1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Kadir Gecesi Okunacak Esmalar

  Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kadir gecesi hangi dualar okunur kadir gecesi nasıl ibadet edilir
  kadir gecesi esmaları


  Biz müslümanlar için çok hayırlı ve boş geçirilmemesi geceler vardır. Ramazan ayı içinde bu mübarek gecelerden biri olan ve faziletleri oldukça büyük Kadir gecesin de okunması çok sevap esmalar vardır. Kadir gecesin de okunacak esmalar nelerdir diye merak edenler için detaylı bilgiler sizlerle...

  < Konu Resmi..>


  Ya Latif

  Manası: Sınırsız ve sonsuz lütuf sahibi olan, her işin tüm inceliklerini bilen, bilinen bilinmeyen, görünen görünmeyen yerlerden lütufta bulunan, tüm hak arzuları yerine getiren.

  Ya Macid

  Manası: Kadir ve şanı çok yüce, kerem ve cömertliği sonsuz olan.

  Okayan kişi maddi ve manevi bolluk, bereket içerisinde yaşar. Herkes tarafından sevilir. Malın mülkün artması, maddi ve manevi zengenlik için okunur. Sözü herkes tarafından kabul olur ve çok saygı duyulur.

  Ya Malikü'l Mülk

  Manası: Mülkün ebedi ve ezeli sahibi.

  Okuyan kişinin malı mülkü çoğalır, rütbesi yükselir, terfi eder, şanı ve şerefi artar. Ticarethanesinin kazancı çok yükselir, maddi ve manevi zarardan korunur. Güven içinde bir yaşam sağlar.

  Ya Mani

  Manası: Dilediği şeyin meydana gelmesine, oluşmasına izin vermeyen, engelleyen.

  Bu esmanın okunması olumsuz olayların gerçekleşmesine engel olur.

  Ya Mecid

  Manası: Şanlı, şerefli, yapma ve yaptırma gücü sonsuz derece büyük olan.

  Okuyan kişi şan ve şerefinin, saygınlığının artmasını, maddi ve manevi şükselişini sağlar. Okuyan kişi terfi eder, mevkisi yükselir. Tahmin bile edemediği kişilerden destek görür, işsizse iş bulur. Her yaptığı iş başarı ile sonuçlanır.

  Ya Melik

  Manası: Tüm kainatın sahibi ve mutlak suretle hükümdarı.

  Okuyan kişi zulüm ve zorbalıkla karşılaşmaz. Saygınlık ve değer görür. Korunur ve desteklenir. Çok mal ve mülke sahip olur. Şanı şerefi artar.

  Ya Melik

  Manası: Tüm kainatın sahibi ve mutlak suretle hükümdarı.

  Okuyan kişi zulüm ve zorbalıkla karşılaşmaz. Saygınlık ve değer görür. Korunur ve desteklenir. Çok mal ve mülke sahip olur. Şanı şerefi artar.


  Ya Metin

  Manası: Çok sağlam, güçlü, herşeye gücü yeten, çok kuvvetli ve çok dayanıklı.

  Okuyan kişi çok güçlü, kuvvetli ve dayanıklı olur, sırtı yere gelmez, maddi ve manevi güçlenir.

  Ya Muğni

  Manası: İstediğini istediği anda, istediği kadar zengin eden.

  Maddi ve manevi zenginliğin, bolluğun esmasıdır. Okuyan kişi servet ve mülke sahip olur. Cüzdanı her zaman dolu ve bereketli olur. Her türlü darlığı bolluğa çevirir. Manevi olarak karanlıktan aydınlığa çıkarır.

  Ya Muhsi

  Manası: Bizlere sonsuz gibi gelen şeylerin hepsinin sayısını niceliğini bilen.

  Okuyan kişi güçlü bir hafızaya ve zekaya sahip olur. Zihni mükemmel çalışır. Kişiyi başarıya ve zafere taşır. İdrak gücü artar, bilimeyenlerden haberdar olur. Sınava çalışan kişilerin okumasında çok fayda vardır.

