Kahve yorgunluğu alır mı kahve severler yazar mısınız?

• Konbuyu başlatan Busehira
  • Başlangıç tarihi
B

Busehira

Forum Okuru
Kahve yorgunluğu alır mı kahve severler yazar mısınız?

Kahve yorgunluğu alır mı melek kadınlar kulübü kahve yorgunluk yapar mı forum'da.​

Ben şimdiye kadar hiç kahve içmedim daha çok çay seviyorum kahve denemedim ama arkadaşlarla kafeye filan gittiğimiz zaman hepsi neredeyse kahve içiyor. Ben de aralarında kalıyorum kahve içmediğim için. Kahve içebilir miyim acaba denesem? Bir de kahveye başlasam tiryaki filan olur muyum kafein var hani içinde. Kahve yorgunluğu alır diyorlar acaba alır mı gerçekten? Bazen ders çalışırken uykum geliyor. Kahve yorgunluğu alır mı dersiniz?

images (13).jpeg

Vallahi sabah gözümü açar açmaz yaptığım en güzel şey kahve diyebilirim. Yorgunluğu alır mı bilemiyorum da sabah mahmurluğunu kesinlikle alıyor. Her gün minimum bir fincan kahve içmeden güne başlayamıyorum. Hatta ben çay bardağında seviyorum tavsiye ediyorum uykuyu açıyor bu kesin :)

Bu arada ders çalışırken gene günde bir kupa ya da uykun geldiğinde kesinlikle şekersiz nescafe 2 si bir arada iç uyku vs kalmayacaktır dene.

Merhabalar
Kahveyi sevmeyen yoktur herhalde kahve herkesin sevdiği bir içecek bana kalırsa. Hele şöyle mis gibi kokulu türk kahvesi olmazsa olmazımız. Kahvede bol miktarda kafein adlı bir bileşen yer alır ki bu tüketimi ardından hızla kana karışır ve beyne ulaşır beyni uyarıcıdır. Kahve elbette uyanık yapar, enerjinizi yükseltir, kahve içmek elbette uykuyu kaçırır. Özellikle kalp hastaları gibi ciddi rahatsızlığı olanlar kahve tüketiminde dikkatli olmalılar. Uyku kaçırdığı için enerji verici ve beyni uyardığı için sıkıntı oluşturabilir ve ayrıca carpintiya neden olabilir. Kahve çok özel ve güzel bir içecek biz Türkler için de. Türk kahvesi yapımı çok önemli güzel kahve yapmak maharettir aslında.

"Kahve yorgunluğu alır mı"​

Yukarida da söylediğim gibi kahve yorgunluğu alır. Enerji verir. Uyanık tutar. Gece geç saatlerde alınmasını kesinlikle önermiyorum çünkü uykunuzu kaçırabilir çünkü kahve çok hızlı kana karışır ve beyne ulaşır. Türk kahvesinin en önemli özelliği ağızda bıraktığı o muhteşem tattır. Diğer kahve türlerine göre daha yoğun ve kaynatılarak hazırlanan kahve türüdür türk kahvesi.

Kahve yanına tatlıya ne dersiniz? Bakın aşağıda kahve yanında muhteşem gidecek bir tatlı tarifi veriyorum. "Kedi dilli ağlayan pasta nasıl yapılır" tarifini hemen aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Geri