Kadınların Kriz Anındaki Çözümleri

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kadınların Kriz Anındaki Çözümleri1) Utanınca kızarıyorsunuz.
Nefesinizi kontrol ederek, boynunuza ve yüzünüze giden kanı durdurmaya çalışın. 6 ya da 8’e kadar sayarak derin nefes alın, bir dakika boyunca tutun ve 10’a kadar sayarak nefesinizi yavaş yavaş verin. Yüzünüzdeki sıcaklığın azaldığını hissedene kadar tekrar edin.
2) Eski sevgiliniz ve kız arkadaşına rastladınız.
En önemli şey kendinize hakim olmayı başarabilmenizdir, bu yüzden de kendinizden emin bir şekilde oturun veya ayakta durun. Sonra da sizi mutlu eden bir şey hayal edin. Tokalaşmak için elini uzatan ilk siz olun ve kendinizi tanıtın. Ama fazla uzatmadan, kısa tutun bütün bu yaptıklarınızı. Bir yere geç kaldığınızı söyleyin ve yanlarından ayrılın.
3) Beklemediğiniz bir anda regl oldunuz ve yanınızda tampon/ped yok.
Tuvalet kâğıdını kat kat yapıp iç çamaşırınızın içine koyabilirsiniz.
4) Evden çıktığınız anda gömleğinizde deodorant lekeleri olduğunu gördünüz.
Gömleğinizin iç kısmıyla veya lekeden daha koyu renk olmayan bir havluyla izleri silin. Beyaz lekeler hemen kaybolacaktır. Sakın tuvalet karıdı veya peçete kullanmayın, leke daha fazla yayılır.
5) Arabanız çalışmıyor.
Benzininiz var ve araba doğru viteste değil mi? Direksiyonun arkasındaki gösterge panelinde herhangi bir ışık yanmıyorsa, akü bağlantılarını kontrol edin. Eğer gevşemişlerse ve motoru çalıştırdığınız anda sesler geliyorsa, yakınızdaki bir kişiden yardım isteyip, arabayı vurdurarak çalıştırmayı deneyin. Eğer çalışıyorsa, servise gidip, akünüzü kontrol ettirin. Ama eğer çalışmazsa ve hâlâ sesler duymaya devam ediyorsanız, sorun marştan kaynaklanıyor olabilir ve arabanızın servise gitmesi gerekir. benzin kokusu alıyorsanız, hemen motoru kapayıp, arabanın yanından uzaklaşın. Arabanızda sızıntı olabilir ve bunun hemen tamir edilmesi gerekir.
6) Pantolonunuzun fermuarı sıkıştı.
Takıldığı noktanın üzerini sabun veya kurşun kalem ucu ile ovun. Bu sürtünme takıları dişleri açacaktır.
7) Birisini başka birine şikayet ederken yakalandınız.
“Özür dilerim, hata yaptım” diyerek söze başlayın ama sözünüz biter bitmez kaçmayın. Konuyu olumlu bir şekilde bağlamak için, “Geçen gün toplantıda söylediğin şeyi kabul etmediğimi sana söylemek istiyordum” gibi olumlu bir şey söyleyin.

8) Ütü yaparken gömleğinizi yaktınız.

Kumaşın üzerine damıtılmış beyaz sirke dökün ve bir bezle silin. Fazla yanmamışsa, lekeler bu şekilde kaybolacaktır. Sirke kokusunu yok etmek içinse, üzerine çok az oda spreyi sıkabilirsiniz.
9) Kopardığınız bir yara kabuğu yüzünden yüzünüz kanıyor.
Yaranın üzerine göz damlası damlatın. Kan damarlarını daraltan antihistaminler içerdiği için, kanama inanılmaz hızlı bir şekilde duracaktır.

10) Sevmediğiniz bir iş arkadaşınız, şikâyet etmek için sürekli peşinizden geliyor.

“Sözünü kesmek istemem ama masama geri dönmem gerekiyor. Bir telefon bekliyorum ve o zamana kadar bitirmem gereken bir iş var” deyin.

