Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Kahve Falı Bakılır

  Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  kahve falı bakılır kahve falıma bakarmısınız falıma bakarmısın falında dua eden kadın falında gözyaşı Merhaba meleklerim sizlere MM olarak yeni bir hizmet sunuyoruz.Bundan sonra bu topic altında kahve falınıza bakacağım.Tabi her şeyde olduğu gibi bunun da bir takım kuralları ve kaideleri olacak.Öncelikle size kahve falından bahsetmek istiyorum...

  KAHVE FALI

  Geleneksel Türk Kavesi içimi sonrası fincanın dibinde kalan tortunun (telve) çalkalanarak ters çevirilip kapatılmasıyla fincanda ve tabakta oluşturduğu şekillerin yorumlanmasına dayanan bir kehanet yöntemidir. Türk islam toplumlarında uzun yıllardır özellikle kadınlar arasında sosyal ortamlarda oldukça yaygındır. Bazen gerçekten inanılarak, bazen de eğlence,dertleşme, kaynaşma hatta terapi yöntemi olarak kahve falı tüm toplumda ilgi görmeye devam etmektedir.  Fal için yapılan hazırlık

  1. Bir niyet tutulur.

  2. Fincan tabağa ters çevrilmelidir.

  3. Fincan soğuyunca kaldırılmalıdır.

  4. İlk önce fincana, daha sonra da tabağa bakılır.
  [​IMG]
  Fal için hatırlanması gerekenler

  1. Kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.

  2. Kahve daima aynı yerden içilmelidir.

  3. İçildikten sonra dipte kalan telve karıştırılmamalıdır.

  4. Soğumadan fincan kaldırılmamalıdır
  Tercihen şekerli kahve olmalıdır, iyice kaynatıldıktan sonra geniş ağızlı dik fincanlara yavaş bir biçimde köpüklü olarak dökülür. Ancak fincandaki telve az yada çok olur ise şekiller meydana gelemezler, telve şekillerin meydana gelmesine yetecek kadar bir miktarda olmalıdır, kısacası ne az, ne de çok olmalıdır.

  Kahve fincandan hep aynı yerden içilir, fincanda içilen kahvenin telvesi ne sulu, nede kuru bırakılmalıdır. Niyet tutulduktan sonra fincan tabağa ters olarak bir kerede çevrilmelidir. Fincan, tabak soğuyunca yavaş bir biçimde kaldırılır, önce fincana sonra tabağa bakılmalıdır, ancak unutmayın ki aynı fincana birden fazla bakılmamalıdır.
  Fincan yada tabak falında ilk önce renge bakılmalıdır. Şayet renk koyu ise dilediğiniz olamayacak demektir, fakat bunu fincanın içindeki şekiller değiştirebilirler. Eğer renk açık ise dilediğinize kolay kavuşacaksınız, ne açık ne de koyuysa muradınız eninde sonunda olacak demektir.Fal bakıldıktan sonra fincan açık bir biçimde bırakılmalıdır, eğer kapatılır ise fal bozulmuş sayılır.  KAHVE FALI NASIL BAKILIR?


  Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisi sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanırlar.
  [​IMG]

  Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.


  KAHVE TABAĞINA NASIL BAKILIR?


  Kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, gözümüzle dört parçaya bölmeliyiz. Şimdi de fincanda gördüğümüz şekilleri veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi önce renge bakarak başlamalıyız. Tabağa konan telvenin şekline bakmalıyız, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki gibi yorumlanmamız gereklidir. Tabak falı fincan falındakileri bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olmayacak demektir.
  [​IMG]  Kimlere Kahve Falı Bakılır

