Kadınların Hafızası Daha Güçlü

Kadınların Hafızası Daha Güçlü
erkeklerin hafızası, güçlü hafıza, hafıza kaybı, hatırlamak, isim hafızası, kadınların hafızası, resim hafızası, unutkanlık, unutmak
İngiliz Daily Telegraph gazetesi, 50 yaşındaki kadınların hafıza testlerinde aynı yaştaki erkeklerden daha iyi performans gösterdiklerini, kelimeleri daha hızlı ve daha doğru hatırladıklarını yazdı…

Orta yaşlı kadınların hafızaları, aynı yaş grubundaki erkeklerden daha iyi…

Londra Üniversitesi’nden bir grup bilim adamı, 9 bin 600 kadın ve erkeğe hafıza testi yaptı. Deneklerden önce 10 kelimeyi hatırlamaları, 2 dakika sonra bu kelimeleri tekrar anımsamaları ve 5 dakika sonra da 10 kelimeden 5′ini saymaları istendi. Kadınlar, her üç testte de erkeklerden daha başarılı çıktı.

Bilim adamlarından Matthew Brown ve Brian Dodgeon, erkeklerin sözlü hafıza testlerinde, özellikle de ertelenen hafıza testinde kadınlardan önemli ölçüde daha başarısız olduklarını söyledi.

Hafıza testlerinin ilkinde kadınların erkeklerden ortalama olarak yüzde 5, ikinci testte yaklaşık yüzde 8 daha başarılı, üçüncü testte de erkeklerden daha hızlı oldukları görüldü.
Yapılan dördüncü testte deneklerden bir dakika içinde hatırlayabildikleri kadar çok hayvan ismi söylemeleri istenirken, erkek ve kadınların bu testte ortalama 22 hayvan ismiyle aynı sonucu elde ettikleri ortaya çıktı.
 
MeLOo

MeLOo

Daimi Üye
Üye
erkeklere herşeyi tekrarlamak zorunka kaldığımısdan hafızamız tabisi güçlü olur. Rabbim biliyo ona göre ayarlıyo :D:D :haha:
 
Üst