Kahverengi cilt lekesi olanlar için doğal maske

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Kahverengi cilt lekesi olanlar için doğal maske
Bayanlar için cilt güzelliği büyük önem taşımaktadır. Zamana meydan okumak maalesef mümkün değil. Ama bir takım önlemlerle zamanla oluşan kırışıklıklar dan lekelenmelerden kurtulmak mümkün.Günümüzde her bir cilt problemi için farklı yöntemler uygulanmakta ve tedavi edilmektedir. Bir çok cilt problemi güzellik merkezlerin de giderilse de geleneksel yöntemler kullanarakta bu sorunlar ekarte edilebilir.

kahverengi leke için maske.jpg
Özellikle kahverengi lekeler bayanların sık müzdarip olduğu ortak sorunlardan. Yaşam tarzı,hormonal değişimler, beslenme alışkanlıkları,kullanılan ilaçlar,gebelik,uzun süre güneşe maruz kalma ciltte kahverengi lekelenmelere yol açabilir. Kahverengi cilt lekeleri güzellik merkezlerinde lazerle tedavi edilsede bütçesi olmayanlar doğal yöntemleri deniyor. Evde bulunan malzemelerle kahverengi cilt lekelerinden kurtulmak mümkün. Şimdi sizlere kahverengi cilt lekelerin den kurtulmanız için bir kaç öneride bulunucam.

Her gün lekeli olan bölgelere limon sürün. Limon kahverengi lekeler üzerinde hayli etkili. Düzenli olarak cildinize limon sürerseniz lekelere elveda edebilirsiniz. Bir diğer önerim de yumurta akıyla zencefil tozun dan oluşan maskem. Evet hanımlar 1 yumurta akına 1 çay kaşığı zencefil ekleyin her iki malzemeyi iyice çırpın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün.Göz çevresini karışım dan uzak tutun. Kurumaya yakın bu maskeyi peeling yapar gibi parmaklarınızla çıkarın. Bu işlemi haftada 1 uygulayın. Sivilcesi olanlar da bu maskeyi uygulayabilir, sivilcelerden kurtulabilirler. Zencefil cildi yakabilir. Yüzünüzde aşırı yanma olursa bu işlemi tekrar etmeyin.
 

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Bu maskeyi ben daha önce denemiştim. Kesinlikle işe yarıyor . Özellikle yeni oluşan kahverengi lekeler ve gebelik lekelerine iyi geliyor. Benim önerimde her sabah saf gül suyuyla cilt temizliği yapın. Maden suyuna limon sıkın ve buz kalıplarına dökün. Bu buz kalıplarını her sabah cildinize uygulayın . Bu verilen bakım önerilerini adım adım uygularsanız gerçekten cilt lekelerin den kurtulabilirsiniz.
 

Ecem ;)

Aktif Üye
Üye
Doğumdan sonra cildim de kahverengi lekeler oluştu. Ben de yumurta akı ve zencefil maskesini uyguladım . Gerçekten lekelerden kurtuldum. Limonu zaten her gün düzenli olarak elime yüzüme sürüyorum. Yaşlılığa karşı kahverengi leke oluşumuna da iyi geliyor.
 
Üst