kahverengi vajinal akıntı neden olur?

Y

yardım soru

Forum Okuru
kahverengi vajinal akıntı neden olur?
selam adetten sonra kahverengi akıntım geldi bunun nedeni nedir adetim normal günde başladı ve bitti

Merhaba,

Kahverengi vajinal sekresyonlar zaman zaman eski kan ile ilgili olabilir. Yani adet bitimin den sonra rahimde kalan kan dışarıya atılmıştır. Bu durum normaldir. Adet bitiminden bir kaç gün sonra görülebilir...Diğer zamanlarda, kahverengi bir vajinal akıntı kendiliğinden oluşabilir; kanama belirtisi görülmez ve bu vajinal enfeksiyonlarda veya pelvik inflamatuar hastalığında görülebilir.Kahverengi vajinal kanamanın bazı nedenleri şunları içerir:

Rahim iç duvarının parçalanması (endometriyum) genellikle menstrüasyon sırasında dışarı atılır ancak bazen uterus içeriğinin küçük bir kısmı tutulabilir. Birkaç gün veya daha fazla süre sonunda atılırsa, kahverengi vajinal kanama görülebilir.Hamileliğinizin gerçekleştiği evreye bağlı olarak fetüsün, plasentanın veya rahim içi astarının (endometriyumun) bir kısmının kalıntısı olaydan günler veya haftalar sonrasında atılabilir.Vajina, uterus veya fallop tüplerinin enfeksiyonları ,hafif kanamaya neden olabilir.Hafif bir kanama varsa ve enfeksiyon sınırlıysa, kahverengi bir vajinal kanama kısa bir süre fark edilebilir. Ağrı ve ateş gibi diğer semptomlar da görülebilir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar deşarj olmaksızın kahverengi vajinal kanamadan sorumlu olabilir .. Kanser , özellikle rahim ağzı kanseri vakalarında, servikste hafif kanama ve ülser oluştuğu durumlarda bazen kahverengi bir vajinal kanama görülebilir. Bu durumda, anormal vajinal kanamalar belli bir sürede ortaya çıkabilir

Geri