Kakaolu nescafeli kek nasıl yapılır tarifi var mı?

H

Hilal777

Forum Okuru
Kakaolu nescafeli kek nasıl yapılır tarifi var mı?

Kakaolu nescafeli kek melek kadınlar kulübü kakaolu nescafeli ıslak kek forum'da.​

Arkadaşlar kahveyi çok severim ben bu tür tarifleri denemeye karar verdim. Nette kakaolu nescafeli kek gördüm bunun tam tutan güzel tarifi varsa paylaşırsanız sevinirim. Kahve çay yanında iyi gider diye düşündüm. 5 caylarimiz meşhurdur bizim arkadaslarla aramızda. 5 çayına da iyi gider bence. Kakaolu nescafeli kek tarifi varsa paylaşırsanız sevinirim.

images (18).jpeg

Merhabalar
Yumuşacık leziz mi leziz mutlaka denemeniz gereken bir tarif vereceğim sizlere. Normal kekten ziyade buram buram kahve kokulu bir kek bu. Hemen aşağıdaki tariften yaparsanız tam tutacak bir kek tarifi olacaktır. Kakaolu nescafeli kek tarifi aşağıda.

"Kakaolu nescafeli kek tarifi"​

• 3 yumurta
  • 1.5 su bardağı şeker
  • 2 yemek kaşığı Nescafe Gold
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 2.5 su bardağı un
  • 1.5 yemek kaşığı kakao
  • Yarım çay bardağı damla çikolata
  • Vanilya
  • Kabartma tozu
Oncelikle bir bardak sıcak suya Nescafe hazırlayın kenarda bekletin. Bu sırada bir kabın içerisinde yumurta ve şekeri iyice köpürene kadar çırpalım. Soğuyan Nescafe yi ve sıvı yağda ekleyerek yine üzerine un kabartma tozu ve vanilyayı ekleyip tekrar çırpın tabii ki kakaoyu unutmayalım. En son damla çikolataları koyarak çırpma işlemi yapmadan bir kaşık yardımı ile karıştıralım kek kalıbınızı yağlayıp biraz un serpiştirelim. Karışımı kalıba dökerek önceden ısıtılmış 180 derecede keki pişirin.

Siz daha eğer kabak tatlısı denemediyseniz mutlaka aşağıdaki linkten "kabak tatlısı tencerede nasıl yapılır tarif var mı" konumuzu hemen inceleyebilirsiniz.

Geri