11) İşyerinde telefona sert bir şekilde cevap verdiniz ve karşınızdaki kişi patronunuz çıktı.
Yalan söylemeyin ve başkasından telefon beklediğinizi belirtin. Sadece, “Lütfen kusuruma bakmayın, çok özür dilerim. Kötü bir gün geçiriyorum. Size nasıl yardımcı olabilirim?” deyin.
12) Hakkınızda bir dedikodu çıktı ve siz bundan çok rahatsız oldunuz.
Yakın arkadaşlarınızdan, başkalarına karşı bu dedikoduyu yalanlamalarını isteyin (”İnan bana, o kesinlikle böyle bir şey yapmaz!” diyebilirler.) Bu dedikodulara cevap vermek için aklınızda tek bir cümle hazırlayın. “Hayır, ben geçen cumartesi gecesi o çocukla beraber değildim” demek yerine, “Geçen hafta annemlerle kayağa gittik ve çok eğlendik” demeyi deneyin.
13) Bluzunuzun bir düğmesi koptu.
Eğer iğne ve ipliğe ulaşamayacağınız bir durumdaysanız, bir sakız çiğneyin ve düğmenin koptuğu yere içten yapıştırmayı deneyin.
14) Gazınız var ve karnınız şişti.
Bir bardak nane çayı için. İçindeki mentolün gaz giderici bir etkisi vardır ve gazın kolayca, sorunsuz bir şekilde dışarı çıkmasını sağlar.
15) Şemsiyeniz yoktu ve yağmura yakalandınız.
Göz damlası veya azıcık el kremini kâğıt mendile sürüp, akan makyajınızı silin ve yüzünüzü temizleyin. Sanki isteyerek yapmışsınız gibi saçınızı örün. Eğer üzerinizde birden fazla kıyafet varsa, fazlalıkları çıkarın. Saç kurutma makinesiyle üzerinizdekileri kurutun.
16) Bir erkek arkadaşınız size ilgi gösteriyor ve siz bunu engellemek istiyorsunuz.
Hayali biri bile olsa, hoşlandığınız biri olduğunu söyleyip, onun fikrini alın. Mesela, “işteki çocuktan çok hoşlanıyorum ama onun ilgisini nasıl çekeceğimi bilmiyorum. Sence ne yapmam lazım? Sen benim en iyi arkadaşımsın (”arkadaşım” kelimesine vurgu yapın!) ve bana yardım edebilirsin” deyin.
17) Uçakta yanınızda oturan kişi sizin yerinizi işgal ediyor.
Hostesin yanına gidip, “Bende klostrofobi var ve yanımda oturan kişiyle koltuğa sığmıyoruz. Başka bir yere oturma şansım var mı?” diye sorun. Eğer mümkün değilse, aranızdaki kolluğu indirin ve yere ikinizin arasına çantanızı koyun. Sonra, kolunuzu kolluğa dayayın ve kafanızı elinizin üstüne koyun. Bu şekilde sizin bölgenize girmesi zorlaşacaktır, ikinizin oturduğu yastıklar arasına dergi veya bir dosyayı diklemesine sıkıştırın ve sınırınızı iyice belirleyin.
18) Daha ilk buluşmanızda geğirdiniz.
“Özür dilerim” deyin ve sonra bir şey olmamış gibi konuşmaya devam edin. Siz de insansınız ama erkeklerin çoğu en azından üçüncü buluşmaya kadar böyle şeyleri bilmese daha iyi olur.
19) Saçınıza/ kazağınıza sakız yapıştı.
Yağlı maddeler sakızı çözmeye yardımcı olur. Üzerine bol bol zeytinyağı hatta fıstık yağı sürüp, ovun ve birkaç dakika sonra sökün.

20) Havaalanına geldiğinizde check-in kontuarını kapalı buldunuz.

