Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  kalıcı makyaj talep ederken, göz önünde bulundurmanız gerekenler

  Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kaş kontör kaş kontörü kontör kontürü yapan yerler kontörü yapan yerler kalıcı makyaj: makyaj değildir. amaç günlük hayatta silik olan hatlarınızı, doğala en yakın normlarda yeniden dekore ettirmek, çıkarılabilir makyaja zemin hazırlamak olmalıdır.banyoda, denizde, havuzda, sporda daha bakımlı görünmeli ama asla makyajlı gibi görünmememlisiniz.

  uygulama sonrasında insanlar sizin hiç makyajsız ne kadar güzel olduğunuzu, ne kadar muntazam yüz hatlarına sahip olduğunuzu düşünmelidir.

  aksini talep ediyorsanız; kıpkırmızı bir dudak yada kalın ve siyah sürme çekilmiş gözlerle, en az 5 yıl gezeceğinizi ve muhtemelen birgün bundan sıkılacağınızı bilmeli, ve bir daha….bir daha… son bir defa daha.. düşünmelisiniz.
  kalıcı makyaj: dövme değildir. dövme ile tek benzerliği prensibidir.

  uygulamada kullanılan makinenin tarzı ve devri, uygulanan pigment, uygulama yapılan deri ve uygulama tekniği, dövmeden tamamen farklıdır. aradaki farkı bilmeyen dövmeci, kalıcı makyaj yapamayacağı gibi, estetisyende dövme yapamaz.

  dövme dermada ömür boyu kalırken, kalıcı makyaj epidermisde, en fazla 5 yıl kalır.

  kalıcı makyajda uygulanan renk, uygulamadan 5 gün sonra deri altına geçtiğinde, orijin ten rengi, uygulanan rengi, daha açık yada koyu olarak etkiler.

  vücudunuzun kendi kendine, 4-6 haftada bir, yaptığı olağan pilingler, bu rengi sürekli açarak 2-5 yıl içinde rengin solmasına neden olur, ve pigmentin epidermisde zaman içerisinde çözülmesi ilede tamamen yokolur gidermakyaj sanatına vakıf olmayan ve sizin yüzünüzde tasarladığı yeni görüntüyü imajine etmenize yardımcı olamayan, yani gözlerinde sizi anladığına dair bir ışıltı yakalayamadığınız kişiye, ister makyöz, ister estetisyen, ister doktor,ister dövmeci olsun, kalıcı makyaj için yüzünüzü teslim etmeyin.

