyoruz biz, erkeğin “gücü”nden güç almak zorundayız sanki, onun parasını, çevresini kullanmak çok doğal karşılanıyor.

  Yok eğer kendi ayaklarınız üzerinde durabiliyorsanız kadın olarak pek de mutlu olabileceğiniz söylemek zor. “İnsan” olarak mutlu olabilirsiniz belki ama ya kadın olarak? Söyler misiniz, kaç tane erkek “kulaktan dolma siyasi görüşlere sahip olmak” yerine bilen, okuyan, düşünen kadınlarla birlikte olabiliyor?

  Böyle kadınlar olmadığından değil, sadece hayatı boyunca erkeğin kadından “daha fazla” olması gerektiğine inandırılan erkekler, o saydığınız yapmacık özelliklerin ötesinde bir kadın gördükleri anda arkalarına bile bakmadan kaçıyorlar. O zaman pek okumayı sevmeyen kadınların karşısında yarım-yamalak bilgileriyle övünme ihtimalleri kalmıyor.

  Eğer sadece kafanız çalışıyorsa neyse, o zaman yine biraz kabullenilebilir tabii(!) Ama bir de güzelseniz, ne bileyim yemek yapıyorsanız, sevişmeye bayılıyorsanız, nerde, nasıl davranacağınızı biliyorsanız geçmiş olsun. Erkekler hem isteyip hem kaçmaya çalışıyorlar.

  Şu kadarını söyleyebilirim ki erkekler hayal ettikleri kadının çok altında birisiyle birlikte olmayı tercih ediyorlar. Çok güzel değilse iyi, başka erkekler bakmaz, aldatma ihtimali de daha azdır, erkek nasılsa başka güzel kadınlara bakabilir, ne de olsa onun böyle bir hakkı var(!) Akıllı değilse daha da iyi, erkek istediği konuda ahkam keser ve kadın da onun ne kadar akıllı ve bilgili olduğunu düşünüp ona hayran olur. Başka kadınlarla arkadaş olmaması da iyi bir özellik, sadece adama bağlı kalır. Adam, kadının ne kadar da kendisine bağımlı ve sıkıcı olduğunu gönül rahatlığıyla savunarak arkadaşlarına dert yanabilir. E, en güzeli, böyle bir kadını kim ister? Öyleyse gelsin adamımız için ölüp bittiği varsayılan diğer kadınlar...

  Ha tabi bir de şu güzel kadınların dost olamayacağı varsayımı var ya. Tüm eleştirilerin içinde bana en inanılmaz gelen buydu. Bunun hiçbir dayanağı yok, güzel kadınlar da yakışıklı erkekler gibi birbirleriyle arkadaş olabilirler. Olamayanlar %5-10’luk bir gruptur herhalde(!) Güzellik-çirkinlik insanın kendi çabasıyla yarattığı, dolayısıyla da övünebileceği bir şey değildir. (Estetik operasyonları hariç tutuyorum) Yani bir kadın için güzel olmak iyidir ama arkadaşının güzel olmasında da hiç sakınca yoktur.

  Neden kadınlar arasında böyle öldürücü bir rekabet olduğuna inanmalı? Şu yanındaki güzel dişiye bakılmasını sindirme meselesine gelince, söyler misiniz yanındaki yakışıklı erkeğe bakılmasını keyifle karşılayacak kaç tane erkek vardır? Sanırım erkekler de bu konuda kadınlardan farklı değildir.

  Son söz: kadınların gerçekten kötü yanları var, haklısınız. Ama bu sadece kadınlardan kaynaklanmıyor bence. Üstelik yazınızı bir de “kadın” yerine “erkek” koyarak okursanız, aynı eleştirilerin erkekler için de dile getirilebildiğini göreceksiniz sanırım.


   
 2. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Kadınların gerçek yüzü
  “İnsan” olarak mutlu olabilirsiniz belki ama ya kadın olarak?

  çok dogru canımm .paylaşım için teşekkurler.insan olarak ewet ama kadın olarak................ bılmıyorummm
   
Kadınların gerçek yüzü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hayatın gerçek yüzü

  Hayatın gerçek yüzü

  Hayatı aradım. Onca koşturmanın arasında bir yerlerden çıksın karşıma diye. Beni anlasın, yaralarımı sarsın ve kuytularımı aydınlatsın diye. Vakit geçti ama sonunda geldi hayat eteğindeki çakıl taşları ile. Hayat yaralı geldi bana acı içinde Bir fırtınadan düşmüştü kucağıma kız kulesinden. Hayatın gözlerine baktım. Acılarını gördüm ve sormaya bile korktum. Acılarının derinliği korkutmuştu...
 2. burcunuzun gerçek yüzü:)

  burcunuzun gerçek yüzü:)

  Sahici burclar KOç: Ego tatminine en ihtiyac duyan burc iste... Bay ukala ya da bayan buz.. En onde olacagim diye yapmayacagi yoktur. Askta, iste, gucte en bencil burctur. Karsisindakini kirdigini da en anlamayan burc. Kolay kolay da begenmez. Asla af dilemez BOĞA: Himbil sey ne olacak. Kafasi her seye kolay kolay basmaz. Agir kanlidir. Biraz da mankafadir . Harekete gecmesi icin...
 3. ünlülerin gerçek yüzü:)

  ünlülerin gerçek yüzü:)

  melekler okulu gerçek yüzü meleklerin gerçek yüzü melekler okulunun gercek okulunun yüzleri
 4. Meçhulun Gerçek Yüzü....

  Meçhulun Gerçek Yüzü....

  meleğin gerçek yüzü meleklerin gerçek yüzü meleyin Sitenin şeker sevilen sayılan hanım hanımcık(!) biraz uçuk kaçık ama iyi birisi olarak bildiğiniz süper modumuz meçhulun gerçek yüzü burda arkadaşlarım vakit geç olmadan onun bu halini öğrenmeniz lazım ben iyi bir insan olarak size bütün gerçekleyi detaylı olarak açıklayacağım. Allah korusun bugün benim başıma gelen yarın sizin başınıza...
 5. İşte Shakespeare’in gerçek yüzü!

  İşte Shakespeare’in gerçek yüzü!

  Ünlü şairin üç boyutlu hali, bazı çevreleri memnun etmedi 06 Eylül 2010 Pazartesi, 09:14:19 History Channel’da 13 Eylül’de yayınlanacak olan 'Ölüm Maskeleri' adlı belgesel için aralarında William Shakespeare ve Napolyon Bonaparte’ın bulunduğu bazı isimlerin yüzleri 3 boyutlu olarak canlandırıldı. Fakat Shakespeare’in üç boyutlu görüntüsü tartışmalara neden oldu....

Sayfayı Paylaş