Kahve Falı Bakılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Kahve Falı Bakılır
kahve falı bakılır kahve falıma bakarmısınız falıma bakarmısın falında dua eden kadın falında gözyaşı
Merhaba meleklerim sizlere MM olarak yeni bir hizmet sunuyoruz.Bundan sonra bu topic altında kahve falınıza bakacağım.Tabi her şeyde olduğu gibi bunun da bir takım kuralları ve kaideleri olacak.Öncelikle size kahve falından bahsetmek istiyorum...

KAHVE FALI

Geleneksel Türk Kavesi içimi sonrası fincanın dibinde kalan tortunun (telve) çalkalanarak ters çevirilip kapatılmasıyla fincanda ve tabakta oluşturduğu şekillerin yorumlanmasına dayanan bir kehanet yöntemidir. Türk islam toplumlarında uzun yıllardır özellikle kadınlar arasında sosyal ortamlarda oldukça yaygındır. Bazen gerçekten inanılarak, bazen de eğlence,dertleşme, kaynaşma hatta terapi yöntemi olarak kahve falı tüm toplumda ilgi görmeye devam etmektedir.

Fal için yapılan hazırlık

1. Bir niyet tutulur.

2. Fincan tabağa ters çevrilmelidir.

3. Fincan soğuyunca kaldırılmalıdır.

4. İlk önce fincana, daha sonra da tabağa bakılır.
kahve_fali1.jpg

Fal için hatırlanması gerekenler

1. Kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.

2. Kahve daima aynı yerden içilmelidir.

3. İçildikten sonra dipte kalan telve karıştırılmamalıdır.

4. Soğumadan fincan kaldırılmamalıdır

Tercihen şekerli kahve olmalıdır, iyice kaynatıldıktan sonra geniş ağızlı dik fincanlara yavaş bir biçimde köpüklü olarak dökülür. Ancak fincandaki telve az yada çok olur ise şekiller meydana gelemezler, telve şekillerin meydana gelmesine yetecek kadar bir miktarda olmalıdır, kısacası ne az, ne de çok olmalıdır.

Kahve fincandan hep aynı yerden içilir, fincanda içilen kahvenin telvesi ne sulu, nede kuru bırakılmalıdır. Niyet tutulduktan sonra fincan tabağa ters olarak bir kerede çevrilmelidir. Fincan, tabak soğuyunca yavaş bir biçimde kaldırılır, önce fincana sonra tabağa bakılmalıdır, ancak unutmayın ki aynı fincana birden fazla bakılmamalıdır.
Fincan yada tabak falında ilk önce renge bakılmalıdır. Şayet renk koyu ise dilediğiniz olamayacak demektir, fakat bunu fincanın içindeki şekiller değiştirebilirler. Eğer renk açık ise dilediğinize kolay kavuşacaksınız, ne açık ne de koyuysa muradınız eninde sonunda olacak demektir.Fal bakıldıktan sonra fincan açık bir biçimde bırakılmalıdır, eğer kapatılır ise fal bozulmuş sayılır.

KAHVE FALI NASIL BAKILIR?

Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisi sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanırlar.
bakmak.jpg

Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.

KAHVE TABAĞINA NASIL BAKILIR?

Kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, gözümüzle dört parçaya bölmeliyiz. Şimdi de fincanda gördüğümüz şekilleri veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi önce renge bakarak başlamalıyız. Tabağa konan telvenin şekline bakmalıyız, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki gibi yorumlanmamız gereklidir. Tabak falı fincan falındakileri bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olmayacak demektir.
tabak.jpg

Kimlere Kahve Falı Bakılır

*Gece kesinlikle kahve falına bakılmaz.
*Fal bakılacağı zaman kahvenin tek kişilik pişirilmesi şarttır.
*Olur olmaz yerde rastgele kişilere kahve falı bakılmaz.
*Karşınızdaki kişinin fala inancı yoksa, art niyetliyse falına bakmayınız.
*Fincanda çıkan fal eğer tabakta çıkmıyorsa o fala bakmak doğru değildir.
*Bir fincandan fala bir kişiden fazlası bakmamalıdır. Yoksa uğursuzluk getirir.
*Fal bakan kişinin temiz kalpli olması şarttır. Art niyetli kötü kimselere fal baktırmak doğru değildir. Aksi taktirde uğursuzluk gelir. Zaten falda yanlış çıkar.
*O gün fal bakılan fincan ve tabak ikinci bir fal bakımı için kesinlikle kullanılmamalıdır.

Burada şekillerin anlamlarını bulabilirsiniz....
https://www.meleklermekani.com/fal-...eken-adan-zye-tum-isaretler-ve-anlamlari.html

Şimdi gelelim fal baktırmak isteyenlere...

Fal baktırmak isteyenler şunları yerine getirmelidir..

