kahve nasıl yapılır

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
kahve nasıl yapılır
kahve nasıl yapılır en güzel kahve nasıl yapılır güzel tek kişilik iyi
Arkadaşlar kahve türk dünyasında çok önem taşıyan bi içecektir ki dinimizcede kahve içmek çok sevaptır kokusu ağızdan çıkana kadar melekler içen kişi için istiğfar edip yanından ayrılmazlarmış.herkesin kahve yapışı farklıdır yazarsanız hepsini deneyip en güzel olanını yaparız bundan sonra

bir tatlı kaşığı kahve
yarım tatlı kaşığı şeker
bir fincan su

kahveyi ve şekeri iyice karıştırıp bir fincan suyu dökerim ve hiç karıştırmadan en kısık ateşe koyup köpüğü geldikçe suyunu hiç almadan sadece köpüklerini alarak kahvede köpük kalmayacak kadar pişiririm çok güzel olur sizler nasıl yapıyorsunuz.benim tarifim tek kişilik kişi sayısına göre çoğaltabiliriz...

Cevap: kahve nasıl yapılır

paylaşım için teşekkürler.. emeğine saglıkkk :)

ecelin adminim valla bi kahve pişirme makınası var motoru çok sık yansadada uçuza bi tane alabilirsiniz...

2 dk. yı almıyoo yapmak vee süperr köpüklü oluyorr..

beni istemeye geldiklerindee işime iii yarıcakkk :haha:

kaynanamm duymasınn :zuha:

ben kisik atesde yapmiyorum bi deneyim. ellerine saglik canim.

haaa işte bu ilgi alanıma girdi şimdi kırk yıllık ev kadınları gibi övünerek tarif verebilirim ayyy allamm inanamıyom bende tarif veriyommm :hhh:

bu arada benim kahvelerim süper olur içenlerin bana seslenişi değişir kahveci güzeli diye :D:D

ben önce kahveyi cezveye koyarım herşey kişinin isteği üzerine göz kararımladır ama kahveyi bol atmayı severim :D:D önce kahve isteğe göre şeker sonrada su oda göz kararı ölçmeye üşeniyorum ki hoş hepde tutar :D:D
ateşe koyarım karıştırrım sürekli köpüğü çıkınca köpüklerin sonunu getirecek akdar fincanlara eşit miktarda dağıtırım ardından kahve kaynamaya başladımı cezveyi havada olacak şekilde ateşte tutarım iyi kaynaması lazım sonra fincanlara dökerim ve köpükler sadece ilk yudumlarda olmaz fincanın dibi gelene kadar köpüklüdür :D:D ellerime sağlık beeee :D:D

eee ayda yılda bildiğim bir şeyin tarifini verdim ondan uzadı gibi idare edin tadını çıkarıyom :hhh:

hello.gif
ruyamm adminim kahvenin kokusuu taaa izmiree kadar geldiii ....

ben de karıştırırdım köpüklerini fincanlara dağıtırım...ama karıştırmamak püf noktası .....artık karıştırmıyorum.....kısık ateşte pişiyor köpük köpükk

bende önce karıştırırdım.ama kısık ateşte karıştırılmadan pişirilirse daha güzel ve bol köpüklü oluyo.küpüğü de kaşıkla dağıtmıyorum.fincanlara koyarken yeterince gidiyo...

teyzem tam bi kahvekoliktir ve ben küçükken o öğretmişti
öncelikle kahvenin köpüğünü aldığım için çok kızardı o zaman kahve çiğ kalır derdi :))
teyzemden bu işi öğrendiğimi düşünüyorum içenlerden onaylıdır :)) püf noktası önce suyu koyuyorum üstüne kahve ve şekeri hiç karıştırmadan altını kısık ateşte açıyorum kahvenin çökmesini bekliyorum sonra bi kere karıştırıp bırakıyorum ve cezve seviyesinde köpük çıkana kadar bekliyorum ama köpüğünü almıyorum zaten fincanlara koyarken önce yarısına kadar hepsine koyup daha sonra tamamlayınca hepsine dağılıyo melekcanlar :))

hıı bide tatlı sevenler için küçük bi öneri bir tatlı kaşığı çikolata koyarsanız içine harika oluyo tabi aşırı tatlı tadını engellemek için şeker atmadan deneyin derim
fazla konuştum sanırım afiyet olsun meleklerim :))

teyzem tam bi kahvekoliktir ve ben küçükken o öğretmişti
öncelikle kahvenin köpüğünü aldığım için çok kızardı o zaman kahve çiğ kalır derdi :))
teyzemden bu işi öğrendiğimi düşünüyorum içenlerden onaylıdır :)) püf noktası önce suyu koyuyorum üstüne kahve ve şekeri hiç karıştırmadan altını kısık ateşte açıyorum kahvenin çökmesini bekliyorum sonra bi kere karıştırıp bırakıyorum ve cezve seviyesinde köpük çıkana kadar bekliyorum ama köpüğünü almıyorum zaten fincanlara koyarken önce yarısına kadar hepsine koyup daha sonra tamamlayınca hepsine dağılıyo melekcanlar :))

hıı bide tatlı sevenler için küçük bi öneri bir tatlı kaşığı çikolata koyarsanız içine harika oluyo tabi aşırı tatlı tadını engellemek için şeker atmadan deneyin derim
fazla konuştum sanırım afiyet olsun meleklerim :))

Geri