Kafam çok karışık tavsiye lütfen!!

almina_

Yeni Üye
Üye
Kafam çok karışık tavsiye lütfen!!
Bir beraberliğim var Allah'a şükür iyi gidiyor.Ancak ailemlproblemler yaşıyorum.Benim ailem baskıcı değildir o yüzden rahat bir yaşantı sürdüm.Ne giyimim ne de arkadaşlarım sorun olmadı.Annemde babmda okumuş insanlar.Ancak beraber olduğum kişinin annesi babası öyle değiller.O yüzden babam uygun bulmuyor.Ama bana göre insanların illa etiketleri olmak zorunda değil.Ben 4 yıllık bi fakültede öğrenciyim onun kendi işi ve gerçekten kurulu bir düzeni var.Babam benim okulumu da sorun yaptı sen 4 yıllık üniversite mezunu olacaksın diye.Ben bunların hepsine karşıyım tamam her şey sevgi değil ben bunu biliyorum zaten bizim kafa yapımızda uyuşuyor.Demek istediğim ben o insanı istiyorum ama ailemi üzecek bir şey de yapmak istemiyorum.Ne olursa onun yanında olurum ama ya arkamda bıraktıklarım...İşte bu ikisi arasında sıkışıp kaldım.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler....

Valla canim senin durumunda sahsi fikrimi diyecegim, alinmaca olmasin lütfen...

Senin durumunu bende yasadim, ve ne yalan söylim kolay bisey degil, ki benim "secimim" ailemden yana oldu..

Nedenine gelince, tmm su an herseyi iyi gzl olabilir, yani kurulu düzeni var.. vs

Ama inan bana tatlim, evlilikte durumlar esit olmayinca bu zamanda sen istemesen bile sorun olacaktir, ki sen evlenmeden bile olmus bu sorunlar.

Yok ben cok seviyorum, onsuz olamam, ayni sekilde oda diyorsan, aileni al karsina...

Allah yardimcin olsun Tatlim :)

Son düzenleme:
Canim,secimin zor bir secim degil ,aslinda ortada bir secim de yok bence ne olursa olsun insanin ailesi yaninda olur sonucta.Onlarin tek korkusu senin uzulmen,sen mutlu olurum dersen ailende mutlu olacaktir.Ayrica canim hersey iyi bir okul bitirmek ile bitmiyor,insanin kendisi insan olsun,okumak cahilligi alir,gerisi ayni kalir.

canım çok iyi düşünmen lazım benim ailemde baskıcı değildi yedime giydime karışmazlardı ama şimdi hersey değişiyo

bende lise mezunuyum ve belediyede calışıyodum ki çıkmasaydım şimdi kadrolu memurdum ama naptım ben sevdiğimi seçince ev hanımı oldum
kötü değil tabi ama keşke evlenmseydim
hersey sevgi aşk demek değil unutma ama yine secim senin

Çok teşekkürler melekler:)En azından su hayattta her ne kadar sizleri tanımasamda yanımda olduğunuzu bilmek çok güzel.İnsana güç veriyor.SEEROSE sanırım ortada gerçekten bir seçim yok.Onlar şimdiye kadar yanımdaydılar tüm hatalarımlada beni sevdiler belki bu durum onları üzecek ama benim mutlu olduğu gördüklerinde mutlu olacaklannrına inanıyorum.Bizim avde ablamlarda kendi istediği ve ailemin çok da onaylamadığı kişilerle evlendiler ama mutlular.Benim için nerden mezun olduğunun önemi yüreği olsun yeter değer vermesi önemli.Sanırım her şey gerçekten güzel olacak.En azından buna umudum var

canım bence eğitim çok önemli , her ne olursa olsun, bazen derler ya ama o da hayat okulundan mezun falan diye, hayır eğitim çok farklı, ve zaman içinde inan problemler başlar...

canım bencee secim yapmana gerek yokk herşey zamanla düzelirr ailen senin mutlu olmanı istiyorsaa kabul edeceklerdirr bilmiyorum ama ben kolay kolay sevdiğim erkekten vazgecmezdim hele kii onun dogruu insan olduguna eminsem hiçç vazgecmem ailemii de silmem tabiii ... zamanla olur herşey ... zamana bırak herşeyiii...

Geri