Sorumlu kişi size kuralları çiğneyemeyeceğini söyleyebilir ama aslında bütün iş onda biter. Tatlı dilinizi kullanarak, “Kuralları çiğnemenizi istemiyorum ama benim için bir şeyler yapabilirseniz çok memnun olurum. (Kaçıramayacağınız bir olay belirtin)’dan önce son uçak bu. Uçağa binebilmek için ne yapmalıyım?” deyin.
21) Gece içkiyi biraz kaçırdınız ve sabah erkenden bir toplantınız var.
Kahve içmeyi unutun ve portakal suyu için. Portakal suyundaki potasyum kendinizi toparlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, bolca su içmeyi sakın ihmal etmeyin. Yumurta ve tost gibi karbonhidrat ile protein içeren bir kahvaltı edin. Duş yaptıktan sonra, gözünüze damla damlatın ve etrafa içki kokusu yaymamak için vücut losyonu sürün.
22) Alkollüyken eski erkek arkadaşınıza SMS attınız ve saygınlığınızı yitirdiğinizi düşünüyorsunuz.
En doğru hareket sessiz kalmaktır. Ama o size cevap yazıp, ne olduğunu sorarsa, şöyle bir mesaj yazın. “Hay aksi, o mesaj sana değildi aslında. Yeni aldığım telefona hâlâ alışamadım. Her şey yolundadır umarım!”
23) Kırmızı şarap içmekten, dişlerinizde lekeler oluştu.
Bir dilim limon alın ve banyoya gidin. Lekeleri çıkarmak için dişlerinizi ovun.
24 Birdenbire çok içtiğinizi fark ettiniz.
Bir avuç fındık ve bir dilim ekmek yiyin. Karbonhidrat ve yağ karışımı alkolün vücuda daha yavaş yayılmasını sağlar. Sonra da birkaç bardak su veya meyve suyu için. Daha çok su içmek için, tuzlu şeyler yiyin.
25) Size yemek istemediğiniz veya sevmediğiniz bir yemek ikram ettiler.
Eğer birisinin evinde misafirseniz, dini görüşlerinizi (”Domuz gibi pis bir hayvanı asla yiyemem!”) açıklamaktan kaçının! “Çok güzel gözüküyor ama ne yazık ki bana hiç hitap etmiyor” deyin. Günümüzde alerjiler ve mide rahatsızlıkları arttığı için, sizi fazla zorlamayacaklardır.
26) İlk buluşmanız berbat geçiyor ve geceye onunla devam etmek istemiyorsunuz.
Kurnazca telefonunuza bakın ve “Ooo ne çok arayan olmuş. Pardon, bunlara bakmam gerekiyor” deyin. Ardından tuvalete gidin; sonra da sanki bir takım konuşmalar yapmışsınız gibi bir havayla masaya dönün. Geri gelince, “Kusura bakma ama acil bir durum var ve gitmem gerekiyor. Seni tanıdığıma çok sevindim” deyin. Gitmeden önce kendi payınızı masaya bırakın.
27) Bir mağazada denediğiniz bluza rujunuz sürüldü.
Üzerine vazelin veya renksiz ruj sürün. Havluyla leke çıkana kadar yavaşça silin. Neredeyse bütün mağazalarda kameralar olduğunu unutmayın. Leke çıkmazsa, ödemeniz gerekebilir.
28) Önemli bir e-postayı sildiniz ve aynı bilgiyi tekrar almanız gerekiyor.
Bilgi işlem bölümünü arayın ve sistemden tamamen silinmeden önce postaların yedeklenip, yedeklenmediğini sorun. Gönderen kişinin ismini hatırlıyorsanız, ‘Kime’ bölümüne ilk iki harfi yazdığınız anda, adres karşınızda belirecektir.
29) Kıymık battı ve çıkmıyor.
Cımbızla bile çıkaramıyorsanız, yatmadan önce üzerine vazelin ve yağlı bir krem sürün. Sabah kalktığınızda, yüzeye kadar çıkmış olacaktır.
30) Bir erkekle buluşmaya gidiyorsunuz ve yanınızda naneli şeker kalmadı.
Hemen tuvalete gidin ve suyla gargara yapın. Koku üreten bakterileri yok etmek için, kaşık veya tuvalet kağıdı yardımıyla ağzınızın içini temizleyin.
31) Kendiniz hakkında dedikodu yapıldığına şahit oldunuz.
Sakin olun ve asıl suçun sözü söyleyen kişiye ait olduğunu anlayın. Eğer konuşmaya ofisinizin veya gittiğiniz restoranın tuvaletinde şahit olduysanız, kabinden dışarı çıkıp sözü söyleyen kişiye yaklaşın ve “Tesedüfe bak! Benden bahsediyorsun ve ben de buradayım! Benimle olan sorunlarını keşke benimle konuşsaydın” deyin.
32) Bir arkadaşınız internete sizin hiç de uygun olmayan bir fotoğrafınızı koymuş.
Kariyerinize zarar verebileceğini söyleyerek, kaldırmasını rica edin. “Şirkette çalışanların internetteki fotoğraflarını araştırıyorlar. Sorun yaratmak istemiyorum ama sekiz yıl önce çektirdiğim bu fotoğrafın kariyerime zarar vermesini hiç istemiyorum” deyin.

