1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kahvaltıya krep nasıl yapabilirim tarif varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kahvaltıya krep yapmak istiyorum.Yarın sabah için.Eşim de ben de evdeyiz, malum okullar tatil. Ama hiç krep yapmadım tarif verecek varmı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    1.646
    Ödül Puanları:
    113
    - 3 su bardağı un - 1/2 cay kaşığı kabartma tozu
    - 2 corba kaiığı sıvı yağ
    - 2 su bardağı süt
    - 2 yumurta
    -1/2 cay kaşığıtuz
    - 1 tatlı kaşığı şeker

Krep'in yapılışı

Öncelikle yapmanız gereken şu unu ve kabartma tozunu derin bir kaba koyun üzerine yumurtaları kırın tek tek karıştırın daha sonra yağı tuzu ve şekeri ilave edin yavaş yavaş sütle sulandırın.Mikserle iyice çırpın ve hazırlaıdğınız hamuru 2 saat buzdolabında bekletin.Tereyağını kızdırdıktan sonra bir kepçe hamuru alın ve tavaya dökün bu şekilde krepleri hazırlayın.Üstüne istedeğe göre bal,reçel,peynir sürülebilirsiniz Afiyet olsun..

kahvaltıya krep nasıl yapabilirim tarif varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeftalili krep pasta

şeftalili krep pasta

Krep için: 3 yumurta 2,5 su bardağı süt 2 su bardağı un 1/2 su bardağı şeker yarım paket vanilin Krema için: 1/2 kg süt 3 kaşık un 3 kaşık mısır nişastası 1 çay bardağı şeker 1 çorba kaşığı katı yağ 1 şeftali Süslemek için: 1-2 adet şeftali (ince dilim doğranmış) Krep malzemelerinin tümünü mikser yardımıyla iyice karıştırın. Isıttığınız yağsız teflon tavaya küçük bir kepçe yardımıyla...
  2. Krep nasıl pişirilir tavada

Krep nasıl pişirilir tavada

Kızlar Krep nasıl pişirilir tavada bana yardım eder misiniz
  3. Bebe Krep (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Bebe Krep (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışı

Bebe Krep (17 Ay) Tarifi Resimli yapılışını istiyorum sizden aranızda Bebe Krep tarifini bilen varsa yazsın lütfen!
  4. Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı

Pudingli kağıt helva pastası nasıl yapılır tarifi varmı

Selam arkadaşlar.Kağıt helvaya oldum olası bayılırım ve duydum ki kağıt helkvadan pasta da yapılıyormuş, aralara puding dökülüyormuş.Acaba tam olarak tarifini bilen varmı benimle paylaşabilirmi....:)
  5. vodafone vodem internet ayarlarını nasıl yapabilirim bilen varmı ?

vodafone vodem internet ayarlarını nasıl yapabilirim bilen varmı ?

Arkadaşlar vodafone hattım var ve vodem kullanıyorum.Ricam şu ki vodem internet ayarları nasıl yapılıyor?Bilen varsa yardımcı olabilirmi?

Sayfayı Paylaş