  *Gece kesinlikle kahve falına bakılmaz.
  *Fal bakılacağı zaman kahvenin tek kişilik pişirilmesi şarttır.
  *Olur olmaz yerde rastgele kişilere kahve falı bakılmaz.
  *Karşınızdaki kişinin fala inancı yoksa, art niyetliyse falına bakmayınız.
  *Fincanda çıkan fal eğer tabakta çıkmıyorsa o fala bakmak doğru değildir.
  *Bir fincandan fala bir kişiden fazlası bakmamalıdır. Yoksa uğursuzluk getirir.
  *Fal bakan kişinin temiz kalpli olması şarttır. Art niyetli kötü kimselere fal baktırmak doğru değildir. Aksi taktirde uğursuzluk gelir. Zaten falda yanlış çıkar.
  *O gün fal bakılan fincan ve tabak ikinci bir fal bakımı için kesinlikle kullanılmamalıdır.
  Burada şekillerin anlamlarını bulabilirsiniz....
  http://www.meleklermekani.com/fal-c...eken-adan-zye-tum-isaretler-ve-anlamlari.html


  Şimdi gelelim fal baktırmak isteyenlere...  Fal baktırmak isteyenler şunları yerine getirmelidir..

  *1-Konu ya da mesaj sayınız 30 ve üzeri olmalıdır.
  *2-Fincanın kulptan başlayarak saat yönünde 4 resmi ve bir de tabağın resmi olmak üzere 5 resim çekerek niyetinizle birlikte mesajınıza eklemelisiniz.Sırasıyla resimleri numaralandırmalısınız ya da sırasıyla eklemelisiniz...Tabak ve fincan aydınlık olmalıdır ki şekilleri seçebileyim.
  *3-Kahve falına en fazla 15 gün arayla baktırma isteğinde bulunabilirsiniz.15günden önceki istekler dikkate alınmayacaktır.
  *4-Bu topic sadece fal baktırmak isteyenler onlara verilen cevap ve cevaba yapılan yorumları içerebilir.Konu dışı "Emeğine sağlık","Paylaşım için sağol" v.b. yorumlarda bulunmayınız...
  *5-Her ne çeşitte olursa olsun hiçbir fal kesin ve net bilgi vermez.Ben sadece yorumlarım gerisi kadere kalmış.Söylediklerim çıkmassa bunun için kimse beni suçlayamaz.Sonuçta ben sizlerden para ve benzeri bir şey talep etmiyorum amaç sadece paylaşım ve eylence.


  ****Günlük en fazla 1 kişiye fal bakabilirim.1'ten fazla talep gelirse gün içinde onu bakıp sonraki gün diğerlerine devam edeceğim.

  Evet meleklerim kahve falına bakmaya bayramdan sonra başlayacağım lütfen bilgileri ve kuralları dikkatlice okuduktan sonra fal isteğinde bulunalım.Aksi taktirde istekler değerlendirmeye alınmayacaktır.....Saygılarımla...
   
  Son düzenleme: 19 Nisan 2010
 2. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Merhaba meleklerim Kahve falı bakmaya bu günden itibaren başlamış bulunuyorum isteklerinizi alabilirim...Tabi ki kureallar çerçevesinde :)Hadi bakalım fallarınız fallansın :D
   
  dilasa bunu beğendi.
 3. su.ay

  su.ay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  758
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri
  bekarım. hayatımda kimse yok. falda neler varr.
  hayal ben resimlerim yüklenmemiş. nasıl yapacağıummm.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Nisan 2010
 4. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Canım imageshake yaz google a bir site gelecek oradan yükle resimleri resimler yüklenince ordan kopyala buraya yapıştır.Bu şekilde inşallah olur...
   
 5. su.ay

  su.ay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  758
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  Son düzenleme: 23 Eylül 2009
 6. su.ay

  su.ay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  758
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri
  sorun vardı parça parça gönderdim


  [​IMG][​IMG]


  bekarım hayatımda kimse yok. falımda neler var
   
 7. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Hemen bakıyorum falına su aycım :D
   
 8. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Bekarım ve hayatımda kimse yok demişsin ama burada bir kısmet görüyorum sana canım.Hem bu yabancı da olmayabilir yani halihazırda tanıdığın birisi olabilir.Daha önce birlikte olmuş olduğun biri olabilir ya da ne bileyim.Bu kişi oturmuş seni düşünüyor ve şayet hayatına girerse hayatında bi çok şeyi değiştireceğe sıkıntın varsa onları dindireceğe benziyor...
  Yalnız o kişi de arkasını bir dağa yaslamış.Yani şey gibi duruyo.Baba parasıyla mı yaşıyo desem babasının işinde mi çalışıyo desem onun gibi bişey.Amam bu dağ yüksekçe bir dağ yani öyleyse bile babası zengin çocuğun durumu iyi.