  1. Yıllarca aynada bakmaya alışkın olduğunuz yüzünüzde yapılacak değişikliği, önceden bilmeniz, kendinizi bu değişikliğe psikolojik olarak hazırlamanız ve hatta bu değişikliği yapmak isteyip istemediğiniz konusunda, düşünecek zamanınızda olması gerekir.
  2. Yüzünüzde bir değişiklik istiyor, ama ne istediğinizi bilmiyorsanız, bu konuda sizi yönlendirebilecek ve bilinçlendirebilecek bir uzman bulmalı ve bu uzmana güvenmelisiniz. Elbette uzmanla aranızdaki enerji uyumuda gözardı edilmemeli.
  3. Es kaza benim gibi, bu işi sanatçı duyarlılığı ile uygulayan bir uzmana rastlarsanızda, aman dikkat edin havasında olsun ki; harikalar yaratabilsin J
  4. Kullanılan pigmentin, organik( doğal) su bazlı olduğu, yani suda yada epidermisde zaman içerisinde çözülebilir olduğunu test edin.örneğin: parmağınızın ucunu pigmente dokundurun, sonrada gidip saf suyla yıkayın. Eliniz tertemiz olmuşsa doğal bir pigmenttir. Ama eliniz temizlemek için,sabun ihtiyacı duyuyorsanız inorganik bir pigmenttir( dövme boyasıda diyebiliriz). Epidermde uzun süre kalır çözülmez.
  5. Kalıcı makyajda kullanılan mikropigmentasyon cihazı, ehli olmayan ellerde kullanılan pigmenti(renk) deri altına(boynozsu tabakanın altı:epidermis) bir defada bırakamayacağı için, sözümona yeni kurs almış uzman!;defalarca aynı deride çalışarak, pigmenti, dövme derisi olan dermaya bırakır ve dermada çözülemeyen pigment, kişiyi ömür boyu kalıcı makyajla yaşamaya mahkum eder…bu defalarca uygulama sırasında oluşacak şişme kızarıklık ve sokağa çıkmama durumlarıda cabası.
  6. Yada tam aksi olabilir: uzman uygulamayı yapar, 3 gün sonra yıkarsınız, hiçbir şey kalmamıştır, rötuş bahanesiyle tekrar tekrar yapar, zamanınız boşa gider, canınız yanar, ama sizin hala kalıcı bir makyajınız yoktur.eğer size 3-5 seansda uygulanır derlerse; akapunkturmu bu ne 3-5 seansı deyin ve ordan çıkın.
  7. Özetle demek isterimki; kalıcı makyaj yapmak: yürümek araba kullanmak gibi omurilikten refleks olarak uygulanır hale geldiğinde, kaş,göz,dudak en fazla 1 saatte biter, acı , şişlik kızarıklık olmaz, normal makyaj yapılmış gibi hemen sokağa çıkabilirsiniz.rötuş genelde gerektirmez ama bazen ufak tefek ilaveler gerekebilir.
  8. KAŞ: kalıcı kaş yapmak;bütün kaş kıllarını yok ederek, alnının ortasına bir çizgi çekmek değildir.ZAMAN İÇERİSİNDE ALINAN KILLARIN KÜSECEĞİ, VE ASLA YERİNE GELMEYECEĞİ, GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALIDIR. Bu şekilde uygulama yapılmasına izin veriyorsanız, ömür boyu kalıcı makyaj yaptırmaya mahkum edildiğinizide bilmelisiniz.ÇÜNKÜ, organik renkler, sarı,kırmızı ve mavi,dir. Kahverengi ve siyah gibi renkler bu renklerden türetilir. Eninde sonunda uygulanan koyu kumral renk sarı yada gri tonlarına, kahverengi hardal sarısına, koyu kahverengi kırmızı yada mora, siyah ise, mavi yada yeşile doğru renk açacaktır. Rengin açılma süreci, kişiye ve uygulama yapılan deriye göre 2 ile 5 yıldır. Eğer pigment konsantre (yoğun) ise bu süre 10 yıla kadar uzayabilir. BU SÜREÇTE KİŞİYİ MADUR ETMEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İSE : kaş bölgesinde varolan kılları maksimumda korumak, kaş ve göz arasındaki mesafenin izin verdiği oranda, varolan kılların altından yada üstünden, kaş kılına uygun renkte ilave kaş çizgiciklerini deri altına bırakırken, orijinal ten rengini aralarda ışık olarak ve tabi kaş kıllarınıda gölge olarak kullanmakdır. BÖYLECE KALICI MAKYAJIN SOLMA SÜRECİNDE, KİŞİ RENGİN SOLMASINDAN MİNUMUMDA ETKİLENİR.kaş kılarlıda küsmediği için, ömür boyu kalıcı makyaj yaptırmaya mahkum olmaz.
  9. GÖZ: ehli ellerde, en kısa sürede, en kolay uygulanabilen bir çalışmadır.10 dakikada uygulanır. Kaşınıyormuş gibi bir duygu hissedersiniz, acı olmaz. Aksi durumda ise güzel bir sürme yerine deri altında yayılmış asimetrik çizgiler, saatlerce çalışmanın getirdiği acı, 3-5 gün şişmiş kızarmış gözlerle sokağa çıkamama durumları söz konusu olabilir.helede uzman makyajdan anlamıyorsa küçücük gözlerinize, simsiyah bir sürme çekmişse, tüm dikkati gözlerinize çeker, bakın ne kadar küçük gözlerim var dercesine dolaşırsınız. KİŞİYİ MADUR ETMEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İSE: gözün 1-2 milim dışından kahverengi ile gölgelendirip, Hintlilerin gözlerindeki gibi doğal sürmeli havayı yaratmak, yada kirpik aralarındaki boşluğu, küçük noktacıklarla doldurup, kirpikleri gürmüş gibi göstermekdir.Yani her göze siyah sürme olmaz.
  10. DUDAK:vücudumuzun, en asimetrik şekle sahip organlarından biri dudakdır. Makyajdan anlamayan birisi, varolan dudak çizgisini takip ederek, bu şekilsizliği iyice belirginleştirir ve kişiyi çirkinliğe mahkum eder. Uygulama sırasında derideki hasarın, haftalarca geçmeyecek uçuklara neden olmasıda cabasıdır. KİŞİYİ MADUR ETMEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İSE: dudak rengine en yakın renk ile düzgün bir hat alıp, hattın içerisinde kalan beyaz yerleri, dudak rengine boyamakdır. Bu hat, kadında bir ton koyu renk olabilirken, yara vs. nedeni ile dudağının bir kısmını kaybetmiş erkeklerde ise ten rengi olmalıdır.kaldıki; çoğumuzun dudağının etrafında, ten rengi bir hat bulunmakdadır. Kalıcı makyaj ile, dudak büyütme ve küçültmeler ise, yüz simetrisinin izin verdiği oranda olmalıdır. Eğer kişinin, burun alt çizgisi ile çenesinin bitiş noktası arasondaki mesafe, yüzünün geneline oranla 4/1 i kadar ise, bırakın dudak kontürü yapmayı, koyu renk ruj bile sürmemeli, dikkati dudaklarından uzaklaştıracak her tür makyaj hilesini öğrenmelidir.
  11. MEDİKAL KALICI MAKYAJ UYGULAMALARI: dekoratif kalıcı makyajın yanı sıra, sağlık sektöründede, tedaviye psikolojik destek anlamındada kalıcı makyaj uygulanmakdadır. Kemoterapi yada saç kıran nedeni ile kaş ve kirpikleri dökülmüş hastalarda/ göğüs ucu şeklinin yok edildiği ameliyatlarda/ skar dokuda/ deride oluşan renk dalgalanmalarında, yapılan uygulamaların, hasta üzerinde inanılmaz bir moral desteği olduğu bilinmekdedir.
  12. Bu satırlara kadar, yazdıklarımı okuduysanız, teşekkür ederim. Size derlediğim bu bilgiler; benden kalıcı makyaj öğrenmek isteyen öğrencilerime, kız meslek lise ve üniversitelerinde öğrenci ve öğretmenlerine anlattığım, seminer bilgilerimin bazılarıdır.
  13. Tüm okuduklarınıza rağmen, kafanızda hala soru işaretleri kalmışsa, beni hiç çekinmeden arayabilirsiniz. Müşteri, öğretmen, yada kalıcı makyaja yeni başlayan olmanız , benim için fark etmez. Ben bilginin evrensel olduğuna, evrenden aldığımızı yine evrende bırakmamız gerektiğine ve bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanırım.  -alıntıdır