*1-Konu ya da mesaj sayınız 30 ve üzeri olmalıdır.
*2-Fincanın kulptan başlayarak saat yönünde 4 resmi ve bir de tabağın resmi olmak üzere 5 resim çekerek niyetinizle birlikte mesajınıza eklemelisiniz.Sırasıyla resimleri numaralandırmalısınız ya da sırasıyla eklemelisiniz...Tabak ve fincan aydınlık olmalıdır ki şekilleri seçebileyim.
*3-Kahve falına en fazla 15 gün arayla baktırma isteğinde bulunabilirsiniz.15günden önceki istekler dikkate alınmayacaktır.
*4-Bu topic sadece fal baktırmak isteyenler onlara verilen cevap ve cevaba yapılan yorumları içerebilir.Konu dışı "Emeğine sağlık","Paylaşım için sağol" v.b. yorumlarda bulunmayınız...
*5-Her ne çeşitte olursa olsun hiçbir fal kesin ve net bilgi vermez.Ben sadece yorumlarım gerisi kadere kalmış.Söylediklerim çıkmassa bunun için kimse beni suçlayamaz.Sonuçta ben sizlerden para ve benzeri bir şey talep etmiyorum amaç sadece paylaşım ve eylence.

****Günlük en fazla 1 kişiye fal bakabilirim.1'ten fazla talep gelirse gün içinde onu bakıp sonraki gün diğerlerine devam edeceğim.

Evet meleklerim kahve falına bakmaya bayramdan sonra başlayacağım lütfen bilgileri ve kuralları dikkatlice okuduktan sonra fal isteğinde bulunalım.Aksi taktirde istekler değerlendirmeye alınmayacaktır.....Saygılarımla...

Son düzenleme:
Merhaba meleklerim Kahve falı bakmaya bu günden itibaren başlamış bulunuyorum isteklerinizi alabilirim...Tabi ki kureallar çerçevesinde :)Hadi bakalım fallarınız fallansın :D

bekarım. hayatımda kimse yok. falda neler varr.

hayal ben resimlerim yüklenmemiş. nasıl yapacağıummm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Canım imageshake yaz google a bir site gelecek oradan yükle resimleri resimler yüklenince ordan kopyala buraya yapıştır.Bu şekilde inşallah olur...

Bekarım ve hayatımda kimse yok demişsin ama burada bir kısmet görüyorum sana canım.Hem bu yabancı da olmayabilir yani halihazırda tanıdığın birisi olabilir.Daha önce birlikte olmuş olduğun biri olabilir ya da ne bileyim.Bu kişi oturmuş seni düşünüyor ve şayet hayatına girerse hayatında bi çok şeyi değiştireceğe sıkıntın varsa onları dindireceğe benziyor...

Yalnız o kişi de arkasını bir dağa yaslamış.Yani şey gibi duruyo.Baba parasıyla mı yaşıyo desem babasının işinde mi çalışıyo desem onun gibi bişey.Amam bu dağ yüksekçe bir dağ yani öyleyse bile babası zengin çocuğun durumu iyi.

Sen hiç çalıştın mı şu an çalışıo musun ev kızı mısın hayatını bilmediğin için bunları bilemiyorum ama çalıştıysan bu insanın yanında çalışmış olabilirsin.Ya da dediğim gibi çocuğun ailesinin sana bir yardımı dokunmuş olabilir herhangi bir konuda.Çünkü sen de o dağa bi tarafını yaslamış gibisin.
Çevrende seni çekiştiren ona buna dedikodunu yapan eli kolu uzun (yani her yerde eli kolu olan) biri var.Bu kişiyi tanıyosan dikkartli ol ona karşı.Tanımıyorsan da çevrene karşı dikkatle ol.Kimseye kolay kolay sırrını verme.Kimseye kendini açık etme.Çünkü bu kişi ve bu bir kadın sürekli senin açığını koluuyor.Ayağını kaydırmaya çalışıyor.

Ama tek de değil bilerek ya da bilmeyerek ona haber uçuran birileri daha var....

Bi de dost gibi görünen bir düşmanın var hem de bu kişi senin çok yakının.Yakın bir arkadaşın ya da bir akraban olabilir.Karamsar konuştum biraz ama dikkatli olmakta her zaman fayda var...

Bir dilek dilemişsen o yakın zamanda olmayacak gibi görünüyor.Bi de hanenin içi biraz karanlık yani bazı sıkıntılar sorunlar var ailenin başında diyebilirim.Sıkıntılardan kurtulmak için yollar arıyorsunuz ama falın başında da belirttiğim gibi,bir adam var hayatına girecek sevgili ya da eş olarak orasını bilemiyorum ,şu anda bile sanki senin sıkıntılarını dindirmek için uğraşır gibi bir hali var canım..

Benden bu kadar sanırım yeterli:)Ne kadar çıkar bilemem bu bir hayal gücü ve tahmin meselesi tabi ki canım.İnşallah hakkında hayırlısı olur.

Sevgiyle kal....

çok teşekkürler baya rahatladım. düşman mesleside doğru şüphelendiğim , yanımdayken elektriklerinden etkilendiğim insanlar var. sağol.

resim012wo.jpg

resim017c.jpg

resim028wf.jpg

resim026r.jpg

resim025a.jpg

Merhaba Hayel hanım sizi tanıdığıma çok sevindim bu sitede böyle bir hizmet verdiğinizede
fotoğrafları çektim inşallah olmuştur
TAM 5 AY ÖNCE SEVGİLİMDEN AYRILDIM 2 YILLIK BİR BİRLİKTELİĞİMİZ VARDI ONUNLA TEKRAR BİRLEŞEBİLECEKMİYİZ DİYE NİYET ETTİM FALIMDA NELER VAR BAKABİLİRMİSİNİZ TEKRAR BİRLEŞME GÖZÜKÜYORMU YOKSA YENİ BİŞELER Mİ VAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri