Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kadir gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Kadir Gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler,
  KADİR GECESİ TÜRKÇE DUA

  Kadir gecesi duası için İslam alimleri Kadir Suresi'nin okunmasını öneriyor. Bunun yanında bir de Peygamber efendimizin okuduğu Kadir Gecesi duası bulunuyor. Dileklerin kabul olduğu Kadir Gecesi okunacak duaları Türkçe mealleriyle internethaber.com sitesi sizin için derledi.

  KADİR GECESİ DUASI PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU

  Kadir duası :
  - Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (Allah'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)


  KADİR GECESİ DUASI TÜRKÇE MANASI

  Kadir Gecesi
  duasının manası :
  -'Ya Rabbi, sen affedicisin, kerîmsin, affı seversin, beni de affeyle)
  demektir.


  KADİR GECESİ NAMAZI NASIL KILINIR, KAÇ REKATTIR, SAAT KAÇTA KILINIR?

  KADİR GECESİ OKUNACAK KADİR SURESİ

  Kadir gecesinde, bir kez Kadir suresini okumak, başka zamanda Kur’an-ı kerimi hatim etmekten daha sevaptır.

  Bismillahirrahmanirrahim

  İnnê enzelnâhü fî leyletilkadr
  Ve mê edrâke mâ leyletülkadr
  Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr
  Tenezzelülmelâiketü verrûhu fîyhâ bi’izni rabbihim min külli emr
  Selêmün hiye hattâ matla ıl fecr
  KADİR SURESİ Türkçe Meali (Anlamı)

  1 – Biz o Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirdik.
  2 – Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin?
  3 – Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.
  4 – Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler.
  5 – O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir.

  KADİR GECESİ TÜRKÇE DUA

  Bismillahirrahmanirrahim,

  Ey talihsizlerin sığınağı, Ey âcizlerin güç kaynağı, Ey dertlilerin tabibi, Ey yolda kalmışların yol göstereni!, Ey çaresizler çaresi! ve Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı!

  İçinde bulunduğumuz bu Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizleri ufku, inancı ve davranışlarıyla tam bir ruh ve mana kahramanı eyle! Derinlik ve zenginliğimizi bilgi ve müktesebatımızla birlikte gönül zenginliği, ruh saffeti ve hakka kurbetimiz itibarıyla yap Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizleri, kalbi ve ruhi hayata programlı, maddi manevi bütün kirlerden uzak durmaya kararlı, cismani ve bedeni isteklere karşı her zaman teyakkuzda, Kin, nefret, hırs, hased, bencillik ve şehvet gibi hastalıklarla mücadele azmiyle gerilmiş tevazu ve mahviyet abideleri eyle Ya Rabbi!
  Sen bizleri her zaman hakkı tutup kaldırma peşinde, mülk ve melekut alemiyle alakalı duyup hissettiklerini başkalarına duyurma iştiyakıyla yanıp tutuşan diğergamlardan eyle Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizleri, olabildiğine sabırlı ve temkinli, konuşup gürültü çıkarmadan daha çok, inandıklarını yaşayan, yaşadıklarıyla başkalarına da örnek olan bir iman ve aksiyon insanı eyle Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizleri dur-durak bilmeden sürekli koşan, Hak'ka yürüyenlere yürümenin âdâbını öğreten, iç dünyası itibarıyla her zaman ocaklar gibi cayır cayır yanan ve yanarken de asla gam izhar eylemeyen; eyleyip ağyârı âhına âgâh kılmayı düşünmeyen her zaman içten içe yanan ve kendine sığınanların ruhlarına hararet üfleyen kullarından eyle Ya Rabbi!

  Allahım,

  Hedefimizde hep öteler tüllenip dursun. Bizler Hak rızasına bağlanmış, sürekli ilerleyen ve sürekli mesafelerle yaka paça olan iman insanları olalım ya Rabbi! Matlûbumuza ulaşacağımız ana kadar hep bir küheylan gibi koşalım; koşarken de herhangi bir beklentiye girmeyelim Ya Rabbi!
  Allahım,

  Hedefimizde hep öteler tüllenip dursun. Bizler Hak rızasına bağlanmış, sürekli ilerleyen ve sürekli mesafelerle yaka paça olan iman insanları olalım ya Rabbi! Matlûbumuza ulaşacağımız ana kadar hep bir küheylan gibi koşalım; koşarken de herhangi bir beklentiye girmeyelim Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizleri öylesine içten bir hakikat eri eyle ki, oturup kalkıp sürekli yeryüzünde hakkı ikame etmeyi düşünelim ve senin hatırın söz konusu olduğunda da rahatlıkla bütün arzularımızdan ve isteklerimizden vazgeçebilelim Ya Rabbi!

  Allahım,

  Herkese sinemizi açalım, herkesi şefkatle kucaklayalım ve toplum içinde hep bir sıyanet meleği görüntüsü sergileyelim. Ama senden başka kimseden de bir şey beklemeyelim Ya Rabbi!

