Kahvaltı İçin Biber Turşusu tarifi

M

Misafir

Forum Okuru
Kahvaltı İçin Biber Turşusu tarifi
Kahvaltılık Biber Turşusu Kahvaltı İçin Biber Turşusu Şimdi diyeceksiniz ki kahvaltıda turşu yenir mi , bu turşu yenir Melek'lerim :) Çünkü bu kahvaltılık biber turşusu :)
< Konu Resmi..>

Kahvaltılık Biber Turşusu Malzemeleri: 2 kg kırmızı biber
1 çay bardağı sirke
1 çay bardağı zeytinyağı
3 diş sarmısak
1.5 tatlı kaşığı kaya tuzu
1 çay kaşığı şeker

8-10 dal maydanoz Kahvaltılık Biber Turşusunun Yapılışı: Biberleri yıkayıp fırın tepsisine dizin. Kabukları soyulabilir hale gelene kadar fırında en yüksek ısıda tutun. Fırından çıkarıp kabuklarını soyun. Sap ve çekirdeklerini çıkarıp,iri parçalar halinde doğrayın. İçine sarmısak ve maydanozları doğrayın. Sirke,tuz,şeker ve zeytinyağını da katıp harmanlayın. Bir kavanoza koyup ağzını kapatın. Turşunuzu bir gün dışarıda bekletip,daha sonra buzdolabına kaldırın.

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Kahvaltılık biber turşusuna bayılıyorum. Bir defa yapmaya kalktım beceremedim. Sağ olsun teyzem yapıp veriyor. Sadece kahvatı da değil çiğ köftenin kısırın yanında da hoş oluyor. Bayağı iştahta açıyor. İçinde sirke olduğundan bağışıklığı da güçlendiriyor. Yalnız sizin verdiğiniz tarif eksik gibi yada farklı bir tarif. Bizim kahvaltılık turşuda acı biber, limon domates, maydanoz sirke ve tuz oluyor. Siz kırmızı biber tercih etmişsiniz yeşil biber ve limon parçacıkları ile daha güzel oluyor

minik bebeğiniz için besleyici kahvaltı tarifleri hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
kahvaltı için değişik tarifleriniz var mı ?? kahvaltı için değişik tarifleriniz var mı ??
selam haftasonu misafirlerim var, kahvaltı için değişik tarifleriniz var mı yardımlarınızı bekliyourm
Soru-Cevap 1
6 aylık oğlum için doktor kahvaltı önerdi ! 6 aylık oğlum için doktor kahvaltı önerdi !
Oğlum 6 aylık ve ek gıdaya başlıycaz,dün doktora gittik bize kahvaltıya geçiş verdi.Benim bildiğim önce meyve püresi , oğurt falan verilmezmi, çok şaşırdım :S Önce bunlara alışacakmış 1 hafta sonra çorbaya geçecekmişiz, bilgi verebilecek var mı bana?
Soru-Cevap 0
Romantik Sabah Kahvaltıları için Romantik Sabah Kahvaltıları için
Şımarık tepsi modelleri Keyif tepsisi modelleri Güne sağlıklı başlamak için kahvaltı şart. Hep filmlerde gördüm. Romantik eş, sevdiceğine sabah...
Ev Dekorasyon Önerileri 1
Çocuklar için kahvaltının önemi Çocuklar için kahvaltının önemi
Sevgili anneler çocuğunuza kahvaltı yaptırmadan evden çıkarmayın.Onun sağlığı için en değerli öğün olduğunu söylersek yanlış olmaz sanırım. [FONT=Comic Sans...
Çocuk Sağlığı ve Eğitimi 0
minik bebeğiniz için besleyici kahvaltı tarifleri minik bebeğiniz için besleyici kahvaltı tarifleri
kahvalti tarifleri kahvaltı tarifleri kahvaltılık tarifler kahvaltılık besleyici bebek mamaları Kahvaltı Tarifi-1 2 adet kuru kayısı 1 yemek kaşığı mısır unu...
* Bebeklere Özel Menü 0