1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Kalça estetiğinde Silikon uygulaması nasıl olmaktadır?

  Konu, 'Plastik Cerrahi' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Birkaç asır önce yapılan sanat eserlerinde geniş kalçalara ve popoya sahip kadınlar estetik, güzelik ve cinsellik sembolü olarak ifade edilmekte idi. Değişen zamanla birlikte estetik normlarında değişmesi sonucunda, günümüzde dar ve yüksek kalçalı ve arkaya doğru çıkık, üst alt mesafesi kısa, sarkmamış popolu kadınlar seksi ve güzel kadınlar olarak kabul edilmektedir.
  Popo ve Kalça estetiği sık yapılan bir estetik ameliyatmıdır?

  Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece yüz güzelliği olarak görmekten vazgeçmişler, vücut güzelliğine de en az yüz güzelliği kadar hatta ondan daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı hızla artmaktadır.

  < Konu Resmi..>  Popo ve kalça estetiği özellikle Brezilya, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde sık olarak yapılmaktadır. Sağlık turizmi kapsamında bu ülkelerden bir çok kişinin ülkemize gelip bu ameliyatları olması ve medya da yer bulması ile bu ameliyatlar ülkemizde de giderek artan bir şekilde yapılmaya başlanmıştır.

  Kalça ve Popo estetiğinde Silikon implant uygulamsı nasıl olmaktadır?

  Kalça ve popo estetiğinde en etkili, en kesin sonuç veren ve en kalıcı yöntem olarak bilinmektedir. Meme silikon protezlerine benzer yapıdaki popo silikon protezleri ile gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi veya spinal-epidural anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Silikon protez gluteal kasların arasına yerleştirilmelidir, mümkün olmayan durumlarda bazen bu kasın zarı altına da yerleştirilebilir. Ancak deri altına yerleştirilmesi uygun plan değildir.

  Kalça veya popo germe ameliyatı ne zaman ve nasıl yapılır?

  Aşırı kilo alıp vermeler, doğum, yaşlanma ve bariatrik cerrahi sonrasında kalça ve popo bölgesinde deri altı dokularının kilo kaybına bağlı olarak erimesi ile aşırı sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda sarkan derilerin fazla kısımlarının alınarak kalça ve popo bölgesi yukarı doğru gerilmelidir. Bu ameliyatta kişinin arkasında iç çamaşırının içinde kalan belinin bir tarafından dğer tarafına kadar uzanan izler kalacaktır. Bu ameliyat sırasında oto protez tekniği ile kişinin kendi dokuları kullanılarak dikleştirilip gerilen poponun içi de doldurulmaktadır.

  Liposakşın ile Popo ve kalça estetiği nasıl yapılır?

  Özellikle kilolu bayanların popo ve kalçalarında fazla miktarda yağlanma söz konusudur. Bu yağlanma kalçanın üst ve alt yanlarında birikime bağlı kare şeklinde popo görünümüne sebep olabilir. Bu görüntüye sebep olan yağlar liposakşın ile alınarak daha yuvarlak bir popo görüntüsü elde edilmektedir.

  Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

  Özellikle zayıf kişilerde popo bölgesi çok düz olmakta, bu da estetik ve psikolojik açıdan problemlere yol açmaktadır. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinden enjektör ile alınan yağlar, yine enjektör yardımı ile kesi yapılmadan popo bölgesine verilerek popo bölgesi dolgunlaştırılmakta ve daha estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Yeterli dolgunluğu elde edebilmek için 2 seans uygulama yapmak gerekebilir.

  Dolgu Maddesi ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

  Popo bölgesinin dolgunlaştırılması yağ enjeksiyonu ile yapılabildiği gibi hazır dolgu maddeleri ile de yapılabilmektedir. Bu amaçla en çok kullanılan ve en etkili olan madde hidrofilik jel dir. Sedasyon ve lokal anestezi ile steril koşullarda yapılabilmektedir, uygulamadan 2 saat sonra kişi eve dönebilir.


   
Kalça estetiğinde Silikon uygulaması nasıl olmaktadır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. cilt estetiği -Hydropeel Uygulaması

  cilt estetiği -Hydropeel Uygulaması

  SU İLE VE SÜPERSONİC AKIMLARLA GELEN DOĞAL CİLT BAKIMI Diğer cilt bakım tedavileriyle aynı anda uygulanabilen Hydropeel bakımı cildi yenileyerek cilt detoksu yapan etkili teknolojik cihaz Türkiye"de ESTE Klinikte. Hydropeel Nedir? Micro fiskiyesi sayesinde suyu oksijeni serum ve vitaminleri tıbbi gazlarla birlikte süpersonic bir hızla derinin alt katmanlarına ileterek cildi yenileme...
 2. kepçe kulaklar estetik mucizesiyle kabus olmaktan çıkıyor

  kepçe kulaklar estetik mucizesiyle kabus olmaktan çıkıyor

  Otoplasti genellikle kepçe kulakları başa daha yaklaştırmak, eksik kıvrımlarını şekillendirmek veya büyük kulakları küçültmek amacıyla yapılır. Bu operasyon genellikle dört ve on yaş arasındaki çocuklara yapılmaktadır. Dört yaş itibariyle kulaklar hemen hemen tam olarak gelişmiş kabul edilir ve operasyon ne kadar erken yapılırsa çocukların dış çevrede karşılaşacağı problemler daha az...
 3. Silikon ve Estetik Günah mı?

  Silikon ve Estetik Günah mı?

  silikon taktırmak günahmı silikon taktırmak caizmi estetik yaptırmak günahmıdır sizce melekler? Evet bu soruların bir cevabı var.Ben sizler için ve bilgi edinmek için özellikle araştırdım.İnternette okuduğum yorumlara pek inanmadan birebir sormak istedim.Yapılan estetiklerin dinen zararı nedir? Kötü yapılmış estetikler bizi pişman edebilir.Bu yüzden eğer çok gerekmiyorsa Allah'ın bize emanet...
 4. Eski silikonlar nasıl sökülmeli?

  Eski silikonlar nasıl sökülmeli?

  Birçok ıslak zeminde tercih edilen bir malzemedir silikon. Dayanıklı ve esnek olduğu kadar yapışkan özelliği de bulunmaktadır. Sık karşılaştığımız yerlerden biri de duşakabinlerdir. Bazen temizlik yaparken canımızı sıkan görünüm kirliliği nedeni ile silikon renk değiştirir midiye düşünmeyip onları çamaşır suyu gibi kimyasal ile temas ettirebiliriz. Bu durumda görünüm kirliliğini daha da...
 5. Estetik ameliyat olmanın hükümleri

  Estetik ameliyat olmanın hükümleri

  Günümüz de estetik veya güzelleştirme operasyonu olarak bilinen ameliyatlatla vücudumuzda yapılan değişiklikler daha çok burnu, çeneyi, göğüs ve yüzü hedef alır. Bu, ruhi ve ahlaki güzellikten değil de, şekle ve görüntüye önem veren maddeci oluşumun teşvik ettiği bir beladır. Esasında güzel akla sahip bir kişi Allah'ın kendine ihsanda bulunduğu vücut libasına razı gelir. Çünkü...

Sayfayı Paylaş