  Allahım,

  Sen bizlere Tavırları, davranışları itibarıyla herkesle uyum içinde olmayı lutfet. Hiç kimseyle cedelleşmeyelim. Hiç kimseye karşı düşmanlık beslemeyelim. Kat'iyen başkalarıyla rekabete ve sürtüşmeye girmeyelim. Dinimize, ülkemize ve ülkümüze hizmet eden hemen herkesi sevelim. Bütün olumlu faaliyetlerinden ötürü herkesi alkışlayalım. Başkalarının anlayışlarına hem de konumlarına saygılı kalmaya alabildiğine itina gösterelim ya Rabbi!

  Her zaman kendimizle yaka-paça ve kendi ayıplarımızla meşgul olalım kimsenin eksiğiyle-gediğiyle uğraşmayalım. Her fırsatta iyi bir insan olma örneği sergileyelim, başkalarını daha yüksek ufuklara yönlendirip herkese bir hüsn-ü misal olalım İnsanların ayıplarına ve kusurlarına göz yumalım. Onların olumsuz tavırlarına tebessümle karşılık verelim, kötülüklerini iyilikle savalım ve elli defa rencide edilsek de, bir kerecik olsun kimseyi kırmayı düşünmeyelim Ya Rabbi!

  Allahım,

  Hayatımızı iman-ı kâmil yörüngeli ve ihlas donanımlı yaşamayı en birinci mesele bilelim. Duyguları, düşünceleri ve davranışları itibarıyla Hakrızasına kilitlenmiş bir hakikat eri olalım. Beraber yürüdüğümüz, aynı mefkûreyi paylaştığımız kimselerle asla rekabete girmeyelim. Onlarakarşı kat'iyen kıskançlık duymayalım; aksine, onların noksanlarını giderip, eksiklerini tamamlayalım ve onlara karşı hareketlerimizde hepbir vücudun uzuvlarından herhangi bir organmış gibi davranalım Ya Rabbi!

  Allahım,

  İnsanî değerlerin hor görüldüğü, dînî düşüncede kırılmaların yaşandığı, her tarafta başı boşların gürültülerinin duyulduğu günümüzde, başka bir şey değil, bizleri gönül insanları eyle ya Rabbi!

  Kadir Gecesi hürmetine gönül insanları eyle Ya Rabbi!

  Mübarek Ramazan hürmetine gönül insanları eyle Ya Rabbi


   
  Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
Kadir gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kadir Gecesinde Okunacak Dua

  Kadir Gecesinde Okunacak Dua

  kadir suresi kadir gecesi okunacak dualar kadir gecesinde okunacak dualar gecesi dua gecesinde dua mekkeye meleklerin inişi Mübarek Kadir gecesi hangi duayı okumalıyız diyorsanız buyrun kızlar Kadir Suresi... - ALLAHümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (ALLAH'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affet.) KADİR NE DEMEKTİR? Kadir kelimesi sözlükte; güç, kuvvet,...
 2. cuma gecesi okunacak dua

  cuma gecesi okunacak dua

  Bismillahirrahmanirrahim Subhanel alimillezi lem yechel subhanel kadiymillezi lem yezel subhanel cevvadillezi lem yebhal subhanel haliymillezi la ya’cel allahümmakdı haceti ya allahu ya allahu ya allahu ya rabbi ya rabbi ya rabbi ya hayyu ya kayyumu ya zel celali vel ikrami birahmetike ya erhamer rahimiyn vel hamdü lillahi rabbil alemin… bu duayı 40 kere Cuma gecesi okuyanın haceti Allahu...
 3. Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

  Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

  Kadir Gecesi Okunacak Türkçe Dualar 2012 Kadir Gecesi Duaları Türkçe Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, öncelikle hepinizin Kadir Gecesini kutluyor ve sizlere Kadir Gecesi duası Türkçe okunuşu hakkında paylaşım sunuyoruz. Evet arkadaşlarım buyrun Kadir Gecesi okunacak Türkçe dualar burada! Kadir gecesinde, bir kez Kadir suresini okumak, başka...
 4. Kadir Gecesi Okunacak Esmalar

  Kadir Gecesi Okunacak Esmalar

  kadir gecesi hangi dualar okunur kadir gecesi nasıl ibadet edilir kadir gecesi esmaları Biz müslümanlar için çok hayırlı ve boş geçirilmemesi geceler vardır. Ramazan ayı içinde bu mübarek gecelerden biri olan ve faziletleri oldukça büyük Kadir gecesin de okunması çok sevap esmalar vardır. Kadir gecesin de okunacak esmalar nelerdir diye merak edenler için detaylı bilgiler sizlerle... Ya...
 5. Aşure Günü Çekilecek Tesbihler, Okunacak Dualar

  Aşure Günü Çekilecek Tesbihler, Okunacak Dualar

  aşure günü tesbihleri, aşure günü, aşure günü edilecek dualar Sevgili melekler, içinde bulunduğumuz aşure ayının 10.gününe denk gelen aşure gününde bol bol ibadet etmeli, geçmiş günahların affı için dua etmeli ve oruç tutmalıdır. Aşure günü yapacağınız ibadetler arasında Aşure günü duaları ve tesbihatlar da vardır. İşte Muharrem ayının onuncu günü yani Aşure gününde yapmanız gereken dualar...

Sayfayı Paylaş