   
 2. Aysun_melek

  Aysun_melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  25 Ocak 2010
  Mesajlar:
  109
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  walla korlarım ben ya sıkılırsam bi gün
   
 3. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  ya bi hata yaptıysak ve sildirmek istiyosak??
  ben yazınızı sonuna kadar okudum ama sanırım biraz geç kaldım..bi kaşım sebepsiz yere döküldü ve ben pazar günü tatile gidicm..5 aydır bu durum yeterince moralimi bozuodu ama çıkmasını bekliodum ısrarla..ama tatile bu şekilde gidemem diyerek bugün ani bi kararla gidip kaşıma kalıcı makyaj yaptırdım..ve yazınızı okumakta geç kaldım sanırım..şuan pişmanım..saçlarımın rengi siyah kaşlarımda siyah olsun istedim tabi..ama ince olan kaşlarımı çok kalın ve çok siyah yaptılar..hiç doğal görünmüo..10 metre uzaktan bile belli olur yani yapaylık..rengi zamanla açılırmı acaba..?? veya sildirmeye kalksam.yara izi olmadan falan yani kusursuz bi lazer işlemi mümkünmü acaba? bununla ilgili bi bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim..bu yazınız içinde ellerinize sağlık..
   
 4. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  merhaba yazınızı okudum.ve bana eğer böyle anlattığınız gibi düzgün ve güzel yapabiilen bir yer önerirseniz çok mutlu olurum.teşekkürler
   
 5. gamzetan

  gamzetan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kızlar meraba bende kaşımı yaptırdım ve kesinlikle övüne övüne isim vericem nişantaşı leyla inanır güzellik salonunda hatice hanım yaptı. ve gittiğimde hiç bıkmadan usanmadan kaşımı çizdi anlattı bilgilendirdi sonrasında aralar dolduruldu. sonuç gerçekten harika ailem tepki göstereceği için de korkuyodum ama inanın hiç belli bile olmuyo. eğer gerçekten pişman olmak istemiyorsanız hatice hanımı yürekten tavsiye ederim.
   
