1. * MuCiZé *

  * MuCiZé * Forum Okuru

  Kalp Kavgası!

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında * MuCiZé * tarafından paylaşıldı.

  Artık eski aşklarla uğraşamam. Yeni yılda, yeni kararlar aldım. Her şey temiz bir sayfada başlayacak.
  Laftan anlamayan şu gönlüm ve ben, dün gece uzun bir konuşma yaptık. Eskide yaşamaya devam etmenin bir faydası olmadığını, ne kadar üzülse de geri dönemeyeceğini anlattım. Dilerim anlamıştır!
  Gözyaşı dökmenin, kedere boğulmanın bir faydası yok. İstediğin kadar ağla, ne olacak? Kendini hırpalamaktan başka işe yarayacak mı? Ayrılık acısının bile, bir sınırı olmalı!
  Yeni yılın enerjisini kullanarak, taze başlangıçlar yapacağımı kalbime izah etmeye çalıştım. Onun da, aklımın aldığı bu kararlara saygı göstererek, uyum içinde davranmasını bekliyorum.
  Dün gece yaptığım o nutuk benzeri monolog, sanırım işe yaradı. Sabah uyandım, baktım içimde asayiş berkemal!
  Eskiye rağbet olsa, bitpazarına nur yağarmış. Bitmiş aşkın ardından bunca eziyet çekmenin de, hiç anlamı yok. Erdemli bir ayrılık acısı yaşadığımıza kalbimi ikna edip, bu duruşu devam ettirebilmek için, artık nefes almaya başlamak gerektiğini açıkladım.
  İnsanın kendine söz geçirmesi, başkasına anlatmasından daha zor oluyor. Aklın oyunu, kalbin oyunu, ruhun oyunu derken, sürekli kendini kandırıp durabiliyorsun.
  Ne kadar ağlasan, küfür etsen, bağırsan, hepsi boşa; ne giden dönüyor, ne acın diniyor. Giden dönse bile, hiçbir şey eskisi gibi olmuyor.

  Bir kere parçalanmışsa ilişki, yeniden deneyelim dediğinde, içi biraz küf kokuyor. Akılda kalan anıları, yüreğinde açılmış yaraları silemedikçe, tarih sonunda gelip kendini tekrar ediyor. Yeni başlangıçlar, eskiyle yapılmaz. Yapılırsa da, adı yeni olamaz. Bittiğini anlamak da bilgeliktir üstelik! Parçalanmış bir aşkı tekrar hayatına sokmak, kanserli bir organı bedenine bağlamaya benzer. Sonunda tüm bedenine yayılır, seni için için yer.
  Dün gece yapılan bu uzun konuşmanın, yüreğimi ikna ettiğine inanarak, bu senenin ilk kararını uygulamaya başlıyorum. Zaten artık akıllandım, yapamayacağım onlarca karar almıyorum. O kadar güçlü bir iradem yok. Önce birini uygulayıp, o konuda başarı sağlamadan, başka bir karar vermemeyi öğrendim. Yoksa hepsinden sınıfta kalıp, boşuna kendimi üzüyorum.
  Bu yılın en önemli sloganını buldum: Eski aşklar çöpe, yeni aşkı sabırla bekle! Birkaç gün içinde anlayacağım bakalım, kalbim de bu sloganın içeriğini algılayabilmiş mi? Yoksa, vay benim halime….

  (msn kadın) :uhu:


   
 2. gülsen

  gülsen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  92
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  almanya
  emeğinize sağlık anlamlı paylaşımdı.
   
Kalp Kavgası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Uzayda ABD-Rus kavgası

  Uzayda ABD-Rus kavgası

  Uluslararası Uzay İstasyonu ile Moskova'daki uzay kontrol merkezi arasında bağlantının kesilmesi, Ruslarla Amerikalıları birbirine düşürdü.Rus İtar-Tass ajansının haberine göre, istasyondaki mürettebat açısından yaşamsal önem taşıyan iletişimin kesilmesinden Amerikalıları sorumlu tutan Rus yetkililer, arızanın Amerikalı astronotlar tarafından dün yerleştirilen yeni uzay panellerinden...
 2. sevgililerin kavgası

  sevgililerin kavgası

  ENTELLEKTÜEL ÇOCUĞUN SEVGİLİSİ İLE KAVGASI: Erkek kıza telefon açar... - Buket merhaba hayatım. Nasılsın? - İyiyim sağol canım sen nasılsın? - İyiyim sağol. Akşam buluşuyoruz degilmi ? - Evet Murat buluşacaz ama lütfen bu sefer farklı bir yere gidelim. - Tabiki hayatım sen nasıl istersen. Gelip seni alıyorum. Çocuk gider, kızı evinden alır ve arabaya binip ilerlemeye başlarlar... -...
 3. Kalbim

  Kalbim

  Ben insanı kalbime misafir edebilirim.cünkü kalbimimden eminim.kalbime misafir edeceğim insanı rahatsız edebilecek tüm tuzaklardan temizledim kalbimi... ama...kimsenin kalbine girmek istemiyorum; cünkü bilmiyorum nelerle karşılaşacağım.hangi tuzaklar bekliyor beni,bilmiyorum ve bilmiyorum,o bunlardan haberdar mı ? onun için ey dostum !insanları pencerelerden seyret. içlerine girme. cesaretin...
 4. Meleklerin kavgası :)

  Meleklerin kavgası :)

  Meleğinizi seçin ve sağ taraftaki numaralar ile yönetip page up insert tuşları ile vuruşlarınızı gerçekleştirin ben oynarken çok eylendim doğrusu :) Meleklerin Kavgası oyunu, oyun,angel,kız,kavga oyunu oyna * * * * *

Sayfayı Paylaş