1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ?

  Konu, 'Moda Güncel' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ?

  Yeni sezon eteklerin istilası altında ama önemli olan hem yakışanı hem yaşam tarzına uyanı seçmek!

  Başımızı hangi vitrine çevirsek renk renk, değişik modellerde birçok etekle karşılaşıyoruz. 2003-2004 sezonundan bu yana etek diğer giysilere oranla açık arayla önde gidiyor. Diz boyu, diz altı, bol, yırtmaçlı, pileli, likralı. Modeller kadar kumaşlar ve desenler de o kadar çeşitli ki doğrusu insan karar vermekte zorlanıyor.

  Başımızı hangi vitrine çevirsek renk renk, değişik modellerde birçok etekle karşılaşıyoruz. 2003-2004 sezonundan bu yana etek diğer giysilere oranla açık arayla önde gidiyor. Diz boyu, diz altı, bol, yırtmaçlı, pileli, likralı. Modeller kadar kumaşlar ve desenler de o kadar çeşitli ki doğrusu insan karar vermekte zorlanıyor.

  İnce bellilere çan etek

  İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayali. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inenetekler öneriyor.

  Kısa boylu kadınlara mini etekler

  Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun etekler boyu daha da kısa gösterir.

  Zayıf kısa boylu kadınlara da etek boyu kısa etekler yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabilirler.

  Renk seçimi

  Etekler de renk seçimi de önemli. Renk seçimi ortama, beden tipine ve eteğin modeline göre yapılmalı.

  - Kısa ve dar etekler için koyu renkler tercih edilebileceği gibi gibi açık renk ve desenli kumaşlar da kullanılabilir.
  - Uzun ve bol kesimli etekler için desenli, soft renkler olabildiği gibi canlı renkler de kullanılır.
  -Kısa ve pileli etekler için ekose kumaşlar ve düz koyu renkliler seçilebilir.
  -Uzun, düşük belli ve dar etekler için koyu renkler ve çizgili kumaşlar tercih edilebilir.
  -Dizaltı, dar etekler için iri desenli, karışık renklerin dışındaki diğer düz renkler seçilebilir.   
Kadınların vazgeçilmezi etek nasıl seçilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadınların en vazgeçilmez giyim eşyalarının başında gelen etekler

  Kadınların en vazgeçilmez giyim eşyalarının başında gelen etekler

  Şort ve kısa pantalonların yerini yavaş yavaş etekler almaya başladı.. Kadınların en vazgeçilmez giyim eşyalarının başında gelen etekler, bir dönem gözden düşmüştü. Özellikle kadınların çoğunun iş hayatına atılması, şehir hayatının koşturması kadınların baştacının pantalonlar olmasına neden olmuştu. Takvim'in haberine göre, dünyaca ünlü tasarımcılar; seksilik ve dişilik unsurlarını...
 2. Kadınların vazgeçilmezi !

  Kadınların vazgeçilmezi !

  yakışıklı arap erkekleri arab erkekleri nasıl vazgeçilmez olunur arap kadınlarının güzellik sırları kadınların vazgeçilmezleri Kadınların vazgeçilmezi ! Yapılan bir alışveriş araştırması kadınlarla ilgili önemli sonuçlar ortaya koydu. Her beş kadından dördü sokağa çıkarken ruj, göz kalemi ve rimel sürüyor KMG Araştırma, iki hafta önce Alışveriş Davranışları 2007’nin sonuçlarını açıkladı....
 3. Kadınların Vazgeçilmezleri

  Kadınların Vazgeçilmezleri

  kadınların vazgeçilmezleri ped takmak ped takan kadın takma video kadın pedi nasıl takılır video Kadın olmak kolay değil ,tabiki bir kadını anlamaktakta kolay değil:)Bu karşınızdaki kişinin sizi ne kadar anlamaya çabalamasıyla alakalıdır.Karmaşık bir yappıya saip olabiliriz ama yeri geldiğinde kendimizide çok iyi ifade etmesinide iyi biliriz.Tutkularımız ve vazgeçemediklerimiz vardır.Bize...
 4. Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Bu konu; kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat etmek gerekiyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramına sayılı günler kala evlerde bir bayram telaşı başladı. Bayanlar bayram temizliği ve misafir ikramlarıyla uğraşırlarken, bayram öncesi ya da bayramda alınacak kurbanlık seçme işi her ne kadar beylere düşse de biz bayanlar da eşlerimizin peşine düşüyoruz. Hazır...
 5. fondöten nasıl seçilir?

  fondöten nasıl seçilir?

  Ben makyaj yapmaya yeni başladım sayılır. Daha doğrusu bilinçli olarak yapmaya.Yeni yeni cildimi ve malzemeleri tanıyorum.Sizden ricam fondöten nasıl seçilir, cilde göre tabi ?

Sayfayı Paylaş