Kahverengi Saçlara Bakım Önerileri

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Kahverengi Saçlara Bakım Önerileri
ışıltılı kahve saç rengi kahverengi saç tonları kahverengi saçlar sıcak çikolata rengi kızıl kahve
Biliyorsunuz şimdilerle kahverenginin tonları çok moda... Ünlü ünsüz herkesin saçı kahverengi tonlarında...Sizde saçınızı kahverengiye boyatmak istiyorsunuz ama size yakışırmı bilmiyorsunuz yazımızı okuyarak size kahverengi saç renginin uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz...

Diyelimki saçınızı kahverengiyi boyattınız fakat kahverengi saçın kullanımı sanıldığı kadar kolay değil. Her yıkamada renk biraz daha akıp soluk bir hal alabiliyor. Saçınızın renginin solmaması her yıkamadan sonrada ilk boyamadaki gibi canlı kalması için neler yapmalısınız...

Hepsinin cevabı burada :tik:

kahverengi-sac-3720.jpg


Kahverengi sizin için doğru renk mi?

Aşağıdakilerden en az ikisi size uyuyorsa saçlarınızı kızıl renge boyatmak iyi bir fikir olabilir.


Saçlarınız mat bir kahverengi ise…

Doğal saç renginiz zengin kahve tonlarından uzak donuk bir tondaysa ışıltılı koyu bir kahve size yakışacaktır.

Fazla uğraştırmayacak bir renk arıyorsanız…

Eğer doğal saç renginiz çok açık sarı değilse kahverengi saçların bakımı çok kolaydır. Hatta evde kendiniz bile yapabilirsiniz hata payı çok düşüktür.

kahverengi-sac1-3226.jpg


Saçlarınız yıpranmış ve matsa…

Koyu renk boyalar ışığı en iyi şekilde yansıtır saç kı rılmalarını saklar ve saçlardaki yıpranmışlık görüntüsünü en aza indirger.

kahverengi-sac2-6377.jpgKahverengi muhafaza etmenin yolları:

Seçtiğiniz kahve tonunu saç kesiminize uydurun. Saçlarınız bir boydaysa daha koyu bir kahve kullanın ki rengin etkisi artsın. Eğer saçlarınız kısa ya da çok katlıysa o zaman uçları biraz daha açık boyayın. Böylece boyadaki dalgalanma saç kesiminizi de belirginleştirir.

Uçlarda gezinin. En çok dikkat çeken esmer saçlılar ya çok koyu ya da çok olanlardır. Eğer saç renginizin tonu ortalarda geziniyorsa o zaman boya çok da başarılı sayılmaz.

Saçlarını evde boyayanların en sık yaptığı hata çok s.cak tonda bir kahverengi uygulamaktan kaynaklanan turuncumsu renk. Eğer altın-kahve tonlarının peşindeyseniz bir kutu altın kahve bir kutu da nötr kahverengi boya alıp bu ikisini birbirine karıştırın ve karışımı saçlarınızda kullanın.

Mümkünse saç spreyinden uzak durun. Hiçbir şey pırıl pırıl parlayan kahverengi saçların parlaklığını saç spreyi kadar çabuk yokedemez. Eğer illa böyle bir şekillendirici kullancaksanız o zaman mutlaka parlaklık veren bir serum da kullanın.

Siyahtan uzak durun. Eğer saçlarınızın kahverengini koyu kahvenin de ötesinde koyu bir renge boyamak istiyorsanız mutlaka bir kuaför salonuna gidin. Saçınızı bir kere mavi-siyaha boyadınız mı geri dönüş yoktur. Bundan sonra rengi açmanın tek yolu hem cebinizi hem de saçlarınızı yıpratacak okkalı bir kuaför işlemidir.

Kahverengi saçlılar için makyaj önerileri:

Bol bol siyah renk rimel kullanın. Koyu renkteki saçlarınızı dengelemek için koyu renk kirpiklere ihtiyaç duyacaksınız.

Göz makyajınızda renklerle istediğiniz gibi oynayın. Saç renginiz dramatik bir makyajla iyi görünür.
 
Geri
Üst