Kakaoya bulanmış kurabiye tarifi arıyorum kızlar?

• Konbuyu başlatan İpekpltli
  • Başlangıç tarihi
İ

İpekpltli

Forum Okuru
Kakaoya bulanmış kurabiye tarifi arıyorum kızlar?

Kakaoya bulanmış kurabiye melek kadınlar kulübü kakaoya bulanan kurabiye forum'da.​

Kızlar yarın misafirlerim gelecek birkaç şey yapacağım bir de kakaoya bulanmış kurabiye tarifi istiyorum sizden. Kakaoya bulanan kurabiye tarifi verir misiniz ama denenmiş olsun lütfen. Tam tutan bir tarif olmalı püf noktalarını da yazarsanız sevinirim. Kakaolu olan her şeyi seviyorum onun için misafirlerime de yapmak istiyorum.

Merhabalar
Kakaonun girdiği her şey lezzetli oluyor bana göre de. Sizin için misafirlerinize ikram edebileceğiniz bir kakaoya bulanmış kurabiye tarifi vermek istiyorum.

"Kakaoya bulanmış kurabiye tarifi"​

• 3 yemek kaşığı tereyağı yoksa margarin oda sıcaklığında olmalı
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 yumurta
  • 1 çay bardağı pudra şekeri
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2-2.5 su bardağı un
  • 1 fincan pudra şekeri
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 çay kaşığı toz tarçın
Hamurunu yoğurun pürüzsüz bir hamur yapın. Unu da kontrollü şekilde koymanızı tavsiye ederim. Ele yapışmayan bir hamur olmalı. Hamurdan küçük parçalar alınır ve yuvarlanır. Hafif yassı bir şekil verin ve fırın kağıdı serili tepsiye sıralayın. 160 derecede pişirin. En son pişen ılık olan kurabiyeleri pudra şekeri tarçın kakao karışımına bulayıp servis yapabilirsiniz.

Dilerseniz misafirleriniz için aşağıdaki linkten "sürpriz kurabiye biskrem tarifi arıyorum hanımlar" tarifini ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

Geri