33) Bir arkadaşınız hediye olarak sevmediğiniz bir şey getirdi.

İstemeden “Çok sevdim” demek, inandırıcı olmayabilir. “Nereden buldun bunu” diyerek dikkatini dağıtmaya çalışın. Sevip sevmediğinizi sorarsa, “Beni çok iyi tanıyorsun. Çok düşüncelisin” deyin.
34) Bir arkadaşlık sitesinde yanlışlıkla tanıdığınız birinin profiline girdiniz ve o da bunu fark etti.
“Seni burada görmek ne güzel. Seni birine benzettiğim için profiline girdim deyin.
35) Birisine hamileymiş gibi davrandınız ama aslında değilmiş.
Özür dileyin ve “Daha dikkatli olmam gerekirdi” deyin. Konuyu burada kesin.
36) Çorabınız kaçtı.
Kaçığın iki tarafına da süreceğiniz renksiz oje, daha fazla kaçmasına engel olacaktır. Eğer kaçan yer tam önünüzdeyse, çorabı çıkarın ve tersten giyin. Çorabınız renginde bir keçeli kalem bulun ve kaçan yerin altındaki derinizi boyayın.
37) Birisiyle aynı kıyafeti giydiğinizi fark ettiniz.
Aynı kıyafeti giydiğiniz kişinin saçı açıksa, siz toplayın veya tersi durumda açık bırakın. Eğer söz konusu kıyafet bir etekse, biraz yukarı çekip, mini havası vererek bacaklarınızı ortaya çıkarın. Eğer pişti olan kıyafet bir elbiseyse, bulunduğunuz restorandan veya davetin ev sahibinden bir şal isteyin. Son olarak; sakin gözükmeye çalışın.

38) Evin içinde anahtarlarınızı kaybettiniz.

Eve geldiğinizde neler yaptığınızı düşünün ve giydiğiniz kıyafetlerin ceplerine bakın. Eğer hâlâ bulamadıysanız, buzdolabının üzerindeki mıknatıslardan birini elinize alın ve yatağınızın altı ile masa altlarında gezdirerek arayın.

39) Hesap öderken, kredi kartınız onay vermedi.

“Özür dilerim, bankayı aramam gerekiyor” deyin. Telefonda konuşuyormuş gibi numara yapın ve “Daha bu sabah internetten ödedim ama galiba sizin hesaplarınıza geçmemiş. Bir daha kontrol edebilir misiniz?” deyin.

40) Birisinin adını hatırlamıyorsunuz.

Yanınıza onun tanımadığı bir arkadaşınızı alın ve onları tanıştırmak için, kendi arkadaşınızın ismini söyleyin. Bunun üstüne kendi ismini söyleyecektir.
41) Terlediğinizi hissettiniz.
Eğer bir restorandaysanız, garsondan karbonat isteyin. Tuvalette koltuk altlarınıza sürün; teri emeceklerdir.
42) Tuvaleti kokuttunuz.
Mum yakın veya oda spreyi sıkın. İkisi de yoksa küvetin içine sıcak suyu akıtın, içine kokulu sabun atın ve bir dakika boyunca kokunun banyoya yayılmasını bekleyin.
43) Cep telefonunuz tuvalete düştü.
Bir naylon torbayı eldiven olarak kullanıp telefonu tuvaletten çıkarın. Hemen arkasını açıp, pilini ve sim kartınızı çıkarın ve şarj etme yuvalarını koruyan plastikleri açın. Bir havluyla telefonun üzerindeki bütün suyu temizleyin. İyice kuruyana kadar şarja takmayın.
44) Yemek hazırlarken elinizi kestiniz ve masa örtüsünün üzerine kan damladı.
Hemen nemli bir bezle silin, leke henüz taze olduğu için anında yok olacaktır. Eğer bu ise yaramazsa, soğuk suyla durulayın ve üzerine bir iki damla oksijenli su damlatın.

45) Bir düğüne davetlisiniz ama erkek arkadaşınız davetli değil ve LCV yapmanız gerekiyor.

Arayıp katılmak istediğinizi, erkek arkadaşınızı da getirip getiremeyeceğinizi sorun.


cosmopolitan
 
Üst