 6. Kayıtsız

  Kayıtsız Forum Okuru

  Bende yaptırdım dün ama rengi cok koyu acılır 1 hafta icinde dediler suanlık sadece onun icin endişeleniyorum umarım acılır cok doğal durur
   
 7. melekannesi

  melekannesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2016
  Mesajlar:
  306
  Beğenilen Mesajlar:
  43
  Ödül Puanları:
  28
  kalıcı makyaja olumlu gözle bakmıyorum sonuçta adı üstünde kalıcı makyaj ve her ortamda kulllanabilecek bişey olmadığını düşünüyorum bide kalıcı eyeliner yaptıranlar var çevremde çok fazla acı çektiklerini söylüyorlar hatta bir arkadaş günlerce buz torbasıyla dolaşmış gözü şişmiş morarmış çok acı çekmiş ben duruma göre geçici makyajı uygun bulduğum için onu tercih ediyorum
   
kalıcı makyaj talep ederken, göz önünde bulundurmanız gerekenler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Antrenizi dekore ederken göz önünde bulundurmanız gerekenler

  Antrenizi dekore ederken göz önünde bulundurmanız gerekenler

  Eve girerken antrelerimiz dikkat çekmekte.Misafirlerimize kapıyı açtığımızda onları ilk önce antrede karşılarız.İlk göze çarpan antelerdir. Eve giren yol antreden geçer diyerek,sizlere antrenizi dekore ederken bazı ip uçları vermek istiyorum. Evin aynasıdır antre! Düşünecek olursak, evin en çok geçiş yapıldığı yer... Bu alanı dekore ederken en çok dikkat etmeniz gereken şey mümkün...
 2. Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Göz Makyajı Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  Göz makyajı, göz makyajı nasıl yapılır, rimel nasıl sürülür, rimel, göz makyajı yapmanın incelikleri,far nasıl sürülür, eye-liner nasıl kullanılır, makyajla göz büyütmek, makyajla göz küçültmek Makyajın en önemli noktasıdır göz makyajı yapmak...Eğer göz makyajınızı iyi yapamadıysanız bütün makyajınız kötü görünecektir...Göz makyajı yapmadan önce her bayanın bilmesi gereken ayrıntılar......
 3. Gözleri ön plana çıkaran göz makyajı modelleri

  Gözleri ön plana çıkaran göz makyajı modelleri

  göz makyajı modelleri sade göz makyajı örnekleri gözleri ön plana çıkaran makyaj gözleri öne çıkaran makyaj gözü ön plana makyajlar göz makyajı, modelleri, sade, gösterişli, doğal, 2011 trendleri burada arkadaşlar. Gözlerinizi ön plana çıkaracak ve sizi daha da bir güzel kılacak, yılın göz makyajı trendlerinden modeller sunuyoruz Melek'ler.
 4. Göz Makyajı Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

  Göz Makyajı Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler..

  Göz Makyajı Nasıl Temizlenir Göz Makyajı Temizleme Göz makyajı özellikle etkili göz makyajı yapmak biz hanımlar için önemli bir konudur...Gözlerin etkili ve güzel görünmesi iyi bir makyajdan geçer...Peki ya göz makyajını temizlerken nelere dikkat etmek gerekir...İşte Göz makyajı temizlerken önemli olan birkaç püf noktası... Gözlerimizi Nasıl Temizlemeliyiz Göz makyajını...
 5. Göz Renginizi Makyajla Öne Çıkarmanın İncelikleri

  Göz Renginizi Makyajla Öne Çıkarmanın İncelikleri

  Bu sayfa; Göz Renginizi Makyajla Öne Çıkarmanın İncelikleri konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, makyaj yaparken gözlere vurgu yapmak ve göz renginizi ortaya çıkarak şekilde makyaj yapmak, size ayrı bir hava verir. Bunun için kullanacağınız renklerde öncelikle teninize ve göz renginize uygun olan renkleri ön plana almalısınız. Yapacağınız makyajla farkedilmek ve derin bakışlara...

Sayfayı Paylaş