  Sen hiç çalıştın mı şu an çalışıo musun ev kızı mısın hayatını bilmediğin için bunları bilemiyorum ama çalıştıysan bu insanın yanında çalışmış olabilirsin.Ya da dediğim gibi çocuğun ailesinin sana bir yardımı dokunmuş olabilir herhangi bir konuda.Çünkü sen de o dağa bi tarafını yaslamış gibisin.
  Çevrende seni çekiştiren ona buna dedikodunu yapan eli kolu uzun (yani her yerde eli kolu olan) biri var.Bu kişiyi tanıyosan dikkartli ol ona karşı.Tanımıyorsan da çevrene karşı dikkatle ol.Kimseye kolay kolay sırrını verme.Kimseye kendini açık etme.Çünkü bu kişi ve bu bir kadın sürekli senin açığını koluuyor.Ayağını kaydırmaya çalışıyor.

  Ama tek de değil bilerek ya da bilmeyerek ona haber uçuran birileri daha var....

  Bi de dost gibi görünen bir düşmanın var hem de bu kişi senin çok yakının.Yakın bir arkadaşın ya da bir akraban olabilir.Karamsar konuştum biraz ama dikkatli olmakta her zaman fayda var...

  Bir dilek dilemişsen o yakın zamanda olmayacak gibi görünüyor.Bi de hanenin içi biraz karanlık yani bazı sıkıntılar sorunlar var ailenin başında diyebilirim.Sıkıntılardan kurtulmak için yollar arıyorsunuz ama falın başında da belirttiğim gibi,bir adam var hayatına girecek sevgili ya da eş olarak orasını bilemiyorum ,şu anda bile sanki senin sıkıntılarını dindirmek için uğraşır gibi bir hali var canım..


  Benden bu kadar sanırım yeterli:)Ne kadar çıkar bilemem bu bir hayal gücü ve tahmin meselesi tabi ki canım.İnşallah hakkında hayırlısı olur.

  Sevgiyle kal....
   
 9. su.ay

  su.ay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  758
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri
  çok teşekkürler baya rahatladım. düşman mesleside doğru şüphelendiğim , yanımdayken elektriklerinden etkilendiğim insanlar var. sağol.
   
 10. SEVDAARSLAN

  SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  Merhaba Hayel hanım sizi tanıdığıma çok sevindim bu sitede böyle bir hizmet verdiğinizede
  fotoğrafları çektim inşallah olmuştur
  TAM 5 AY ÖNCE SEVGİLİMDEN AYRILDIM 2 YILLIK BİR BİRLİKTELİĞİMİZ VARDI ONUNLA TEKRAR BİRLEŞEBİLECEKMİYİZ DİYE NİYET ETTİM FALIMDA NELER VAR BAKABİLİRMİSİNİZ TEKRAR BİRLEŞME GÖZÜKÜYORMU YOKSA YENİ BİŞELER Mİ VAR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
   
 11. SEVDAARSLAN

  SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  227
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Resimler sırasıyla sadece ortaya tabak yerleşmiş bilginiz olsun :)
   
 12. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  İlk etapta söyleyebilirim ki şu an hayatında hiç pürüz yok...Hatta hiç hareket de yok.Çok durağan hatta sana da sıkıcı gelen bir hayatın var. Sevgilinden ayrıldıktan sonra kalbini başkalarına kapatmışsın sanırım halen onu düşündüğün için başkalarını kalbine almamışsın diyebilirim.

