Kalbiniz kırılırsa...

gamselim

Mekanın en şık Meleği
Üye
Kalbiniz kırılırsa...
aşk eldiveni rüyada kalbi kırılmak kalbi kırılan erkek
Kalbi kırmak kolay, onarmaksa çok zordur… Kalbinizi başkaları kırar, parçaları yapıştırmaksa size düşer… Korkmayın, kendinizi iyi hissetmeyi başaracaksınız
KALP kırıklığının ilk aşaması, korkunç bir kırgınlık hissi. Ama tamamen geçici ve iyileşmek için gerekli. Kendinizi toplayıp, kırık kalbinizi onarmak için bize kulak verin…

Şarkı Söylemeyin
Duygusal kriz sırasında ihtiyacınız olan, sizin için en iyi olan şeyi yapmayı öğrenmektir. Sizi harap eden bu durumla başa çıkarken, zamanı durdurmak en sağlıklı yoldur. En sevdiğiniz müziği dinleyin hatta sesinin açın, siz de söyleyin. Arabanıza binin, pencereyi açın, rüzgarı yüzünüzde hissedin. Geçici bir süre de olsa hayata dair bir şeyler hissetmek, sizi endişe ve üzüntülerinizden uzaklaştıracaktır.

Evde Durmayın
İlişkiniz bittiğinde, sürekli aklınız onunla meşgul olur. Bu gergin duyguyu idare etmek için zamanınızı daha verimli yapılandırmanız gerekir. Gününüzü doldurun. Öğle yemeklerine gidin, dışarı çıkın, sinemaya hatta masaja zaman ayırın. Bu gibi durumlarda çalışmak gerçekten çok yararlıdır. İş, kafanızı dağıtmanıza yardımcı olan bir terapi gibidir. Acınızı hafifleten, sizi oyalayan çeşitli faaliyetler, bu zor günlerle daha kolay başa çıkmanızı sağlar.
Kendinizi Şımartın
Terk edilmek, kalbine bıçak saplanmak gibi bir duygudur. Diğer yaralar gibi, kalp yarasının da iyi bakıma, şımartılmaya, iyileşmeye ihtiyacı vardır. Kendinize zaman ve ilgi gösterin.

Dinlemeyin,Anlatın
Öğüt almak yerine sadece duygularınızı dinlemeleri için arkadaşlarınızı arayın. Öğütler kendinizi kötü hissetmenize, hatta zayıf olduğunuz sinyalleri almanıza bile neden olabilir. Üstelik bu size daha çok acı bile verebilir. Kalp acısı sadece sizin hatanız değil. En çok ihtiyacınız olan şeylerin destek, arkadaşlık ve anlayış olduğunu unutmayın.

yurtta kalıorum bi öneriniz varmı çok zor durumdayım :S

zaman....

yurtta kalıorum bi öneriniz varmı çok zor durumdayım :S

canım benimm dediğim gibii kendini başka şeylere verr en başta sakın yalnız kalmaa hepp bir ortamda oll bak yurt senin içinn güzell bir ortamm arkadaşlarınla vakitt gecirr yalandan olsa bilee gülll ve asla uykun gelmeden yatagına yatmaa...
yaraların daha cokk yeniysee sürekli aglar ve içlenirsin ama bunlar zamanın vermiş oldugu ilaçç gibii yavaşca yeriniii hissetmemeye bırakacak....
caree için bişeyler arama cünküü care yine sensinn...kendini toparlayacak olanda senn kendini dagıtacak olanda sensinn...
süreklii programlar yapp asla durmaya düşünmeye vaktin olmasın...
bu dönemdee yapılmaması gerekenlerden biri yalnız kalmaktırr...kendine aglayacak köşeler arama tam tersi aglamayacak yaşadıklarını sana hatırlatmayacak köşelerde ol...
arkadaşlarına süreklii bişeyler anlat içinii boşalttt yada buraya gelipp içindekilerii yazabilirsin bendee dinlerim...
senin için ne dogru ne hayırlı isee o olsun canım...
herşey gönlünce olsun...

ben çok kinciyim.unutuyorum,kırgınlığım geçiyor,ama asla affetmiyorum,hatta öyle ki,kırgınlığımın hesabının sorulması için Allah ' a yalvarıyorum.kötü bir şey,saplantı gibi ,ama peşini bırakmıyorum kırgınlık acısının ve öfkemin.

ben çok kinciyim.unutuyorum,kırgınlığım geçiyor,ama asla affetmiyorum,hatta öyle ki,kırgınlığımın hesabının sorulması için Allah ' a yalvarıyorum.kötü bir şey,saplantı gibi ,ama peşini bırakmıyorum kırgınlık acısının ve öfkemin.

böle yaparak sadce kendine zarar verbilirsin canımm başka kimsyee kincii cokk olma hatta hiçç olmaa yaa ne bilimm bölee kendine zarar veririsin...

Geri