  Ya Muhyi

  Manası: İsrafil Aleyhisselam'ın tespihidir. Dirilten, hayat veren, canlandıran.

  Ümit kesilmiş herşeyi canlandırabilecek bir gücü vardır. Tıbbın bile aciz kaldığı hastalıklara şifadır. ümit kesilmiş işleri ya da ilişkileri canlandırır. Doktorların okumasında çok yarar vardır.

  Ya Muid

  Manası: Yok edip tekrar can veren, dirilten, halden hale geçiren.

  181 defa Ya Mübdi, Ya Müid esmaları okunursa ümit kesilen işin yaşama geçmesi veya elden çıkanın geri dönmesi için çok daha etkili olur.

  Ya Muizz

  Manası: Şan ve şerefi yükselten, izzet veren.

  Okuyan kişinin şanı, şerefi ve şöhreti artar. Mertebesinde çok yükselir. Herkes tarafından saygı, sevgi ve itibar görür.
   
Kadir Gecesi Okunacak Esmalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. :Kadir Gecesi:

  :Kadir Gecesi:

  Kadir Gecesi Bin Aydan Hayırlı Kadir Geceniz Mubarek Olsun 19 Ekim 2006 -------------------------------------------------------------------------------- Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Hak, bu mübarek gecenin kıymet ve faziletini şöyle beyan buyurmaktadır: "Biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.. O...
 2. Kadir Gecesinde Okunacak Dua

  Kadir Gecesinde Okunacak Dua

  kadir suresi kadir gecesi okunacak dualar kadir gecesinde okunacak dualar gecesi dua gecesinde dua mekkeye meleklerin inişi Mübarek Kadir gecesi hangi duayı okumalıyız diyorsanız buyrun kızlar Kadir Suresi... - ALLAHümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa'fü anni. (ALLAH'ım sen affedicisin, affı seversin, beni affet.) KADİR NE DEMEKTİR? Kadir kelimesi sözlükte; güç, kuvvet,...
 3. Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

  Kadir Gecesi Okunacak Dualar Türkçe okuşunuşu buyrun melekler

  Kadir Gecesi Okunacak Türkçe Dualar 2012 Kadir Gecesi Duaları Türkçe Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, öncelikle hepinizin Kadir Gecesini kutluyor ve sizlere Kadir Gecesi duası Türkçe okunuşu hakkında paylaşım sunuyoruz. Evet arkadaşlarım buyrun Kadir Gecesi okunacak Türkçe dualar burada! Kadir gecesinde, bir kez Kadir suresini okumak, başka...
 4. Kadir gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler

  Kadir gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler

  Kadir Gecesi okunacak Dualar, çekilecek Tesbihler, KADİR GECESİ TÜRKÇE DUA Kadir gecesi duası için İslam alimleri Kadir Suresi'nin okunmasını öneriyor. Bunun yanında bir de Peygamber efendimizin okuduğu Kadir Gecesi duası bulunuyor. Dileklerin kabul olduğu Kadir Gecesi okunacak duaları Türkçe mealleriyle internethaber.com sitesi sizin için derledi. KADİR GECESİ DUASI PEYGAMBERİMİZİN OKUDUĞU...
 5. Günlerin en hayırlısı cuma günü okunacak esmalar

  Günlerin en hayırlısı cuma günü okunacak esmalar

  Allah Teâlâ kullarına Cuma namazını farz kılmış ve bu görevi ifa eden ve bu günün kıymetini bilen müminlere pek çok ihsan verileceğini müjdelemiştir. Hz. Ali’den (kerremallahu vechehû) rivayet edildiğine göre o şöyle demiştir. “Cuma günü olduğunda, kuş kuşa, vahşi hayvanlar vahşi hayvanlara, yırtıcılar da yırtıcılara, ‘Selâmün aleyküm bu gün Cuma günüdür’ derler.” Allah Teâlâ her ümmete...

Sayfayı Paylaş