  Uzun bir dönem bu boşluk devam edecek yani uzunca bir dönem bu 3 yıl ya da 3 ay olabilir bilemiyorum tam olarak hayatına ne eski sevgilin ne de bir başkası girmeyecek gibi gözüküyor.Yalnız bu zaman çerçevesinde sana yaklaşmak isteyenler var fakat sen onları reddediyor bir manada kısmetine kendin engel oluyorsun.

  Fincanın parladığı için şu anda tam olarak ayırt edemiyorum ama sanki 3 kişi bir yükün altına girmiş gibisiniz.Bu 3 kişiden birisi sana çok sadık bir dostun ya da arkadaşın olabilir.Diğeri sen öbürü de uzun boylu birisi ama kız mı erkek mi şu an tam olarak bilemiyorum...

  Yalnız sana korku veren biri var hayatında sanki başına çöreklenmiş gibi.Bir şeylerin ters gitmesinden sorumlu tuttuğun biri olabilir bu.Tahminlerinde haklısın böyle bişey varsa.Bu kişiye karşı dikkatli ol diyorum.Belki de bu kişinin farkında değilsindir ama işlerine taş koymak isteyen biri.

  Eski sevgilinin kalbi hala sende görünüyor.Ama ailenden veya çevrenden onun senden uzaklaşmasına yol açan birileri var.Yakın zamanda bir birleşme söz konusu deil ama çevrende senin işlerine taş koyan kişiyi bulabilir ve onu engelleyebilirsen birleşmemeniz için hiç bir sebep kalmayacak gibi görünüyor.Son olarak bu kişi senin evine girip çıkan biri diyewrek falı bitiriyorum..

  Hakıında hayırlısı olsun inşallah falın iyisi çıksın kötüsü çıkmasın :)Öyle niyet edelim ...

  Sevgiyle kal...
   
 13. perize

  perize Üye Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  slm

  buda benim cnm.evlilik.iş.sağlık varmı ne zaman.
   
  Son düzenleme: 25 Eylül 2009
 14. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Resimleri küçük eklemişsiniz bu yüzden bakamıyorum kusura bakmayın.İmageshake.com adresinden resimleri upload edip buraya eklemeyi deneyin...
   
 15. perize

  perize Üye Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2009
  Mesajlar:
  379
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  girdim siteye am beceremedim.
   
Kahve Falı Bakılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kahve Fincanına Nasıl Bakılır?

  Kahve Fincanına Nasıl Bakılır?

  Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali...
 2. Kahve Falı Nasıl Bakılır?

  Kahve Falı Nasıl Bakılır?

  kahve falında melek görmek kahve falında peri falı peri falı nasıl bakılır resimli anlatım resimli anlatım Yoruldunuz. Sıkıldınız. Şöyle güzel okkalı bir türk kahvesini hakkettiniz değil mi? Hadi kahveyi içtiniz diyelim. Kahve içildikten sonra fal bakmamak olmaz. İnsanoğlunun bitmeyen merakı: Geleceği bilmek . Kahveyi fincanın hep aynı noktasından içmişsiniz. Fincan çoktan ters çevrilmiş...
 3. kağıt falına nasıl bakılır

  kağıt falına nasıl bakılır

  kağıt falı nasıl bakılır iskambil falı nasıl bakılır iskambil fali nasil bakilir video kartlarıyla fal Fala inanma falsız da kalma demişler:) Okadar çok fal çeşidi varki bunlardan biriside kağıt falı kızlar bakalım kağıt falı bizim için neler söylüyormuş:) Kartlar simgeler ne anlama geliyormuş birlikte öğrenelim bakalım:tik: Niyet falı açılırken bir deste oyun kağıdı kullanılır. Fakat el...
 4. kahve falı bakılır

  kahve falı bakılır

  kahve falı bakalım facebook kahve falı fala inanma falsız kalma diyenlerdenmisiniz.arayın kahve falınıza bakalım.memnunu kalacaksınız.:m.c:
 5. Kahve falı

  Kahve falı

  Falımın fotoğraflarını çektim iyi fal bakan biri falıma bakarsa çok sevinirim :) [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL] [/URL]
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş